Xbox mu PS mi alınmalı?

teşekkür ederim. bir sorum daha olacaktı xbox'u gerçekten bir bilgisayarmış gibi kullanabilir miyim? yani bu 1 tb depolama alanı yalnızca oyunlar ve uygulamalar için mi yoksa bir dosya falan depolayabilir miyim?

hocam size de sormak istiyorum, xbox aldığımda klavye mouse taktım tamam pc konforunda kullanabilirim. peki pc gibi 1 tb depolama alanına fotoğraflar videolar belgeler dosyalar depolayabilir miyim? xboxun bu depolama alanı yalnızca uygulama ve oyun indirmek için mi yoksa kişisel verilerimi depolayabiliyor muyum?
Maalesef bilgim yok.

Şahsen ben 2 konsoluda almam. Xbox tarafını ele aldığımızda PC ile eş değer. Eee PS'da PC tarafına geliyor. Bu masanın kazananı benim için bilgisayardır. Ama illa bir konsola sahip olacaksam oyun fiyatlarını F/P açısından değerlendirmek zorundayım. Bu yüzden Xbox diyorum.

Ama param olsa zengin olsam. İstediğim şeyi çat diye satın alabilecek gücüm olsa direk PS alırım. Xbox tarafı oyunlarıyla değil Game passiyle ön planda. Bunu unutmamak lazım. Eğer şu an piyasada ki God of War vb sevdiğiniz exc oyunları oynadıysanız Game Pass size çok daha mantıklı gelecektir.

Ama bu exc oynamadıysanız PS4 alıp oynamak daha mantıklı ancak uzun vadede PS tarafı Xbox Game Pass kadar zengin değil. Mesela şu an Game Pass'ten 4-5 oyun seçsem bunlar 300-400 saatlik uzun bir oynanış sunabilir ama PS tarafında bu tarz uzun süren oyunlar çok yok. PS oyunlar çok dahalı kaliteli sinematikler içeren başı ve sonu olan 20-40 saat aralığında bir deneyim sunar.

Xbox Game Pass'e yeni gelmiş Diablo 4, Evil West, Control, Resident Evil bu oyunlar daha bu ay gelmiş sağlam oyunlar bence. Ama paran varsa PS tarafında hem bunları satın alıp oynarsın üzerine God of War falan oynarsın ama işte burada ki kriter para gücün ve oyun zevkin.

Şahsen ben 2 konsoluda almam. Xbox tarafını ele aldığımızda PC ile eş değer. Eee PS'da PC tarafına geliyor. Bu masanın kazananı benim için bilgisayardır. Ama illa bir konsola sahip olacaksam oyun fiyatlarını F/P açısından değerlendirmek zorundayım. Bu yüzden Xbox diyorum.

Ama param olsa zengin olsam. İstediğim şeyi çat diye satın alabilecek gücüm olsa direk PS alırım. Xbox tarafı oyunlarıyla değil Game passiyle ön planda. Bunu unutmamak lazım. Eğer şu an piyasada ki God of War vb sevdiğiniz exc oyunları oynadıysanız Game Pass size çok daha mantıklı gelecektir.

Ama bu exc oynamadıysanız PS4 alıp oynamak daha mantıklı ancak uzun vadede PS tarafı Xbox Game Pass kadar zengin değil. Mesela şu an Game Pass'ten 4-5 oyun seçsem bunlar 300-400 saatlik uzun bir oynanış sunabilir ama PS tarafında bu tarz uzun süren oyunlar çok yok. PS oyunlar çok dahalı kaliteli sinematikler içeren başı ve sonu olan 20-40 saat aralığında bir deneyim sunar.

Xbox Game Pass'e yeni gelmiş Diablo 4, Evil West, Control, Resident Evil bu oyunlar daha bu ay gelmiş sağlam oyunlar bence. Ama paran varsa PS tarafında hem bunları satın alıp oynarsın üzerine God of War falan oynarsın ama işte burada ki kriter para gücün ve oyun zevkin.
hocam xbox series x, ps5'ten daha pahalı bir cihaz şuan. türkiyede fiyatlar değişiyor ama hollandadan aldım ben orada series x 50-60 euro daha pahalıydı. türkiyede ise bilindik mağazalarda 2-3 bin lira kadar daha pahalı. üsttede yazdığım gibi yıllardan beri bir konsol hevesim var, kullandığım pc çok eskidi bende konsol almaya karar vererek xbox series s seçtim. elime güzel bir fırsat geçincede en üst model olan series x'i aldım. en çok online oyunları oynayacağım ama hikayeli oyun atacağım zaman xbox'ta çok fazla seçeneğim var zaten muhtemelen sıkılıp online geçeceğim. tarayıcıya girmemesi direkt ps5'i seçeneklerimin arasından silmeme neden oldu. hem tasarım ve testlerde verdiği renk değerleri xbox'ta daha doğru ve hoş geldi bana. umarım uzun seneler işimi görecektir. teşekkür ederim.

Maalesef bilgim yok.
peki, teşekkürler.

Maalesef bilgim yok.
hocam selam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum. dünden beri inceledim tekrardan ve bir belirsizlik oluştu kafamda. incelemeler izledim xbox series x, series s modeline göre tabii ki daha üstün ve daha kaliteli grafiklere sahip. ancak series s x modeline göre çok çok ufak ve kompakt. çantaya atar istediğim her yere yanımda götürürüm yani. series x çok çok büyük olmasada dikdörtgen şeklinden sebep çantaya kolayca sığmaz ve ben cd kullanmayacağım için gereksiz bir fazlalıkta var konsolda. depolama, hız, grafik kalitesi gibi şeylerde evet daha iyi fakat gördüğüm haberlerde xbox'ın yeni konsol üzerine çalıştığı çıkmasına çok süre kalmadığı ve series x almanın mantıksız olacağı yazıyordu. bu haberler doğru mu bilmiyorum ama series s bu yüzden şimdilik daha mantıklı geldi gözüme. hani alırım daha az kalite vermesine rağmen tasarım açısından daha kullanışlı, vakti gelince satar üstüne ekler bu sefer yeni xbox modelini alırım gibi düşündüm. siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ve dediğim haberler doğru mu bilemiyorum fikriniz nedir? bu arada paranın bir kısmını ödeyeceğim iki konsoluda alırsam yüzde 50 civarı bana ait. yani 4.5k ödeyerek daha az kalite ve depolama alanı içeren fakat çok daha kompakt ve hafif olan xbox series s mi? yoksa 7.8k ödeyerek çok daha kaliteli fakat daha büyük, ağır ve taşınması biraz daha zor olan series x mi? birde izlediğim videolar doğruysa aynı oyunlar örneğin series s üzerinde 80 gb yer kaplarken series x üzerinde 120 gb kadar kaplıyor sanırım kaliteden dolayı. ne dersiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı