Xbox One S kapalıyken çalışıyor

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Xbox One S'im önceden böyle bir sorunu yoktu. Kendinden fanı çalışmaya başladı. Ben de konsolu açtım, güncelleştirme yaptığını gördüm. Sonra her sanki gibi gene kapattım ama hala çalışıyordu. Ben de bu sefer fişi çektim, sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuşa basılı tutarak hızlı kapatmak yerine ayarlardan 'tam kapat' seçeneğine tıklayarak kapatırsan sorun ortadan kalkacaktır. Hızlı kapatınca sistem uyku moduna alınıyor. Hard disk çalışmaya devam ediyor. Tam kapatırsan hard disk de kapanacaktır ve işlem yapmayacaktır.

Tuşa basılı tutarak hızlı kapatmak yerine ayarlardan 'tam kapat' seçeneğine tıklayarak kapatırsan sorun ortadan kalkacaktır. Hızlı kapatınca sistem uyku moduna alınıyor. Hard disk çalışmaya devam ediyor. Tam kapatırsan hard disk de kapanacaktır ve işlem yapmayacaktır.
bende kapattıktan sonra fişi çekmediğim süre boyunca tiz bir ses geliyor fandan tam kapat yaptığım halde

Hacım orayı bulup bana görselini atar mısın ben bulamadım ya bir türlü delireceğim...

Hocam ilk önce bir uyarı ayarlara girip güç seçeneklerinden konsolunuzu uyku modunda kapatmaya alın bu sayede artık konsol kapanınca kapanır daha az enerji harcar kapalıyken HDD'yi kapatmak içinde güç seçeneklerine girdiğinizde güç seçeneklerini ozellestirin olacak.

IMG_20230422_181837.jpg

Buna girince karşınıza konsol kapalıyken depolamaya kapatin çıkar.

IMG_20230422_181933.jpg

Bunu açarsanız kapanır bunu kapatmayın açık tutarsaniz xboxınız kapalı olsa da oyun indirebilir ama siz bunu istemiyorsanız dediklerimi yapın artık Xbox'tan ses gelmez ve tamamen kapanır. Umarım yardımcı olmusumdur

Geri
Yukarı