Xbox One X vs Series X vs Series S

Mufrazr

Centipat
60 Hz 4K TV sahibiyim, yeni monitör almadan Xbox almak istiyorum, hangi modeli almalıyım?
Xbox One X, Xbox Series S, Xbox Series X.
Pek fazla oyun oynamam, Warzone falan oynamayi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• DDA4452B-6D18-4089-A2DD-AFAA48FB5BF7.png
    DDA4452B-6D18-4089-A2DD-AFAA48FB5BF7.png
    324,3 KB · Görüntüleme: 91
Yanlış bilgi - Video sahte
60 Hz 4K TV sahibiyim, yeni monitör almadan Xbox almak istiyorum, hangi modeli almalıyım?
Xbox One X, Xbox Series S, Xbox Series X.
Pek fazla oyun oynamam, Warzone falan oynamayi düşünüyorum.
Net Series X. Çok güçlü bir konsol. 4K 60FPS çok rahat oynatıyor. Rakibi PS5 ve güç olarak PS5'i darmaduman ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hem PS5'den ucuz, hem de çok daha fazla FPS veriyor.

Anladığım kadarıyla fark şu: 4K televizyonun varsa Series X'in meyvelerini yersin ama zaten evinde öyle bir televizyon yoksa Series S daha mantıklı. Series X'te "ray-tracing" diye bir teknoloji varmış. Oyunlarda ismini çok duyuyorum ama ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Sanırım ışıklar, efektler ve partiküllerle ilgili bir özellik. Sonuç olarak aldığın FPS aynı. Sadece çözünürlük daha fazla gözüküyor ama 900p monitörde 4K video izlemeye çalışsan da anlamazsın. Eğer benim gibi oturup oyununu oynamayı grafiğin en ince detaylarına bakmaya tercih eden biriysen fark edeceğini bile zannetmiyorum. Eğer (ÖHÖM!) "grafikleri" için oynanan bir oyun oynamak istiyorsan fark edebilirsin :D

1618738382411.png

Series S gördüğüm kadarıyla daha minik olduğu için evde fazla yeri olmayan biriysen daha mantıklı olabilir. Her iki cihazdan da Netflix izlenebilir diye biliyorum.

1618738564943.png

Geri
Yukarı