Xbox One S'in işlemcisi bilgisayarda kullanılabilir mi?

SelimAkoguz

Hectopat
Yer
Selim
Daha fazla  
Meslek
Selim
Arkadaşlar Xbox One S'in işlemcisi ve gerekirse anakartı çıkartılıp bilgisayar üzerinde kullanılabilir mi? Bunu çok merak ettim böyle bir şey şu an da veya ileride mümkün olur mu?
Merak konusudur :) hahaha atan arkadaş ben de biliyorum şu an bunun mümkün olmadığını ama hahaha atman üzdü bunu bil.

Son düzenleme:
Xbox One'da kullanılan işletim sistemi Windows temelli bir işletim sistemiymiş. İşlemcisini çıkarıp kullanmak mümkün değil de belki gelecekte Xbox One S'e Windows yüklemek mümkün olabilir.

Xbox cihazlarda Microsoft'un kendi tasarladığı sürücüler, yazılımlar, dosya sistemi, şifreleme sistemleri vb. kullanılıyor diye biliyorum yani direkt bir bilgisayar olarak kullanamazsınız. Bu konularda çok fazla bir bilgim yok ama İngilizcen varsa şu videoda kısaca Xbox cihazlara neden Windows yüklenemeyeceği anlatılmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tabii teorik olarak Windows'u adapte etmek ve kullanmak mümkün olabilir ama çok uzun ve zorlu bir iş olur. Böyle bir şey göreceğimizi sanmıyorum.

Geri
Yukarı