Xbox Series S Hakkındaki Sorularım

sndbtz

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Producer
Series S aldım. 2K 144Hz monitörüm olduğu için tercihim s oldu. Siparişi verdim 3-5 güne elime geçer.
1-Oyun kolunu nasıl şarj ederim? Şarj aleti falan var mı?
2-Bazıları 3 yıllık Game Pass aldığını söylüyor nasıl alınır mümkün mü?
3-LoL-God of War- PUBG - NFS tarzı oyunlar seviyorum. Benzer oyunları tavsiye eder misiniz?
4-Elimde 1TB SSD var hem SATA hem NVMe. Bunu bir aparatla arkadaki extensions soketine nasıl bağlarım? İlla Seagate genişletme kartı almam mı lazım? USB ile bağlarım biliyorum ama yeni nesil oyunları desteklemediği söyleniyor USB 3.1 o yüzden sordum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox ile ilgili çok bir bilgim olmamakla birlikte sanıyorum ki kollar pil ile çalışıyor. Öyle PS lerdeki gibi takıp şarj etmektense pilleri değiştiriyorlar genelde. Lakin dediğim gibi Xbox serisini pek bilmiyorum.

Kollar için şarj kitleri var. En iyisi şarjlı pil kullanmak. Bu konsollar için dediğiniz gibi genişletme kartı gerekiyor. USB ile destek gelir mi bilmiyorum. Oyun konusunda sıkıntı olmaz. Depolama olarak olabilir. Çünkü Seagate kart biraz pahalı.

2-bazıları 3 yıllık Game Pass aldığını söylüyor nasıl alınır mümkün mü?

Evet mümkün. Xbox müşteri hizmetlerini aramalısın. 3 yıllık Game Pass almak istiyorum deyince zaten yardımcı oluyorlar. 3 tane 12 aylık Live Gold(her biri 180₺)aldıktan sonra etkinleştiriyoruz sonrasında 1 aylık da Game Pass Ultimate(45₺)alınca 3 yıllık Game Pass oluyor. Sadece müşteri hizmetlerini arayıp yapabiliyoruz.

Kollar için şarj kitleri var. En iyisi şarjlı pil kullanmak. Bu konsollar için dediğiniz gibi genişletme kartı gerekiyor. USB ile destek gelir mi bilmiyorum. Oyun konusunda sıkıntı olmaz. Depolama olarak olabilir. Çünkü Seagate kart biraz pahalı.

Şarj kitleri gördüm. 8. nesil kit 9 ile uyumlu mudur acaba?

Series S aldım. 2K 144Hz monitörüm olduğu için tercihim s oldu. Siparişi verdim 3-5 güne elime geçer.
1-oyun kolunu nasıl şarj ederim? Şarj aleti falan var mı?
2-bazıları 3 yıllık Game Pass aldığını söylüyor nasıl alınır mümkün mü?
3-LoL-God of War- PUBG - NFS tarzı oyunlar seviyorum. Benzer oyunları tavsiye eder misiniz?
4-elimde 1TB SSD var hem SATA hem NVMe. Bunu bir aparatla arkadaki extensions soketine nasıl bağlarım? İlla Seagate genişletme kartı almam mı lazım? USB ile bağlarım biliyorum ama yeni nesil oyunları desteklemediği söyleniyor USB 3.1 o yüzden sordum.

Şimdiden teşekkür ederim.

1) oyun kolları pille çalışıyor, şarj ile kullanmak için 9.nesil şarj kiti tavsiye ederim. Şarj hayatı kurtarıyor, evde pil aramak işkence gibi.
2)3 tane 1 yıllık Xbox Live Gold alıyorsunuz sonra üstüne 1 aylık Game Pass Ultimate alıyorsunuz. 3 yıllık Live Gold, Game Pass Ultimate'e yükseltiliyor.
3)God of War PS özel oyunu, LoL ise konsolda oynanamayacak kadar hızlı bir oyun. O tarz oyunlar bulamazsınız. Game Pass'te tüm NFS serisi ve PUBG var rahatça oynayabilirsiniz.
4)arkadaki slota bağlanamaz, şart koşuyor Seagate kartlarını. USB ile bağlarsanız; Xbox(2001),Xbox 360, yeni nesil güncellemesi gelmemiş Xbox One oyunlarını oynayabilirsiniz. Yeni nesil güncellemesi almış Xbox One ve Xbox series oyunları ise SSD'ye kurmak zorunlu.

1) oyun kolları pille çalışıyor, şarj ile kullanmak için 9.nesil şarj kiti tavsiye ederim. Şarj hayatı kurtarıyor, evde pil aramak işkence gibi.
2)3 tane 1 yıllık Xbox Live Gold alıyorsunuz sonra üstüne 1 aylık Game Pass Ultimate alıyorsunuz. 3 yıllık Live Gold, Game Pass Ultimate'e yükseltiliyor.
3)God of War PS özel oyunu, LoL ise konsolda oynanamayacak kadar hızlı bir oyun. O tarz oyunlar bulamazsınız. Game Pass'te tüm NFS serisi ve PUBG var rahatça oynayabilirsiniz.
4)arkadaki slota bağlanamaz, şart koşuyor Seagate kartlarını. USB ile bağlarsanız; Xbox(2001),Xbox 360, yeni nesil güncellemesi gelmemiş Xbox One oyunlarını oynayabilirsiniz. Yeni nesil güncellemesi almış Xbox One ve Xbox series oyunları ise SSD'ye kurmak zorunlu.

Anladım teşekkür ederim. Xbox'ın içinde NVMe olduğunu biliyorum 2TB NVMe taksam garantisi bozulur çalıştırmama ihtimalide var. Böyle bir çözüm düşünmüştüm. 3.1 ile eski oyunların oynandığını biliyorum. SSD'yi 3.1 ile bağlasam çalıştırır mı acaba?

Şarj kitleri gördüm. 8. nesil kit 9 ile uyumlu mudur acaba?

Hayır değil diye biliyorum.
Anladım teşekkür ederim. Xbox'ın içinde NVMe olduğunu biliyorum 2TB NVMe taksam garantisi bozulur çalıştırmama ihtimalide var. Böyle bir çözüm düşünmüştüm. 3.1 ile eski oyunların oynandığını biliyorum. SSD'yi 3.1 ile bağlasam çalıştırır mı acaba?

Yine eski oyunları çalıştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı