Xbox Series S kolu için şarjlı pil önerisi

Deneme fırsatınız oldumu tavsiye edermisiniz.
Hocam memnun musunuz? Ben de almayı düşünüyorum da.

Ürünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum, günlük 4-5 saatlik kullanımla 2-3 günde bir şarj ediyorum. Şarj cihazında 4 pili aynı anda şarj etmeniz gerekmiyor, sadece 2 pili de tek başına şarj edebiliyorsunuz, hatta sadece 1 pili bile şarj edebiliyorsunuz, buna ek olarak 2 pil tamamen bittikten sonra şarja koyduğunuzda yaklaşık 2-3 saatte şarj oluyor. Bunlar gerçekten çok güzel özellikler ancak şöyle bir konu var ki ürünün kullanım kılavuzunda yazdığına göre pillerin şarj olması yaklaşık 4-8 saat (AA pil yani xbox kolu için gereken pilin yaklaşık 6-8 saat) sürdüğü yazıyor ancak şu an için piller oldukça hızlı şarj oluyor ve tahmin ettiğimden daha hızlı şarjı bitiyor.

Kullanım kılavuzunda ayrıca şu bilgi de yer alıyor; "Pilleri ilk kullandığınız günlerde 3-4 şarj boyunca piller 1950 mah gibi tepki vermez ve şarj süreleri yazdığı gibi olmayabilir" şeklinde bir ibare var, bunun sebebi ise pilleri kullanmaya başladığınız ilk birkaç şarj sonrasında pillerin kalibre olacağı ve 1950 mah olarak tam verimde kullanacağınız belirtiliyor, ekstra olarak yüksek ihtimalle piller kalibre olduktan sonra şarj süreleri de belirtildiği gibi 6-8 saat olacaktır. Bunlara ek olarak şarj cihazında piller dolduktan sonra akımı kesme özelliği var, bu da bir başka çok önemli özelliği. Ben konsolu ve haliyle kolu çok sıklıkla kullanamadığım için henüz 4 pili sadece birer kez şarj edebildim, ilk izlenimlerim bu şekilde. Piller kalibre olduktan sonra tam performansı ile ilgili ek olarak bir yanıt daha eklerim. Kişisel fikrimi sorarsanız almanızı tavsiye ederim çünkü piyasadaki muadillerine göre çok daha uygun ve çok daha kaliteli bir cihaz, piller de aynı şekilde oldukça kaliteli, yanlış hatırlamıyorsam Japonya'da panasonic ile aynı üretiliyor. 1950 mah bence gayet yeterli ve 1000 şarj döngüsü bu fiyat için gayet iyi bir sayı, bunların yanı sıra şarj cihazının yukarıda yazdığım özellikleri de gerçekten çok iyi, bana kalırsa bu fiyata alabileceğiniz en iyi pil+şarj cihazı.

Bundan önce recyko pili + şarj cihazı almayı düşünüyordum, 289 tlye tekabül ediyordu ve pillerin şarj döngüsü 300'dü. Her ne kadar 2650 mah kaapsiteye sahip olsa da 300 döngü gerçekten çok az. Ekstra olarak şarj cihazında da yanlış hatırlamıyorsam tekli şarj etme özelliği yoktu. Uzun lafın kısası, stenkol ve ladda ikilisini aldığınızda 85 tlye 4 pili, 90 tlye şarj cihazını satın alıyorsunuz, bu da bana 175 tl + 17 tl kargoya mâl oldu, toplamda 192 tl ödedim, eğer Ikea'ya giderek alırsanız daha uyguna gelecektir. Cihaz ve piller muadillerine göre hem daha uygun hem de daha kaliteli ve özellikli, biliyorum incelemeyi çok çok uzattım ancak almayı düşünen arkadaşlar için yararlı bir inceleme olmasını istedim. Özetle eğer ihtiyacınız varsa almanızı öneririm, yukarıda yazdıklarıma ek olarak aklınıza takılan soru olursa cevaplayabilirim.

Bundan önce recyko pili + şarj cihazı almayı düşünüyordum, 289 tlye tekabül ediyordu ve pillerin şarj döngüsü 300'dü. Her ne kadar 2650 mah kaapsiteye sahip olsa da 300 döngü gerçekten çok az.

Bu döngü olayı tamamen kullanımla ve oynama süresiyle alakalı hocam. Ben oyuna ve titreşime bağlı olarak ana kontrolcümde en az 25 saat kullanıyordum GP pilleri. Her gün kullanmıyordum ama günlük ortalamaya vuracaksam günde 2 saat kullanımdan ayda 2 ya da en fazla 3 kere şarj ediyordum pilleri. Yılda ortalama 30 şarj. 300 döngünün tamamı %100 sağlıkla olmayacak olsa da kullanım süresine göre zaten yıllarca kullanılabilir GP piller de. Tek seferde 25 saat kullanım da 10-15 saatlik kullanıma tercih edilebilir.

Benim kişisel tavsiyem çok fazla oynayacak kişilerin maksimum kapasitede pil tercih etmesi. Günlük ortalama kullanımı düşük olacak kişilerin ise zaten şarj döngüleri düşük olacağı için 2 haftada bir değil de 1 hafta-10 günde şarj etmek çok problem olmayacağı için 1900-2100 mah arası pillerin yeterli olabileceği yönünde. 2100 mah Varta piller ve 2700 mah GP pilleri kullandığım 1 yılda bunu gördüm.

Bu döngü olayı tamamen kullanımla ve oynama süresiyle alakalı hocam. Ben oyuna ve titreşime bağlı olarak ana kontrolcümde en az 25 saat kullanıyordum GP pilleri. Her gün kullanmıyordum ama günlük ortalamaya vuracaksam günde 2 saat kullanımdan ayda 2 ya da en fazla 3 kere şarj ediyordum pilleri. Yılda ortalama 30 şarj. 300 döngünün tamamı %100 sağlıkla olmayacak olsa da kullanım süresine göre zaten yıllarca kullanılabilir GP piller de. Tek seferde 25 saat kullanım da 10-15 saatlik kullanıma tercih edilebilir.

Benim kişisel tavsiyem çok fazla oynayacak kişilerin maksimum kapasitede pil tercih etmesi. Günlük ortalama kullanımı düşük olacak kişilerin ise zaten şarj döngüleri düşük olacağı için 2 haftada bir değil de 1 hafta-10 günde şarj etmek çok problem olmayacağı için 1900-2100 mah arası pillerin yeterli olabileceği yönünde. 2100 mah Varta piller ve 2700 mah GP pilleri kullandığım 1 yılda bunu gördüm.

Haklısınız hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben titreşim açık olarak oynuyorum ve şu an için piller biraz hızlı bitiyor gibi hissediyorum ancak bunu da kalibrasyona bağlıyorum. Bakalım, kalibrasyon tamamlandıktan sonra performansı ne kadar olacak merak ediyorum. Bu piller ömrünü doldurduktan sonra 2050 mah GP Recyko pro 1500 döngülü siyah 4'lü pillerden almayı düşünüyorum.

Haklısınız hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben titreşim açık olarak oynuyorum ve şu an için piller biraz hızlı bitiyor gibi hissediyorum ancak bunu da kalibrasyona bağlıyorum. Bakalım, kalibrasyon tamamlandıktan sonra performansı ne kadar olacak merak ediyorum. Bu piller ömrünü doldurduktan sonra 2050 mah GP Recyko pro 1500 döngülü siyah 4'lü pillerden almayı düşünüyorum.

Oyun ile de alakası vadır hocam, aynı şekilde controllera kulaklık takıp takmadığınıza göre de etkilenir. Forza gibi yüksek titreşimli bir oyunda kulaklık takılı oynamakla kulaklıksız titreşimsiz sayılabilecek FIFA oynamak arasında ciddi fark oluşur.

Yeni konular

Geri
Yukarı