Xbox Series S 512 GB ömrü ne kadar kaldı?

Evet. Starfield, CS2 vb. bu oyunlarda geriye tek kalan şey bazen droplara sebep olan optimizasyon hatalarının giderilmesi oluyor. Performans artışı zorlasalar bile %5-10 olur maksimum.

İnsanlar gereksinimlerle optimizasyonu karıştırıyor bazen. Evet Cyberpunk çok daha iyi görsel şölen sunan bir oyun ama Starfield'ın motoru daha gelişmiş. Büyük ihtimalle Elder Scrolls 6'da görselliği de güzel kullanmayı becereceklerdir, bu oyun uzayda geçiyor diye her yer gri olmuş, NPC'ler ise her Bethesda oyununda olduğu gibi çirkin.
Bilgi için teşekkür ederim. CS2'de ki optimizasyon beklentimiz boşa çıktı o zaman.

Bilgi için teşekkür ederim. CS2'de ki optimizasyon beklentimiz boşa çıktı o zaman.

Düşüşlere sebep olan sorunlar giderilecektir, bu motor da çok güzel iliklerinde hissettiriyor kalitesi. Lakin diyorsan "ben CS:GO'da 200 FPS alıyordum burada 100 alıyorum optimizasyonu düzeltin!" bu mümkün olmayacak yani 200 FPS alamayacaksın. Tek seçenek yükseltme yapmaktan geçiyor, en azından PC kanadında.

Düşüşlere sebep olan sorunlar giderilecektir, bu motor da çok güzel iliklerinde hissettiriyor kalitesi. Lakin diyorsan "ben CS:GO'da 200 FPS alıyordum burada 100 alıyorum optimizasyonu düzeltin!" bu mümkün olmayacak yani 200 FPS alamayacaksın. Tek seçenek yükseltme yapmaktan geçiyor, en azından PC kanadında.
GTX 1080 ile en yüksek ayarlara çekince Dust II'de 70 FPS dolaşıyor, bazı yerlerde 120 oluyor. Düşüğe çekersem darboğaz olacağı için çekemiyorum.
Neyse konudan alakasız oldu biraz 🙂

GTX 1080 ile en yüksek ayarlara çekince Dust II'de 70 FPS dolaşıyor, bazı yerlerde 120 oluyor. Düşüğe çekersem darboğaz olacağı için çekemiyorum.
Neyse konudan alakasız oldu biraz 🙂

GPU kullanımı %95 ve üzerinde gezinmediği sürece kafadan elenir. Diğer parçaların performansından ve yeterliliğinden emin olmak lazım ilk etapta.

Tabii bunlar için ileride kendi konunu açarsın.

GPU kullanımı %95 ve üzerinde gezinmediği sürece kafadan elenir. Diğer parçaların performansından ve yeterliliğinden emin olmak lazım ilk etapta.

Tabii bunlar için ileride kendi konunu açarsın.
GPU kullanımı CS gibi oyunlarda %50, %36 gibi değerlerde gezinmez mi bende hep o civarlarda 😀 grafikleri en düşüğe alsam en yüksekten daha az fps veriyor.

GPU kullanımı CS gibi oyunlarda %50, %36 gibi değerlerde gezinmez mi bende hep o civarlarda 😀 grafikleri en düşüğe alsam en yüksekten daha az fps veriyor.

Sorunun yanıtı cevabında gizli. Sistemin tabanı yükseltilmeden daha fazla FPS alamazsın bu oyunda. Tak bir 7500F görürsün FPS ve GPU kullanımı nerelere çıkıyor örneğin.

Merhaba,

Daha önce hiç konsol sahibi olmadım. Konsol oyunlarının çoğunu da oynamadım.

Xbox Series S aklımı çeliyor. Sizce daha ne kadar ömrü var?

Alırsam hiç konsol oynamamış biri olarak beni yıllarca eğlendirmeye yeter mi?

GTA 6 vs gibi yeni nesil 2024 hatta 2025 oyunları Series S'e gelir mi?

4K desteği var mı?

Merhaba,

Xbox Series S cihazının ömürü yeni nesil konsollar çıkana kadar yani 5 yılı falan vardır.

4K TV'leri bağlayabiliyorsun sorun yok, konsollar pc gibi değil, oyunu oynarsın sorun olmaz

Merhaba öncelikle herkese, daha 1 ay bile olmadı Series S'ten X'e geçebildim ve inan çok memnun kaldım, bütçemi baya zorlayarak aldım bu arada ama iyi ki alabilmişim diyorum, sürekli oyun oynayan bir insan olduğum için S yeterli gelmedi bana hem grafik hem depolama alanı olarak yetersiz kaldı. Şuan X gerçekten memnun etti hem alanım çok hem de sorun yapmadan oyunda bir problem yok ise yükleyip satın alıp oynuyorum akıyor. Alabilme ihtimalin olursa 13 14 k lara zorlarsan 2.el temiz Xbox Series X'te bulabilirsin naçizane tavsiyem uzun vade gitsin dersen.

Geri
Yukarı