XBOX One, Savaşı Neden Kaybetti ?

Optifines

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Bu Dünya Benim Memleketim
Daha fazla  
Sizce yeni nesil konsol kapışmasında dünya genelinde mağlup olan XBOX One neden mağlup oldu ? Bildiğiniz gibi kinnect olsun, kalite olsun bu anlamda XBOX One daha iyi. Ama neden Türkiye ve dünya genelinde istediği satış rakamlarına ulaşamadı ? Halbuki XBOX 360, Playstation 3' ü büyük bir mağlubiyete uğrattı diyebiliriz.

Microsoft'un ahmaklığından. Yok oyunları ikinci el piyasasında satamazsınız, yok bu konsolun HDMI girişi de var, bakın TV'nizi buna bağlayabilirsiniz... Sonra zorunlu Kinect ile 100 dolar daha pahalı fiyat vs vs...

XBOX One güzel konsol ama Microsoft olaya aşırı kapitalist yaklaştı. Hatta sırf bununla dalga geçmek için Sony şöyle bir video hazırladı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

15 milyon izlenmiş video. İnsanların Microsoft'a ne kadar sinir olduğunu tahmin et...

Üstüne bir de konsol PS4'ten biraz daha yavaş olunca işler MS için iyi gitmedi.

İyi de oldu. Çok da iyi oldu çok da güzel oldu. MS, XBOX One ile oyun konusunu arka plana atıyordu neredeyse. Bana ne TV'den yani ? TV'yi kapatıp konsolda oyun oynarım. Olay budur...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı