Xbox Series S taksit ile alınır mı?

ElasySK

Centipat
Daha fazla  
4 ay taksitle Xbox Series S düşünüyorum ama, bir yanım diyor ki Series X al. 144Hz 1080p monitörde oynayacağım. Aylık en fazla 2 bin TL verebilirim. Sizce hangisini almalıyım? Fazla para da harcamak istemiyorum bir yandan fakat, Series S 10k Microsoft garantilisi. Series X'in ise 18 bin 500 TL. Yani yıllar boyu kullanacağım nasılsa, 8,500 TL arada fark var. Bu arada ithalatçı garantili istemiyorum ve internetten almayı da düşünmüyorum. Gidip Teknosa veya MediaMarkt'dan almayı düşünüyorum. Şubat ayında alıp ödemeye mart ayında başlamak istiyorum. Xbox Series S'in içindeki oyunları 10 bin TL'lik bir bilgisayarda böyle rahat oynayabileceğimi düşünmüyorum. Bu yılın 8. ayında Allah'tan bir şey olmaz ise 20K'ya bir PC de alacağım yanına.
Soru: GTA 5 Online da PC'deki arklarımla oyun oynayabilir miyim, oynayabiliyorsam arkada Discord açabiliyor muyum Xbox Series S de?

4 ay taksitle Xbox Series S düşünüyorum ama, bir yanım diyor ki Series X al. 144Hz 1080p monitörde oynayacağım. Aylık en fazla 2 bin TL verebilirim. Sizce hangisini almalıyım? Fazla para da harcamak istemiyorum bir yandan fakat, Series S 10k Microsoft garantilisi. Series X'in ise 18 bin 500 TL. Yani yıllar boyu kullanacağım nasılsa, 8,500 TL arada fark var. Bu arada ithalatçı garantili istemiyorum ve internetten almayı da düşünmüyorum. Gidip Teknosa veya MediaMarkt'dan almayı düşünüyorum. Şubat ayında alıp ödemeye mart ayında başlamak istiyorum. Xbox Series S'in içindeki oyunları 10 bin TL'lik bir bilgisayarda böyle rahat oynayabileceğimi düşünmüyorum. Bu yılın 8. ayında Allah'tan bir şey olmaz ise 20K'ya bir PC de alacağım yanına.
Soru: GTA 5 Online da PC'deki arklarımla oyun oynayabilir miyim, oynayabiliyorsam arkada Discord açabiliyor muyum Xbox Series S de?

GTA V'de arkadaşlarınızla oynayamazsınız ve evet Discord var ama sadece arama yapabilirsiniz Discord ara yüzü olmaz.

GTA V'de arkadaşlarınızla oynayamazsınız ve evet Discord var ama sadece arama yapabilirsiniz Discord ara yüzü olmaz.

Konsolda PC de oynayanlarla oynayamıyor muyuz :/
4 ay taksitle Xbox Series S düşünüyorum 144Hz 1080p monitörde oynayacağım. Aylık en fazla 2 bin TL verebilirim. Sizce hangisini almalıyım? Fazla para da harcamak istemiyorum bir yandan fakat, Series S 10k Microsoft garantilisi. Series X'in ise 18 bin 500 TL. Yani yıllar boyu kullanacağım nasılsa, 8,500 TL arada fark var. Bu arada ithalatçı garantili istemiyorum ve internetten almayı da düşünmüyorum. Gidip Teknosa veya MediaMarkt'dan almayı düşünüyorum.

Konsolda PC de oynayanlarla oynayamıyor muyuz :/
4 ay taksitle Xbox Series S düşünüyorum 144Hz 1080p monitörde oynayacağım. Aylık en fazla 2 bin TL verebilirim. Sizce hangisini almalıyım? Fazla para da harcamak istemiyorum bir yandan fakat, Series S 10k Microsoft garantilisi. Series X'in ise 18 bin 500 TL. Yani yıllar boyu kullanacağım nasılsa, 8,500 TL arada fark var. Bu arada ithalatçı garantili istemiyorum ve internetten almayı da düşünmüyorum. Gidip Teknosa veya MediaMarkt'dan almayı düşünüyorum.

İkisinin de ömrü aynı ama FHD ile oynayacak iseniz SS daha iyi olur.

Zaten sistem toplayacaksanız böyle bir yatırım yapmanıza bence gerek yok. Series S alırım zaman geçirir satarım derseniz belki ama yine de kaybınız olur. Eğer PC yanına bir konsol almak istiyorsanız bunun Xbox olmasını tavsiye etmem.

Zaten sistem toplayacaksanız böyle bir yatırım yapmanıza bence gerek yok. Series S alırım zaman geçirir satarım derseniz belki ama yine de kaybınız olur. Eğer PC yanına bir konsol almak istiyorsanız bunun Xbox olmasını tavsiye etmem.

PS5 oyunlarının çok pahalı olması beni xboxa yöneltiyor. Aylık 45 TL'ye hem PC hem konsoldan binlerce oyun oynatıyor.

PS5 oyunlarının çok pahalı olması beni xboxa yöneltiyor. Aylık 45 TL'ye hem PC hem konsoldan binlerce oyun oynatıyor.

Gamepass 30-40 bin liralık yatırımınızın karşılığını tek başına verebilecek bir servis olmayabilir, bunu kullanmadan anlamak çok mümkün değil. Nicelik ve nitelik olarak Gamepass kendi fiyatını tabii ki çıkarıyor orası ayrı. Ben Xbox konsolumu sattım ama 2026'ya kadar aylık maliyeti 9-10 liraya gelen aboneliğim hala mevcut. Ama mesela yılda 10-15 oyun bitirecek zamanınız vardır, bunlar dışında FIFA-COD gibi sürekli oynanabilecek oyunları oynuyorsunuzdur. Series nesli çıktığından beri olan duruma bakınca, bitirmeye değer 10-15 oyunun iyi ihtimalle 1-2 tanesi Gamepass'ten geliyor, diğerleri üçüncü parti oyunlar ve Playstation oyunları oluyor. Siz zaten bu iyi oyunları oynamak isterseniz Gamepass dışından oynamak zorundasınız. Sadece Gamepass oyunları dediğim gibi bu yatırım karşılığını vermeyebilir.

Ben uzun yıllardır oyunları kardeşlik ve dijital oyun alım satımla konsolda neredeyse maliyetine oynayıp satan biriyim, bu nedenle PC bana uygun değil. Mesela Xbox'ta Elden Ringin P2 hakkını 120 liraya alıp oynadıktan sonra 100 liraya sattım. Playstation tarafında bu kardeşlik ve dijital alım satım sisteminin 10 kat daha aktifi hem üçüncü parti hem özel oyun tarafında mevcut, dolayısıyla değer kaybı çok az oluyor. Forum platformlarını kullanmasını bilen kimsenin GoW Ragnarok'u tam fiyatından alıp oynadığını sanmıyorum, en azından yıllardır ben böyle yapmadım. Her sene alınan ve satılmayan FIFA gibi oyunları da kardeşlikle yarı fiyatına alınca PC'den çok daha ekonomik zaten konsol oyunculuğu. Ama bununla uğraşmak istemeyen biri ve oyunları arşivlik tutmak isteyenler için Steam-Epic daha uygun platformlar.

Özetle her ürün her kullanıcıya aynı oranda uygun değil. Mesela tek platform, en uygun Gamepass kullanma aracı olarak kullanacak biri için Series S en doğru tercihken PC yanına alacak biri için israf olabilir. TV'ye takılı kalsın arada geçip FIFA oynarım derseniz yine bir nebze mantıklı olabilir. Ama bana kalırsa tek platform için bütçeye ve tercihlere göre PC/Xbox/Playstation, iki platform için Xbox ya da PC + Playstation daha mantıklı.

Game Pass 30-40 bin liralık yatırımınızın karşılığını tek başına verebilecek bir servis olmayabilir, bunu kullanmadan anlamak çok mümkün değil. Nicelik ve nitelik olarak Game Pass kendi fiyatını tabii ki çıkarıyor orası ayrı. Ben Xbox konsolumu sattım ama 2026'ya kadar aylık maliyeti 9-10 liraya gelen aboneliğim hala mevcut. Ama mesela yılda 10-15 oyun bitirecek zamanınız vardır, bunlar dışında FIFA-CoD gibi sürekli oynanabilecek oyunları oynuyorsunuzdur. Series nesli çıktığından beri olan duruma bakınca, bitirmeye değer 10-15 oyunun iyi ihtimalle 1-2 tanesi Game Pass'ten geliyor, diğerleri üçüncü parti oyunlar ve PlayStation oyunları oluyor. Siz zaten bu iyi oyunları oynamak isterseniz Game Pass dışından oynamak zorundasınız. Sadece Game Pass oyunları dediğim gibi bu yatırım karşılığını vermeyebilir.

