Xbox One için Televizyon mu Monitör mü?

AOC 27" 27g2u5bk 75hz 1ms IPS panel monitörü aldım vatandan yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.Tavsiye ederim.Ben hem PC hem de XBOX ONE S için aldım yaklaşık 1 metreden bakıyorum gayet memnunum büyüklüğünden. 42" TV'de oynuyordum XBOX'ı önceden, 27" monitöre geçince daha keyifli oldu. Bence 27" üstü konsol ve pc için gereksiz. Eğer konsolunuz 4k değil ise.
Nasıl monitör? Bende bilgisayarın yanında sipariş ettim, gelecek. Ghosting, ekranda parlama, ölü pixel veya başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Parlaklığı yeterli mi?

asus 23" vx239h ips Modelini alabilirsiniz.
İki tane 22 inç IPS monitore sahibim. Küçük geldiği için yeni bir monitör veya televizyon almak istiyorum. Bilgisayarda onu kullanıyorum ama konsolda oynarken uzandığım için küçük geliyor.
1.5 M uzaktan kullanacaksan kesinlikle büyük ekran almalısın. 100 CM ve üzeri olması yeterli olur. TV'lerin input lag değeri iyi olanlardan al.
Önerdiğiniz bir model var mı?

Nasıl monitör? Bende bilgisayarın yanında sipariş ettim, gelecek. Ghosting, ekranda parlama, ölü pixel veya başka bir sıkıntı yaşadınız mı? Parlaklığı yeterli mi?
Gayet güzel göze hitap eden bi yapısı var zaten en başta. Ölü pixel yok ekranda. Ghosting ile karşılaşmadım şimdiye kadar. Işığın fazla olduğu zaman mekanda ekranda siyah görüntülerde sağ alt ve sol alt tarafta çok ufak parlama oluyor ama rahatsız edecek bi durum değil. Parlaklığı da gayet güzel. Vatan'dan aldım ben +3 yıl garanti ile birlikte 1200 TL civarına geldi. Normalde fiyat bu değil kupon kodum vardı. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi monitörlerden biri. Sadece ekranı pivot olduğu için dikey de kullanabilirim diye düşünmüştüm. Dikey çeviremiyorum kutunun içinden de kullanım klav. çıkmadı. Onu da araştırıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı