XBOX One Bölgeye Göre Oyun Satın Alma

Etheror

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Merhaba Technopat ailesi; bugün XBOX One konsol satın aldım. Bu benim sahip olduğum ilk konsol ve aklımda bilmediğim sorular var, dolayısı ile yanlış iş yapmak istemiyorum. Sosyal üzerinde yaptığım aramalarda tatmin edici yanıtlar bulamadığımdan konu açayım dedim. Mükerrer soru sormuş isem, affola. Sorularıma geçeyim.

1. Öncelikle nereden uygun oyun(digital) alabilirim?
2. Örneğin, G2A üzerinden oyun almak istediğimde her oyunun başlığında "EU", "US", "UK" gibi ibareler mevcut. Bunlardan hangisi benim TR hesabımda aktif olur, yani hangisini almalıyım?
3. Yabancı sitelerden var ise uygun fiyata XBOX Gold üyelik almak istiyorum. 2. soruda belirttiğim durum üyeliklerde de geçerli. Örneğin "EU" üyelik alsam, TR Live hesabımda aktif olur mu? Yoksa "GLOBAL" olarak almam şart mıdır?

Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum dostlarım. Şimdiden hepinize teşekkür ederim. İyi Sosyaller...

1- G2A, HumbleBundle, Kinguin gibi sitelerden alabilirsin.
2-'Global' veya 'TR' yazmalı.
3-EU olmaz. Global gerekli.

Bonus: Xbox Live Gold sadece 1 yıllık 100TL vermeniz gerekiyor. Unutmayın RUS yazan hiç birşeyi almayın ucuz gözükebilir ama almayın.

1- G2A, HumbleBundle, Kinguin gibi sitelerden alabilirsin.
2-'Global' veya 'TR' yazmalı.
3-EU olmaz. Global gerekli.

Bonus: Xbox Live Gold sadece 1 yıllık 100TL vermeniz gerekiyor. Unutmayın RUS yazan hiç birşeyi almayın ucuz gözükebilir ama almayın.

İlgin için teşekkür ederim. Anlaşılan G2A gibi sitelerden "GLOBAL" ibaresi geçen ürün almam gerekiyor. TR ibareli key bulamadım. Gold üyeliği Türkiye Xbox sitesinden alırım sanırım. Garanti olsun. Başka bir önerin var ise sevinirim. :)

1.G2A uygun fiyatlı oyunlar için iyi bir site, kod kullanınca daha da indirimli oluyor. Oradan alabilirsin. Kinguin'de aynı şekilde doğru indirim kodları kullanılınca çok uygun fiyata getirebiliyorsun oyunları.
2.Global olanları almalısınız. Ek olarak Xbox One'a aldım diye Xbox 360 oyunu almamaya dikkat edin bazen kafa karışıklığıyla olabiliyor. X1 oyunları da Xbox 360 oyunları da aynı yerde satıldığı için.
3.Global alın ve mümkünse orjinal sitesinden alın. Daha güvenli. Yılbaşı indirimlerinde de Gold üyeliklerin indirime girme ihtimalleri var. Bekleyin derim.

1.G2A uygun fiyatlı oyunlar için iyi bir site, kod kullanınca daha da indirimli oluyor. Oradan alabilirsin. Kinguin'de aynı şekilde doğru indirim kodları kullanılınca çok uygun fiyata getirebiliyorsun oyunları.
2.Global olanları almalısınız. Ek olarak Xbox One'a aldım diye Xbox 360 oyunu almamaya dikkat edin bazen kafa karışıklığıyla olabiliyor. X1 oyunları da Xbox 360 oyunları da aynı yerde satıldığı için.
3.Global alın ve mümkünse orjinal sitesinden alın. Daha güvenli. Yılbaşı indirimlerinde de Gold üyeliklerin indirime girme ihtimalleri var. Bekleyin derim.
Çok teşekkür ederim. G2A'da Global olanlar, Kinguin'de World Wide olanlar uygun olduğunda alırım artık. Bahsettiğiniz indirim kodlarını nasıl temin edebilirim?

Bu kodları Twitch üzerinden canlı yayın yapan kanallardan. Veya Youtube üzerinden video paylaşan oyun kanallarından temin edebilirsiniz. Ben 5 Tl ucuza almıştım bir oyunu bu kodlar sayesinde.
Yalnız şöyle bir şey var. 5 Tl gibi indirimler belli oyunlarda geçerli ve bunların hangi oyunlar olduğu o kanalın Twitch sayfasında, Facebook sayfasında, Youtube veya Twitter hesabında açıklanır. Yani her oyunda 5 Tl değilde bazı oyunlarda 5 Tl olur. Ama bu kodun başka oyunlarda kullanılamayacağı anlamına gelmez. Gine kullanılır fakat indirim 5 Tl değil 1 Tl olur.

Bu kodları Twitch üzerinden canlı yayın yapan kanallardan. Veya Youtube üzerinden video paylaşan oyun kanallarından temin edebilirsiniz. Ben 5 Tl ucuza almıştım bir oyunu bu kodlar sayesinde.
Yalnız şöyle bir şey var. 5 Tl gibi indirimler belli oyunlarda geçerli ve bunların hangi oyunlar olduğu o kanalın Twitch sayfasında, Facebook sayfasında, Youtube veya Twitter hesabında açıklanır. Yani her oyunda 5 Tl değilde bazı oyunlarda 5 Tl olur. Ama bu kodun başka oyunlarda kullanılamayacağı anlamına gelmez. Gine kullanılır fakat indirim 5 Tl değil 1 Tl olur.
Anladım dostum. Baktığım zaman Microsoft'un sitesinde G2A ve Kinguin'den 10 TL daha ucuz Gold üyelik. Yılbaşına kadar beklerim. İndirim olursa da olmazsa da ordan alırım. Sağol yardımların için. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı