Çözüldü Xbox PC indirme yaparken yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Xbox (Game Pass) üzerinden oyun indirmeye çalışıyorum, bu sorun yaklaşık 4 gündür mevcut.
İndirme güzel bir şekilde başlıyor ilk 5.5GB olması gerektiği hızlarda iniyor, yaklaşık 9-10MB/sn civarlarında.
Daha sonra indirme hızı önce 0'a düşüyor ve sonra 503.5kb/sn'ye sabitleniyor, daha da artmıyor.

Teslim iyileştirme ayarlarını yaptım sorun çözülmedi. Güncel olarak Windows 11 22H2 kullanıyorum.

Eklemeyi unutmuşum; steam, epic games veya chrome da herhangi bir problem yok.

Son düzenleme:
Çözüm
Arka Planda Bir Uygulama Açık Olabilir Açıksa Kapat Hızlanır
Yok hocam, herhangi bir şey açık değil. Dün technopatta aynı konudan bir tane daha gördüm, hemen hemen aynı saatlerde açmışız. Sanırım genel bir sorun gibi.

Sorun halen devam ediyor, bu tarz bir sorun yaşayan var mı halen acaba? Henüz bir çözüm bulamadım.

Sorunu xbox'un canlı destek sistemi ile çözdüm;
Aynı sorunu veya benzer problem yaşayan var ise şu çözümü deneyebilir.

Windows 11 için;
başlat çubuğuna "Yüklü Uygulamalar" yazıyoruz ve tıklıyoruz, sonra "Xbox" diye aratıp çıkan uygulamanın sağındaki üç noktaya basarak "Gelişmiş Seçenekler" menüsüne giriyoruz.
Aşağıya kaydırarak "Sıfırla" kısmını buluyoruz, ilk önce onar seçeneği ile onarıp daha sonra uygulamayı sıfırlıyoruz. Tekrar açtığınızda uygulamaya giriş yapmanızı isteyecek ve büyük olasılık ile sorun çözülecek. Şu anda indirme sorunsuz bir şekilde, takılmadan devam ediyor.
Arka Planda Bir Uygulama Açık Olabilir Açıksa Kapat Hızlanır
Yok hocam, herhangi bir şey açık değil. Dün technopatta aynı konudan bir tane daha gördüm, hemen hemen aynı saatlerde açmışız. Sanırım genel bir sorun gibi.

Sorun halen devam ediyor, bu tarz bir sorun yaşayan var mı halen acaba? Henüz bir çözüm bulamadım.

Sorunu xbox'un canlı destek sistemi ile çözdüm;
Aynı sorunu veya benzer problem yaşayan var ise şu çözümü deneyebilir.

Windows 11 için;
başlat çubuğuna "Yüklü Uygulamalar" yazıyoruz ve tıklıyoruz, sonra "Xbox" diye aratıp çıkan uygulamanın sağındaki üç noktaya basarak "Gelişmiş Seçenekler" menüsüne giriyoruz.
Aşağıya kaydırarak "Sıfırla" kısmını buluyoruz, ilk önce onar seçeneği ile onarıp daha sonra uygulamayı sıfırlıyoruz. Tekrar açtığınızda uygulamaya giriş yapmanızı isteyecek ve büyük olasılık ile sorun çözülecek. Şu anda indirme sorunsuz bir şekilde, takılmadan devam ediyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı