Xbox One kontrolcü PC'ye bağlanmama sorunu

methotrexat

Hectopat
Hepsiburada'dan (satıcı da Hepsiburada) aldığım Xbox One kontrolcüyü ugreen 4.0 dongle ile bağlamak istediğimde aygıtı görmesine rağmen bağlanmıyor. Kontrolcü Windows 10 uyumlu. USB kablo ile çalışıyor. Android telefonuma Bluetooth ile bağlandı. Kontrolcü de bir sorun yok. Dongle ise telefonumu da 30 liralık saçma Bluetooth kulaklığı da bilgisayarla sorunsuz eşleştiriyor. Sadece kontrolcüyü bağlamaya çalışsam da olmuyor. Çevre birimlerinde kontrolcüyü gördüğünde sağ tıklayıp aygıt özelliklerinden hizmetler bölümüne girince bağlantı kuruldu yazısı çıksa da (kontrolcü ışığı sabit duruyor) hiçbir tuş işlem yapmıyor. Son olarak tüm güncellemeleri tamam olsa da sorun Windows 10 da mı? Yoksa dongle da mı? Ya da yanlış bir şeyler mi yapıyorum?
Edit: Bir laptopta denedim. Kendi Bluetoothu ile bağlandı. Laptopta dongle ile deneyemedim. Sürücüsünü yükleyemedim çünkü şirket bilgisayarıydı.

Dosya Ekleri

• IMG_20190826_235457.jpg
    IMG_20190826_235457.jpg
    1.011,1 KB · Görüntüleme: 211
  • IMG_20190826_235524.jpg
    IMG_20190826_235524.jpg
    900 KB · Görüntüleme: 211
Son düzenleyen: Moderatör:
Bluetooth menüsünde Cihaz Ekle kısmında Bluetooth'u seçip deneyin, Everything Else'i seçmeyin.
Sizin dediğiniz gibi yaptım ancak benim bilgisayarımın bluetoothu yok. Ugreen 4.0 Bluetooth dongle ile de o şekilde yapmayı denedim ama olmuyor. Fotoğraflarda gösterdiğim kısıma bilgisayarımda C ve D klasörlerinin yanındaki Bluetooth Aygıtlarımdan giriyorum.

Sizin dediğiniz gibi yaptım ancak benim bilgisayarımın bluetoothu yok. Ugreen 4.0 Bluetooth dongle ile de o şekilde yapmayı denedim ama olmuyor. Fotoğraflarda gösterdiğim kısıma bilgisayarımda C ve D klasörlerinin yanındaki Bluetooth Aygıtlarımdan giriyorum.

Bluetooth dongleı çalıştırınca o kısım geliyor zaten. Ben DS4'ü bu şekilde kullanıyorum DS4Windows programı da gerekli. XBOX'ın ek program gerektirmeden direkt çalışması lazım Microsoft ürünü olduğu için. Kontrolcüyü resetleyin ya da kayıtlı aygıtlardan silip tekrar eşleştirmeye çalışın bunu izleyerek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bluetooth dongleı çalıştırınca o kısım geliyor zaten. Ben DS4'ü bu şekilde kullanıyorum DS4Windows programı da gerekli. XBOX'ın ek program gerektirmeden direkt çalışması lazım Microsoft ürünü olduğu için. Kontrolcüyü resetleyin ya da kayıtlı aygıtlardan silip tekrar eşleştirmeye çalışın bunu izleyerek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet dongle sürücüsünü sildim ancak oldu teşekkürler. Kusura bakmayın sürücü olmadan çalışacağı aklıma gelmemişti

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı