Xbox One X VGA to HDMI dönüştürücü çalışmıyor

denzov666

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Berbat bir sorunla karşı karşıyayım, umarım burada çözebiliriz. Yaklaşık 1.5-2 hafta önce internet üzerinden pahalı olmayan bir VGA-HDMI dönüştürücüsü aldım. HDMI destekleyen monitörüm yakın zamanda bozulduğu için evde eski olanı kullanıyordum. Ürünün linkini atmayayım fakat internete "Blueway Projeksiyon Uyumlu HDMI To VGA Kablo Çevirici Dönüştürücü" yazarsanız belli başlı yerlerde bulabilirsiniz ürünü. Sürekli çalıştığım için bazı zamanlar VGA kablosunu direkt dönüştürücüden çıkartıp PC'ye takıyorum. PC'de belli başlı resolution problemleri oldu ilk başta fakat onu hallettim. Xbox ile ilgili böyle bir problem yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. PC'den alıp Xbox'a taktığımda Sinyal Yok hatası aldım monitörümden. Birkaç kez çıkar tak yaptıktan sonra saat de geç olduğu için bırakıp uyudum. Sabaha hiçbir sıkıntı olmadan açıldı şaşırtıcı bir şekilde. Aynı günün akşamı tekrar PC-Xbox arası geçiş yapmamak adına önce PC'yi kapatıp biraz bekledim (pek de anlamıyorum bu işlerden, güçle alakalı bir sıkıntı olmaması adına güvenceye almak istedim 😀) ama yine de aynı problem oldu. "Herhalde üstüne saatlerce beklemek sorunu çözecek" diye düşünüp tekrar uyudum fakat bugün uyandığımda Xbox'tan tepki alamadım. Başka bir odadaki HDMI girişli televizyona bağlamaya çalıştığımda Xbox yine tepki vermedi. İki farklı cihaz denedim (biri VGA girişli) ikisinde de "Sinyal Yok" hatası aldım. Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Onu da deneyin.

TV üzerindeki farklı çıkışları da deneyin. Deneyerek bulmaya çalışacağız.
TV üzerindeki iki HDMI'ı denedim. TV Vga girişini denedim. Biraderin monitöründen iki HDMI girişini de denedim. Sinyal yok. Bir arkadaşım da VGA-HDMI dönüştürülmemesi gerektiğini, analog-dijital birleşiminin makineyi bozabileceğini söylüyor. Kendisi sadece hobi olarak bu işlerle ilgilendiği için dediğini %100 kesin bilgi olarak düşünmedim fakat korkuyorum da bir yandan. HDMI girişi bozulmuş olabilir mi?

Zannetmiyorum hocam. İnşallah böyle bir şey olmamıştır.

Geri
Yukarı