Xbox One'da Klavye ve Mouse Kullanılabilir mi?

sinaneryt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir konsol aldım. Dün konsolu deneme fırsatım oldu, bazı oyunlarda rahat bir şekilde oynanış sunabiliyor. Lakin FPS oyunlarına geçtiğimde anlatamayacağım kadar afalladım. Bu konsola herhangi bir şekilde mouse ve klavye takma imkanım var mı? R6, Battlefield 1, Cod WW 2, PUBG gibi oyunlar da oynuyorum, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşınızdaki oyuncularla avantaj üstünlüğü sağlayacağınızdan dolayı böyle bir olay yok.
Alışana kadar Tek oyunculu oyunlar oynamanı öneririm.
Zaten takma için bir yol olsa bile oyunlar kontroller göre yapıldığından fare ve klavye daha zorlayacaktır.

Karşınızdaki oyuncularla avantaj üstünlüğü sağlayacağınızdan dolayı böyle bir olay yok.
Alışana kadar Tek oyunculu oyunlar oynamanı öneririm.
Zaten takma için bir yol olsa bile oyunlar kontroller göre yapıldığından fare ve klavye daha zorlayacaktır.

Böyle bir olay olmasa Microsoft neden getireceğini duyursun ?
Yorumun için teşekkür ederim ama olmazlarla değil nasıl olurlar ile ilgileniyorum.

Öncelikle Klavye ve Mouse desteği daha gelmedi. Şu anlık sadece Browser üzerinde, text girerken vesaire kullanılabiliyor klavye. Ancak oyunlarda kullanabilmeniz için ekstra adaptör ve ayarlamalar gerekiyor. En yaygın ve bilinen seçenekler CronusMax, Titan One ve XIM 4. Fiyatları hakkında pek bir bilgim yok ama az çok tahmin edebilirsiniz ki tuzludur :). Ancak daha dün alıp çok az bir oyun deneyimi yaşadığınızı söylüyorsunuz, özellikle ben R5 1600 + GTX 1080 oyun sistemimden konsola ilk geçiş yaptığımda 500+ saatim olan Star Wars:Battlefront oyununda kütük gibi kalıp önüme gelen tarafından öldürülüyordum, PC'de o kadar oynamama rağmen. Sonrasında kamera kontrolü ve kola alışınca 2 gün sürmeden tamamen hakim olup 5 senedir konsola alışkınmışım gibi oynamaya başladım. Biraz daha zaman tanıyın, emin olun eliniz alışacaktır. Ayrıca Klavye ve Mouse kullananların sayısı o kadar kısıtlıdır ki, hatta Xbox Kontrolcüsünün Klavye ve Mouse'dan daha iyi olduğunu düşünenler, Kontrolcü ile daha iyi oynayanları tanıyorum.

Bu arada One X mi aldınız?

Öncelikle Klavye ve Mouse desteği daha gelmedi. Şu anlık sadece Browser üzerinde, text girerken vesaire kullanılabiliyor klavye. Ancak oyunlarda kullanabilmeniz için ekstra adaptör ve ayarlamalar gerekiyor. En yaygın ve bilinen seçenekler CronusMax, Titan One ve XIM 4. Fiyatları hakkında pek bir bilgim yok ama az çok tahmin edebilirsiniz ki tuzludur :). Ancak daha dün alıp çok az bir oyun deneyimi yaşadığınızı söylüyorsunuz, özellikle ben R5 1600 + GTX 1080 oyun sistemimden konsola ilk geçiş yaptığımda 500+ saatim olan Star Wars:Battlefront oyununda kütük gibi kalıp önüme gelen tarafından öldürülüyordum, PC'de o kadar oynamama rağmen. Sonrasında kamera kontrolü ve kola alışınca 2 gün sürmeden tamamen hakim olup 5 senedir konsola alışkınmışım gibi oynamaya başladım. Biraz daha zaman tanıyın, emin olun eliniz alışacaktır. Ayrıca Klavye ve Mouse kullananların sayısı o kadar kısıtlıdır ki, hatta Xbox Kontrolcüsünün Klavye ve Mouse'dan daha iyi olduğunu düşünenler, Kontrolcü ile daha iyi oynayanları tanıyorum.

Bu arada One X mi aldınız?

Cevabın için teşekkür ederim. Yeni aldım dediğime bakma 2 hafta önce bir konu açmıştım ondan sonra aldım 2 haftadır deniyorum. Yavaş oyunlarda bir sıkıntı yok Gears of War 4, Tomb Raider, Assasins Creed serisinin bi kaç oyununu oynadım onlara alışmakta bir sıkıntı yaşamadım. Lakin Pubg ya da Rainbow 6 ya geçtiğimde hiçbirşey yapamıyorum. O yüzden böyle bir konu açtım. Dediğin şeylere bir bakacağım. Evet One X aldım (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı