Xbox Series S vs PlayStation 4

PS4'ün artık desteğinin ömrü kısaldı bir kaç sene öncesinde olsak alınabilirdi ama artık PS4'ü de raflara kaldıracaklar.

Series S daha bol oyunlara sahip ve PS4 oyunlarının fiyatları ortada.

Bence Series S alınmalı.

En mantıklısı Xbox o zaman Game Pass sadece 15TL.
O fiyat eskide kaldı.

Şu an Ultimate 45, düz 35.
Ben Ultimate tavsiye ediyorum. İçinde Game Pass+Live Gold+EA Play var. Çok karlı oluyor.
Oyun fiyatlarına ne diyorsun peki?
Oyun fiyatları yüksek. Konsol oyunlarına giren vergilerden dolayı. Xbox'da da 3. parti oyunlar benzer ama PS kadar yakınılmamasının sebebi Game Pass.
PS tarafında alternatif çözüm olarak kardeşlik var. Eğer PS kullanan bir arkadaşın var ise yapabilirsin.

Dün açtığım konudan sonra Series S'ya da PS4 alıp şu anki sistemime yükseltme yapmaya karar verdim. Şimdi daha büyük bir sorun var; o da hangi konsolu alacağıma karar vermek.

Büyük bir The Last of Us hayranı olarak uzun süredir TLOU 2 oynamak istiyordum. PS4'te TLOU 2'nin yanında spider-man, GoW, Detroit: Bh, Uncharted gibi mükemmel exclusive oyunlar var.

Bu özel oyunlar Xbox'ta yok ama Game Pass kütüphanesinde gerçekten çok sağlam oyunlar var, PS4'teki özel oyunların yerini alabilir diye düşünüyorum.

Oyunların yanı sırada iki konsol arasında teknoloji farkı da var. Series S, Ray Tracing destekli ve SSD'si olan yeni nesil bir konsol. PS4 her ne kadar eski nesil olarak geçse de TLOU 2, Ghosts of Tsushima gibi yeni nesil ve ağır oyunları oynatabiliyor. Series S'in bazı oyunlarda geçerli 120 FPS desteğini ve 2K olmasını da unutmamak lazım.

Gerçekten oldukça kararsız durumdayım. Series S'in yeni nesil olması ve Game Pass beni kendine çok çekse de PS4 de gönlümü çalıyor. Şimdiden yardımlarını için teşekkürler.

@Lockheed
İkinci el ps4 alın, oynamak istediğiniz bütün exc. oyunları oynayın, aldığınız fiyata ps4'ü tekrar satarak bir adet xbox series s edinin.

Oynamaya heveslendiğin oyunlar için PlayStation kiralama hizmetleri vardı sanırım, oyunları bitirdikten sonra Xbox Series S alman daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Hem içinde bir tedirginlik kalmaz.

İkinci el PS4 alın, oynayın, sonrasında isterseniz satar Series S alırsınız.
Oynamaya heveslendiğin oyunlar için PlayStation kiralama hizmetleri vardı sanırım, oyunları bitirdikten sonra Xbox Series S alman daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Hem içinde bir tedirginlik kalmaz.
İkinci el ps4 alın, oynamak istediğiniz bütün exc. oyunları oynayın, aldığınız fiyata ps4'ü tekrar satarak bir adet xbox series s edinin.
2. ele yaklaşmamayı tercih ediyorum ama mantıklı gelmedi değil.

Series S almak daha mantıklı duruyor şu anlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı