Xbox One Controller kablolusu mu yoksa Wireless olan mı?

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
PC için Controller almayı istiyorum. Yurtdışından alacağım. Kablolusu 50, Wireless 60 dolar. Hangisini almalıyım?

Bir de kablolu versiyonun ön kısmında kablo giriş yerinde ufak bir tuş daha var. O tuş ne tuşu Wireless değil mi?

Örnek olsun diye bunu atıyorum :)

Kablosuz alın ama bluetoothlu olanı alın. Eski versiyonlarında bu özellik yoktu ve kendi alıcısı çok pahalı oluyordu. Halen kaldı mı gerçi bunlar bilmiyorum. Yine de bu bilgi önemli.

Ayrıca bu oyun koluna kablo bağlayıp kullanabiliyorsunuz.

Bana eski versiyon hediye olarak geldi. Alıcısını almakla uğraşmadım. Direk Micro USB telefon kablosunu takıp çalıştırabiliyorum. Üstelik pil takmama da gerek kalmıyor. Büyük kolaylık.

Eski Xbox 360 kolunda bu özellik yoktu.

Örnek olsun diye bunu atıyorum :)

Kablosuz alın ama bluetoothlu olanı alın. Eski versiyonlarında bu özellik yoktu ve kendi alıcısı çok pahalı oluyordu. Halen kaldı mı gerçi bunlar bilmiyorum. Yine de bu bilgi önemli.

Ayrıca bu oyun koluna kablo bağlayıp kullanabiliyorsunuz.

Bana eski versiyon hediye olarak geldi. Alıcısını almakla uğraşmadım. Direk Mini USB telefon kablosunu takıp çalıştırabiliyorum. Üstelik pil takmama da gerek kalmıyor. Büyük kolaylık.

Eski Xbox 360 kolunda bu özellik yoktu.

Amazon.com: Buying Choices: Microsoft Xbox Wireless Controller + Wireless Adapter for Windows 10 bu nasıl

Amazon.com kullanılmış ürünleri listelemiş sanki tam çözemedim. Ancak açıklama kısmında mutlaka bluetooth yazısını görün. İkinci el almamaya da dikkat edin.

Amazon.de'ye baktım. Bu var.

Sizin kablolu dediğiniz aslında kablosuz ama yanında ekstra kablo verilen hali. Yani alıcı aparat yok sadece kablo var. Direk kablolu kol değil yani.

Linki şu.

Bunu almanızı kesinlikle önermem. Hem Amazon direk kendisi satmıyor bu biraz problem olabilir mesela gümrükte sıkıntı yaratabilir. Hem de açıklama kısmında bluetooth yazmasına rağmen ingilizce bir yorumda eski alıcı ile birlikte geliyor demişler.

It works... but I'm kind of disappointed I received the older larger Xbox Wireless Adapter for Windows, even though in the pictures and description show/state the 33% smaller one. I believe that the controller is an older version as well, maybe a refurb hard to tell.

Ayrıca 60 dolara oradan alacağınıza hepsiburadadan alabilirsiniz. Eğer Türkiye'de iseniz tabi :) sonradan yanına bluetooth alıcı eklersiniz. Fiyatları çok pahalı olmuyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı