Xbox One S Controller Arızalı Gelen Ürün

Tolenius

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Hepsiburada'da ALB Teknoloji satıcısından 25 Temmuz 2018'de 2 adet Xbox One S Controller satın aldım. Biri beyaz biri siyah. Ablamla beraber Tekken, Fifa vs. oynarım diye düşünmüştüm. Siyah olanı ben kullanıyordum beyazı o kullanıyordu. Bir kaç kere oynadık daha sonra pek fırsat bulamadık beraber oynamaya. Ben siyah olanla ara sıra çeşitli oyunlar oynamaya devam ettim. Yakın zamanda bir de beyazı aldım elime ve fark ettim ki yön tuşlarından aşağıya basarken takılıyor gibi oluyor tam basamıyor, diğer yönlerden gelen "klik" sesi alt tuştan tam olarak gelmiyor farklı bir ses çıkıyor. Ablam farketmemiş. Araştırdığımda bu sorunun ara sıra olabildiğini çok kolay bir şekilde yön tuşlarını çıkarıp geri takarak çözülebildiğini gördüm tabi başka bir sorun bulunmuyorsa. Videoda, yaşadığım sorunu ve nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz. Videodaki controllerın da alt tuşu tutukluk yapıyor. Sesi açıp dinlerseniz dediğimi anlayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepsiburada'nın kendisinin satmadığı başka bir satıcının sattığı bir ürün olduğu için garanti prosedürü nasıl işliyor bilemedim. Daha önce ALB Teknoloji'ye kendi sitelerinde bulunan destek kısmından yazdığım halde bir geri dönüş olmadı. Faturasını bulamamıştım fakat şimdi buldum ve tekrar mail ile ulaşıp bastırmayı deneyebilirim. Bir de Microsoft'un kendi sitesine cihazı kaydettirip cihaz hizmeti ve onarımı talep edebiliyormuşuz sanırım. Tamiri videodaki kadar kolay olacaksa hiç garantiyle uğraşmayıp çözmeli miyim diye düşünmüştüm ama, sanırım garantisi devre dışı kalacak içini açmak için bir sticker mevcutmuş. Garantisinden olmak da istemiyorum ama başka bir tarafı zarar görmüş şekilde falan gelirse diye de endişelendim. Siz ne önerirsiniz? Hepsiburada ile mi iletişime geçmeliyim, ALB ile mi, yoksa Microsoft'un sitesinden mi destek talebinde bulunmalıyım bilemedim.

Teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı