Çözüldü Xbox Series S bağlı LG 32QN600-B monitörde FreeSync ve 2K aynı anda açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Monitörün HDMI girişi 1.4 olduğu içindir muhtemelen ama ayar değiştirmeyi deneyelim, olmazsa DP kablosu şart gibi görünüyor.

Ekran görüntüsü istemiştiniz de ben ekran görüntüsü alamıyorum, Xbox'ta "bunun için bir oyuna başlayın." diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka seçeneğin yoksa fotoğraf çekebilirsin, sorun olmaz.
Ayarlar bu şekilde.

ba695d50-72c1-433c-b7bd-a051257e0cee.jpeg

6560a878-8550-42b6-8910-c19ca4ec39e2.jpeg

"50 Hz'e izin ver." tikini kaldırıp dene, olmazsa HDR'ı kapat.

10-bit HDR daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyduğu için VRR'ı engelliyor olabilir. Monitör girişin HDMI 1.4, hem 2K, hem 75 Hz, hem de HDR için düşük kalıyor olabilir.

HDR kapattıktan sonra VRR açılırsa DisplayPort kablo alarak tüm ayarları aktif hale getirebilirsin, DisplayPort'un bant genişliği izin verecektir diye düşünüyorum.

"50 Hz'e izin ver." tikini kaldırıp dene, olmazsa HDR'ı kapat.

10-bit HDR daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyduğu için Vrr'ı engelliyor olabilir. Monitör girişin HDMI 1.4, hem 2K, hem 75 Hz, hem de HDR için düşük kalıyor olabilir.

HDR kapattıktan sonra vrr açılırsa DisplayPort kablo alarak tüm ayarları aktif hale getirebilirsin, DisplayPort'un bant genişliği izin verecektir diye düşünüyorum.

50 Hz'e izin ver tikini kapatınca gelmedi HDR'ı da kapattım yine gelmiyor.
IMG_5174.jpeg

Bir de Xbox'ta DisplayPort girişi yok.

Geri
Yukarı