Xbox One Controller'ın M-USB portu bozuk olduğundan PC'ye bağlanmıyor

xXReaperTRXx

Hectopat
Xbox One gamepadimin Micro USB portu uzun zamandır bozuk. Xbox'ımı kullanırken pil takıyorum sorun olmuyor fakat bilgisayar a bağlayamıyorum. Eskiden sadece temassızlık yapıyordu biraz kabloyu yanlara doğru itirince çalışıyordu, (sorun kablolarda değil portta bir sürü farklı kablo denedim.) Ardından daha kötüleşmeye başladı bende lastik kullanmaya başladım. Lastik ile çözüm bulmuştum fakat ne zaman lastik oynasa veya çıksa lastiği kolun çalışacak şekilde takmak beni sinir ediyordu ve zorluyordu çünkü genellikle bir Online maçın ortasında oluyordu bu olay. Bir gün bir tane tam Micro USB portunun birazcık ilerisi yani tam o kablonun ucuna doğru bir hamle yaptım o zamandan beri durum çok kötüleşti ne yapsam doğru düzgün çalışmıyor. Çözüm olarak şu an aklımda 2 farklı çözüm var. 1.si bir tane kendinden Micro USB portuna sahip olan bir battery pack almak. Fakat bu batarya paketleri genelde Xbox ile çalışan bir şey ben hiç kimsenin batarya paketini PC'ye bağlayıp kullandığını görmedim. Xbox battery packi olan varsa benim için bilgisayarına bağlayıp oyun oynamayı deneyebilir mi? 2.si ise kolu açmak lehimleme tarzı işlerde tecrübeli arkadaşlarım var fakat hiçbirinin daha önce bir gamepad ile tecrübesi olmadı tamir anlamıyla o yüzden bu yoldan kaçınıyorum. Şu an umudum bir batarya paketi alıp onun portunu kullanarak oyun oynamak. Aranızda başka bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim veya daha önce batarya paketi kullanarak PC de oyun oynayan varsa batarya paketinin linkini atabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
50TL'ye bir Bluetooth USB'si alıp PC'ye Bluetooth ile bağlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı