Xbox One birden kapandı ve adaptör kırmızı ışık veriyor

Hocam arkadaş yapay zekaya sorup cevabı kopyala yapıştır yapıyor. Arkadaşa güvenilir mi bilmem ama yapay zekaya güvenilmez çoğu zaman yanlış bilgiler verir. Ya da daha kısa yoldan gidip sizde gemini ya da chat-GPT 3.5'e sorabilirsiniz.

O zaman siz yapay zekasiniz hocam verdiğiniz yanıtlara göre kusura bakmayında önerdiğim yapay zekalar sizden daha az robotca konuşuyor.

Dostum sakın ol yapay zekaya sorduğumu nereden bildin onca forum arasında gelip bu forumu mu kontrol ettin burada başka ne olabilir sorun o zaman.

Dostum sakın ol yapay zekaya sorduğumu nereden bildin onca forum arasında gelip bu forumu mu kontrol ettin burada başka ne olabilir sorun o zaman.

Profilinize bakmadan yeni olduğunuzu anladım. O zaman size bir öneri vereyim. Biz burada teknik destek gibi cevap vermeyiz daha samimi olabilirsiniz(abartılı şekilde değil)

Profilinize bakmadan yeni olduğunuzu anladım. O zaman size bir öneri vereyim. Biz burada teknik destek gibi cevap vermeyiz daha samimi olabilirsiniz(abartılı şekilde değil)

Ben teknik destek gibi cevap vermedim burada doğru bilgileri söyledim kaynaklar sayesinde neresi abartılı.

@ahmetGalatasaray adaptörün yan sanayi mi?

Merhaba çözdüm sağ olun adaptörden miş sorun.

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu bilgiler ışığında sorunun kaynağını daha iyi teşhis edebiliyorum.

Sorun muhtemelen güç kaynağından kaynaklanıyor. Adaptörünüz yanmış ve yeni adaptörle de kırmızı ışık veriyorsa, sorun konsolun güç girişinde veya anakartında olabilir.

Sorunu çözmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

Farklı bir adaptör deneyin. Mümkünse, aynı model ve voltajda bir adaptör ödünç alıp deneyin.

Güç kablosunu kontrol edin. Güç kablosunda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, yeni bir kablo satın alın.

Konsolun güç girişini kontrol edin. Güç girişinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Hasarlıysa, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir.

Konsolu sıfırlayın. Konsolunuzu sıfırlamak, bazı yazılım sorunlarını çözebilir. Konsolunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

Konsolunuzu kapatın ve güç kablosunu çıkarın.
30 saniye bekleyin.
Güç kablosunu tekrar takın ve konsolunuzu açın.
Konsolu güncelleyin. Konsolunuzun en son güncellemelerine sahip olduğundan emin olun. Konsolunuzu güncellemek için şu adımları izleyin:

Konsolunuzun ana ekranında Ayarlar'a gidin.
Sistem'e gidin ve güncellemeler ve ındirmeler'i seçin.
Güncellemeleri kontrol Et'i seçin.
Bu adımları denedikten sonra sorun devam ederse, konsolu yetkili servise götürmeniz gerekir. Yetkili servis sorunun kaynağını teşhis edip gerekli onarımı yapacaktır.

Merhaba sayenizde çözdüm sağ olun.

Geri
Yukarı