Ben uzun yıllardır oyunları kardeşlik ve dijital oyun alım satımla konsolda neredeyse maliyetine oynayıp satan biriyim, bu nedenle PC bana uygun değil. Mesela Xbox'ta Elden Ring'in P2 hakkını 120 liraya alıp oynadıktan sonra 100 liraya sattım. PlayStation tarafında bu kardeşlik ve dijital alım satım sisteminin 10 kat daha aktifi hem üçüncü parti hem özel oyun tarafında mevcut, dolayısıyla değer kaybı çok az oluyor. Forum platformlarını kullanmasını bilen kimsenin GoW Ragnarok'u tam fiyatından alıp oynadığını sanmıyorum, en azından yıllardır ben böyle yapmadım. Her sene alınan ve satılmayan FIFA gibi oyunları da kardeşlikle yarı fiyatına alınca PC'den çok daha ekonomik zaten konsol oyunculuğu. Ama bununla uğraşmak istemeyen biri ve oyunları arşivlik tutmak isteyenler için Steam-Epic daha uygun platformlar.

Özetle her ürün her kullanıcıya aynı oranda uygun değil. Mesela tek platform, en uygun Game Pass kullanma aracı olarak kullanacak biri için Series S en doğru tercihken PC yanına alacak biri için israf olabilir. TV'ye takılı kalsın arada geçip FIFA oynarım derseniz yine bir nebze mantıklı olabilir. Ama bana kalırsa tek platform için bütçeye ve tercihlere göre PC/Xbox/Playstation, iki platform için Xbox'ya da PC + PlayStation daha mantıklı.

Maalesef PS5 almak istesem de o oyunlara ve o konsola verecek bir bütçem yok. Game Pass'ta bulunan çoğu oyun sevdiğim oyunlar. Bu yüzden bana daha çok hitap ediyor. Gerçekten bütçem olsa PS5 almayı tercih ederdim.

Maalesef PS5 almak istesem de o oyunlara ve o konsola verecek bir bütçem yok. Game Pass'ta bulunan çoğu oyun sevdiğim oyunlar. Bu yüzden bana daha çok hitap ediyor. Gerçekten bütçem olsa PS5 almayı tercih ederdim.

Ben zaten PS5'i yazdığınız gibi PC+Series X gibi bir düşünceniz varsa Xbox yerine öneririm, tek platform tutmak o kadar da mantıklı olmayabilir. Bahsettiğim yöntemleri kullanırsanız şu an için Xbox'ın tek bir avantajı bile yok PS5 karşısında ve PC'den de daha ekonomik fakat kullanmak istemeyen için bu tarafı sıkıntılı bir platform.

Onun dışında tek başına PC, bütçenize göre tek başına Series S ya da Series X almanız Game Pass odaklı olarak işinizi görecektir. Eğer PC toplamak zorunlu değil derseniz direkt Series X uygun bir seçim olabilir. Ama Playstation oyunları da PC'ye gelmeye başladığı için tek başına PC daha çok yönlü olur bence. Fiyat/performans istiyorum dediğiniz noktada ise Series S de Series X ile aynı oyunu oynatacağı için iş bütçeye ve performans beklentisine kalıyor, yalnız Series S fiyatları ciddi şişmiş durumda şu an direkt mağazadan alacaksanız göz önünde bulundurun.

Series S aldıktan sonra PC almak ender görülecek saçmalıklardan biri olur hocam. Series S'i bütçesi çok kısıtlı arkadaşlara Game Pass ile ekonomi dostu bir oyun platformu yaratmak için öneririm ben mesela. Xbox'daki oyunların(çok yok zaten) hepsi PC'de de var zaten. PS5 dersen iş degisir ona bir şey demem de Series S'i PC toplayacaksan alma.

Geri
Yukarı