Xbox One S vs PS4

Leonmacion

Hectopat
Yakın yazamanda konsol almayı düşünüyorum. İki konsol arasında kaldım. Xbox One S için diyorum 4K ayrıca 60 FPS desteği de mevcut fakat PS4'te 1080P ve 30 FPS desteği mevcut. Ayrıca kendine has oyunları da mevcut bu yüzden 2 konsol arasında kaldım. Bir de Xbox'ta Live olmadan oynanmiyormus onun da fiyatı bayağı pahaliymis. 299 TL/yıl. Sizce ne yapayım? Secimim hangi konsoldan yana olsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4'teki 30 FPS'i bir eksi olarak görmemek lazım. Ben hiç hissetmiyorum, gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Bu arada evet, PS4 1080p sunuyor fakat bazı oyunlardaki çözünürlük native değil. Battlefield 1 mesela etrafta çok patlama vs. varsa 900p yapıyor ve 1080p'ye upscale ediyor. Çok fark edilmiyor fakat söylenmeden geçilecek bir şey değil. Bu arada bazı oyunlar da 60 FPS sunuyor diye duydum, The Last of Us Remastered gibi.

Benim şahsi fikrim PS4 alman. Exclusive oyunlarının arasında ölmeden oynanması gereken oyunlar var.

XB1 S 4K oyun oynatamaz. Sadece 4K video izletir. S, Slim'den bile daha gucsuz. PS4 RDR2'de 1080p çalışırken XB1 864p çalışıyor örneğin. Sana önerim PS4 olur. Geniş 2. el ve takas desteği, özel oyunları ve neredeyse 3 kat ucuz online üyeliği için alınır. Bir de çokoyunculu hastasiysaniz The Last of Us öneririm. Oynadığım tek MP oyun.

XB1 S 4K oyun oynatamaz. Sadece 4K video izletir. S, Slim'den bile daha gucsuz. PS4 RDR2'de 1080p çalışırken XB1 864p çalışıyor örneğin. Sana önerim PS4 olur. Geniş 2. el ve takas desteği, özel oyunları ve neredeyse 3 kat ucuz online üyeliği için alınır. Bir de çokoyunculu hastasiysaniz The Last of Us öneririm. Oynadığım tek MP oyun.
The last of us in MP olduğunu bilmiyordum oyun olarak sıkıntı yasamam zaten apartman komşum da PS4 var rdr GTA 5 until down vs. Hepsi mevcut bide bir şey sorucam PS4 e klavye mouse bağlayıp fortnite vs. Oynamak mümkün mü ?

The last of us in MP olduğunu bilmiyordum oyun olarak sıkıntı yasamam zaten apartman komşum da PS4 var rdr GTA 5 until down vs. Hepsi mevcut bide bir şey sorucam PS4 e klavye mouse bağlayıp fortnite vs. Oynamak mümkün mü ?
Klavye ve fare ile sadece Fortnite oynayabilirsin. Başka oyun var mı bilmiyorum ama varsa da çok kısıtlıdır.

Xbox One S kullanıyorum. Kötü mü değil. Ama exclusive oyunlar yüzünden bir yandan da PS4 almak istiyorum. Eğer dersen ki ben exclusive oyunlar oynarım PS4 al geç. Ama dersen benim exclusive oyunlarla işim olmaz diye Xbox One S tavsiye ederim.

Arkadaşlar yazmış zaten. 4K reklamını iyi yapıyor Microsoft. Ama 4K video oynatabiliri sanki bankaların reklamlarındaki gibi en alta ufacık yazıyorlar gibi. Eğer temiz bir ikinci el bulabilirseniz Pro’ya bakın derim. Çünkü PS4 biraz ömrünü doldurdu gibi. En azından Pro ile devam edersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı