Xbox Series S FIFA21 gecikme

mucahit96

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Daha önce PC üzerinde FIFA21 oynuyordum, Xbox Series S satın aldım ve FIFA21 oynamak istiyordum fakat gerek menülerde gerekse maç içerisinde hafif kasma görüntülerde hafif gecikme yaşanıyor, Vestel 50U9500 TV ve HDMI ile bağlıyorum.

Diğer oyunlarda (Forza Horizon 4, Monster Hunter: World, Minecraft, The Long Dark, A Way Out) bu şekilde bir sorun yaşamadım hepsinde çok akıcı ve sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.
Fakat FIFA da beklediğim verimi alamıyorum.

Desteklerinizi bekliyorum.

Merhaba, kolda pas atarken vs. gecikme hissediyor musunuz? Ben arada sırada bariz şekilde hissediyorum. Xbox One S'e sahibim ve son güncelleme + yeni nesil kolla birlikte gecikme yaşamaya başladım. Eğer tek kol kullanıyorsam gecikme yaşamıyorum, fakat çift kol + oyun online server'e bağlı ise (online olarak fut ya da normal online maçtan bahsetmiyorum, offline coop olarak oynarken aslında) oyunda inanılmaz bir gecikme mevcut. Bu pingden kaynaklanmıyor. Çünkü offline oynuyorum ve arkadaşlarımla coop oynarken yaşanıyor. Şu şekilde deneyin bakalım farklı bir oyun hissedecek misiniz:
Kolu kabloyla bağlayın.
Oyuna girdiğinizde internet bağlantısını keserek oynayın.
Değişiklik fark ederseniz durumun yazılımsal olduğunu anlayacağız.

Merhabalar,

Daha önce PC üzerinde FIFA21 oynuyordum, Xbox Series S satın aldım ve FIFA21 oynamak istiyordum fakat gerek menülerde gerekse maç içerisinde hafif kasma görüntülerde hafif gecikme yaşanıyor, Vestel 50U9500 TV ve HDMI ile bağlıyorum.

Diğer oyunlarda (Forza Horizon 4, Monster hunter: World, Minecraft, The Long Dark, A Way Out) bu şekilde bir sorun yaşamadım hepsinde çok akıcı ve sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.
Fakat FIFA da beklediğim verimi alamıyorum.

Desteklerinizi bekliyorum.

Televizyonunzda Motion blur ayarı veya tamamlama ayarı olmalı genelde kaplı ya da çok açıkta oluyor o ayarı bulup oynarsanız kasma hissi düzelecektir.

Merhaba, kolda pas atarken vs. gecikme hissediyor musunuz? Ben arada sırada bariz şekilde hissediyorum. Xbox One S'e sahibim ve son güncelleme + yeni nesil kolla birlikte gecikme yaşamaya başladım. Eğer tek kol kullanıyorsam gecikme yaşamıyorum, fakat çift kol + oyun Online Server'e bağlı ise (Online olarak fut ya da normal Online maçtan bahsetmiyorum, offline coop olarak oynarken aslında) oyunda inanılmaz bir gecikme mevcut. Bu pingden kaynaklanmıyor. Çünkü offline oynuyorum ve arkadaşlarımla coop oynarken yaşanıyor. Şu şekilde deneyin bakalım farklı bir oyun hissedecek misiniz:
Kolu kabloyla bağlayın.

Yorumunuz için teşekkür ederim, offline maç hiç denemedim diyebilirim genellikle fut oynuyorum, fakat sorun tam olarak bahsettiğiniz gibi değil de, ara sahne geçişlerinde pikselleşme, örneğin menüdeyken 3 kez sağ tuşa bastığımda 2 kez algılaması gibi tasvir edebilirim.
Maç içerisindeyken daha akıcı fakat rahatsız edici bir hantallık hissettiriyor.
Dediğinizi deneyip geri dönüş sağlayacağım.👍

Televizyonunzda Motion blur ayarı veya tamamlama ayarı olmalı genelde kaplı ya da çok açıkta oluyor o ayarı bulup oynarsanız kasma hissi düzelecektir.

Teşekkürler deneyip geri dönüş yapacağım. 👍

Yorumunuz için teşekkür ederim, offline maç hiç denemedim diyebilirim genellikle fut oynuyorum, fakat sorun tam olarak bahsettiğiniz gibi değil de, ara sahne geçişlerinde pikselleşme, örneğin menüdeyken 3 kez sağ tuşa bastığımda 2 kez algılaması gibi tasvir edebilirim.
Maç içerisindeyken daha akıcı fakat rahatsız edici bir hantallık hissettiriyor.
Dediğinizi deneyip geri dönüş sağlayacağım.👍

Teşekkürler deneyip geri dönüş yapacağım. 👍
Rica ederim

Merhaba, kolda pas atarken vs. gecikme hissediyor musunuz? Ben arada sırada bariz şekilde hissediyorum. Xbox One S'e sahibim ve son güncelleme + yeni nesil kolla birlikte gecikme yaşamaya başladım. Eğer tek kol kullanıyorsam gecikme yaşamıyorum, fakat çift kol + oyun Online Server'e bağlı ise (Online olarak fut ya da normal Online maçtan bahsetmiyorum, offline coop olarak oynarken aslında) oyunda inanılmaz bir gecikme mevcut. Bu pingden kaynaklanmıyor. Çünkü offline oynuyorum ve arkadaşlarımla coop oynarken yaşanıyor. Şu şekilde deneyin bakalım farklı bir oyun hissedecek misiniz:
Kolu kabloyla bağlayın.

Merhaba,

İkisini de denedim fakat gözle görülür bir değişiklik maalesef olmadı.

Yeni xbox Controller yazılımsal sorun var kimi oyunda tepkisiz kalıyor kimi oyundan atıyor kimi oyunda gecikme yaşanıyor. bu sorun yeni xbox consolu ve PC ye bağlanan yeni controller de yaşanıyor. Microsoft xbox ekibi bu sorunlarla ilgili IGN bir bildiri yapmış sorunların farkındayız demiş çözmek için xbox ekibi üzerinde çalışıyor demiş. zira hatırlıyorum yıllar önce xbox 360 controlcu çıktığı zaman da bu tür sorunlar yaşanmıştı yazılım güncellemesi ile sorun ortadan kalktı. fakat...
Fifa 21 çok sorunlu bir oyun aşırı derece de mini hatalar var (Micro Bug) EA bir kısmını düzelltik diyor fakat hangi platforumu %100 düzelttiler pek bilimiyorum PS5 mı xbox mı PC mi. malesef EA çok vurdum duymaz bir firma Fifa 20 yi bile sorunlu bırakıp fifa 21.i çıkarttı EA veya UBİSOFT gibi firmalar da oyun alırken önce çok iyi araştırın genelde oyunu para kazandıran kısmına yatırım yapıp düzeltem çıkartıyorla. bana göre her iki firma da çöp.

frthjxbox.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı