Xbox One X için monitör önerisi

Bütçe
850-900
Daha fazla  
Öncelikle yeni konu açtığım için kusura bakmayın, malum fiyatlar sürekli değişiyor eski konulardaki fiyatların bir önemi kalmıyor. Başlıkta da belirttiğim gibi bir monitör arıyorum. Paneller hakkında tek bildiğim şey en iyisinin IPS olduğu, onun dışında monitörlerden anlamıyorum. Çevremde ikinci el olarak, 500 TL'ye AOC-E2270SWHN HDMI monitör buldum, tam alıyordum ki eski konuların birinde bayağı kötü yazmışlar. Bütçem en fazla 850 zorlarsam ancak 900.

Bir tane de sorum var; Sizce 700 civarına 5ms 60Hz mi almalıyım yoksa 850 civarına 1ms 75Hz mi?

Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
850 civarına 1ms 75Hz daha iyi olacaktır ama bu kadar iyi konsolda 75Hz'lik bir monitör sizi üzer. Büyük ihtimalle alacağınız monitör Full HD. Önerim para biriktirip 2K-4K 144Hz bir monitör almanız.

850 civarına 1ms 75Hz daha iyi olacaktır ama bu kadar iyi konsolda 75Hz'lik bir monitör sizi üzer. Büyük ihtimalle alacağınız monitör Full HD.
Evet FHD.
Neden öyle dediğinizi anlamadım. 4k için bütçem yok zaten o belli de, One Xte zaten en fazla 4k 60 FPS desteği var neden 75 hz üzsün?
Bence para biriktir 144 Hz monitör al.
En fazla 4k 60 FPS veriyor konsol hocam.

Arkadaşlar bunu buldum 500E.
Ama garantisi yok. Ne dersiniz güvenilir mi ASUS'un bu modeline? 8 sene Exper kullandım gıkı çıkmadı, ASUS'da üzmez herhalde. Yorumlarda 5 ayri kişide ölü piksel çıkmış ama hep yeni alan kişiler yazmış "ölü piksel çıktı" diye. Garantisi bitmiş ve ölü piksel çıkmamış monitörde bir süre daha sorun olmaz herhalde?

Geri
Yukarı