Xbox One oyun indirirken kapanıyor

ZeipNo

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Xbox One S konsolum var. Oyun güncellemesi yaparken veya oyun indirirken, ben konsolu kapatmadan konsolum kendini uyku moduna alıyor. Bu önceden olmuyordu. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan güç ayarları bölümünde bu durumu değiştirebilirsiniz. Eskiden 6 saat sonra kapanırken bunu engelleyebiliyorsunuz. Güç tasarruf modu yerine hızlı moda alırsanız konsolu kapatsanız bile çalışmaya devam ediyor ve çok hızlı açılıyor.

Uyku moduna almasında ne gibi bir zararı olabilir ki? Ben de aynı cihazı kullanıyorum. Ne güzel daha az enerji çekerek indirme işlemini yapıyor.

Ben zaten kötü bir şey demiyorum. Konsol ben kapatmadan kendi uyku moduna alıyor. Yani güncellemeyi başlatıyorum 10 saniye sonra uyku moduna alıyor. Güncelleme yapılırken konsol açık kalmıyor. Onu anlatmaya çalışıyorum.

Ben zaten kötü bir şey demiyorum. Konsol ben kapatmadan kendi uyku moduna alıyor. Yani güncellemeyi başlatıyorum 10 saniye sonra uyku moduna alıyor. Güncelleme yapılırken konsol açık kalmıyor. Onu anlatmaya çalışıyorum.
Uyku modu dediğiniz nedir? Ayarladığınız saat sonrası konsol kendi kendine kapanır ancak 10 saniye sonra uyku moduna almasını ilk kez sizden duyuyorum. Yıllardır konsol kullanırım ve böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Güç ayarlarınızı ve uyku moduna geçtiğindeki halini telefonla çekip atabilir misiniz?

Uyku modu dediğiniz nedir? Ayarladığınız saat sonrası konsol kendi kendine kapanır ancak 10 saniye sonra uyku moduna almasını ilk kez sizden duyuyorum. Yıllardır konsol kullanırım ve böyle bir şeyle karşılaşmadım.
Güç ayarlarınızı ve uyku moduna geçtiğindeki halini telefonla çekip atabilir misiniz?

Konsolun güç ayarlarını değiştirdim, yeniden eskisi gibi ayarladım ve düzeldi. Bende ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Konsolumu 1,5 yıldır kullanıyorum. Dün böyle oldu. İnternete baktım bu konu hakkında hiç bilgi yok.

Uyku modu dediğim, akşam güncellemeyi başlattım YouTube'a girecektim, 10 saniye kadar geçti ve konsol kapandı. Monitörde uyku moduna geçiliyor yazdı. Konsolu açmayı denedim açılmadı. Ne yapacağımı bilemedim. Bayağı panik oldum. Konsolun güç girişini çıkarıp yeniden taktım. Ondan sonra açıldı konsol.

Yüksek ihtimalle önemli bir hata nedeniyle bu durum yaşanmış. Tekrar devam ederse konsolu sıfırlayabilirsiniz. Yoksa 10 saniye sonra kapanacak gibi bir plan bulunmuyor. En fazla 10-15 dakika içerisinde ekran biraz kararıp sağda çeşitli bilgilerin olduğu ekran koruyucu gibi bir moda geçiyor o kadar.

Yüksek ihtimalle önemli bir hata nedeniyle bu durum yaşanmış. Tekrar devam ederse konsolu sıfırlayabilirsiniz. Yoksa 10 saniye sonra kapanacak gibi bir plan bulunmuyor. En fazla 10-15 dakika içerisinde ekran biraz kararıp sağda çeşitli bilgilerin olduğu ekran koruyucu gibi bir moda geçiyor o kadar.

Zaten düzelmeseydi reset atacaktım. Şu an bir daha denedim. Düzelmiş kapanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı