Xbox Series S vs Xbox One/S/X

Alakası yok tercih meselesi. RDR2 gibi oyunlar yeni nesil olmasa da tüm zamanların en baba oyunlarından biri ve Series S’te bunu 30 FPS üzeri oynayamazsın ama One X’te çok daha iyi görüntü ve performans ile oynayabilirsin.
Nasıl alakası yok? Series X'te 30FPS veriyor. İkisi de aynı FPS'i veriyor ama yeni nesil olan daha iyi görüntü kalitesi veriyor? TFLOPs önemli değil dostum. Sen kağıtta yazana bakıp 'eski ama güçlüdür' mantığıyla hareket ediyorsun. Bu bir telefon olsaydım tamam diyecektim ama o kadar para verdikten sonra yeni oyun oynayamayacaksam ne oyunu var? İçinde 4090 olsa ne yazar GTA 6, RE4 Remake açmadıktan sonra? One X HDD kullanıyor ve sen SSD taksan bile işlemcisi HDD'ye optimize edildiği için çok fazla hızlanma göremezsim. Series S 5GB/s Nvme M.2 SSD'ye sahip. Ayrıcs Series S, GTA 6 dahil önümüzde ki 7 yıl içerisinde çıkan tüm oyunları destekleyecek. Xbox One 2013'te çıktı ve hala çıkan nerdeyse her konsol oyununu oynayabiliyorsun. 10 yıllık bir konsol ben Series S için iyimser davrandım ve 7 yıl dedim. Şimdi gelip bana RDR2 grafik karşılaştırması atıp kendini üstün çıkartmaya çalışırsın şaşırmam.

Nasıl alakası yok? Series X'te 30FPS veriyor. İkisi de aynı FPS'i veriyor ama yeni nesil olan daha iyi görüntü kalitesi veriyor? TFLOPs önemli değil dostum. Sen kağıtta yazana bakıp 'eski ama güçlüdür' mantığıyla hareket ediyorsun. Bu bir telefon olsaydım tamam diyecektim ama o kadar para verdikten sonra yeni oyun oynayamayacaksam ne oyunu var? İçinde 4090 olsa ne yazar GTA 6, RE4 Remake açmadıktan sonra? One X HDD kullanıyor ve sen SSD taksan bile işlemcisi HDD'ye optimize edildiği için çok fazla hızlanma göremezsim. Series S 5GB/s Nvme M.2 SSD'ye sahip. Ayrıcs Series S, GTA 6 dahil önümüzde ki 7 yıl içerisinde çıkan tüm oyunları destekleyecek. Xbox One 2013'te çıktı ve hala çıkan nerdeyse her konsol oyununu oynayabiliyorsun. 10 yıllık bir konsol ben Series S için iyimser davrandım ve 7 yıl dedim. Şimdi gelip bana RDR2 grafik karşılaştırması atıp kendini üstün çıkartmaya çalışırsın şaşırmam.
10 yıllık? One X 2017’de çıktı. Series S’in yeni nesil olduğu için mantıklı olduğunu söylemiştim ama tercih meselesi ve hayır One X’e SSD taksan alet tabii ki de hızlanır bunun işlemciyle alakası yok aynı şeyi PS4 tarafında da yıllardır yapıyorlar. Series S’in amacı kendi jenerasyonundaki oyunları en uygun fiyata Series X ayarında olmayan bir performansa oynatmak. One X ise kendi jenerasyonunun en güçlü konsolu. Dolayısıyla son 10 yılda çıkan RDR2’dir Witcher’dır bunlar yeni nesil oyunlar olmadığı için One X’de daha iyi çalışıyor Series S’e göre. Bir de düz One’ı X ile bir tutuyorsun One X 2 kat daha yeni bir konsol ve aralarında dağlar kadar fark var bana link attırma şimdi git bak videolara. Eğer amaç şu ana kadar çıkmış AAA kült oyunları oynamak ise en iyi performans One X’de. Series S’te de oynayabilirsin ama asıl amaç geleceğe yatırım çünkü yeni nesil oyunlar One serisine çıkmıyor. Kullanıcının bunları göz önünde bulundurup konsolu alması lazım çünkü dediğim gibi “tercih meselesi”.

10 yıllık? One X 2017’de çıktı. Series S’in yeni nesil olduğu için mantıklı olduğunu söylemiştim ama tercih meselesi ve hayır One X’e SSD taksan alet tabii ki de hızlanır bunun işlemciyle alakası yok aynı şeyi PS4 tarafında da yıllardır yapıyorlar. Series S’in amacı kendi jenerasyonundaki oyunları en uygun fiyata Series X ayarında olmayan bir performansa oynatmak. One X ise kendi jenerasyonunun en güçlü konsolu. Dolayısıyla son 10 yılda çıkan RDR2’dir Witcher’dır bunlar yeni nesil oyunlar olmadığı için One X’de daha iyi çalışıyor Series S’e göre. Bir de düz One’ı X ile bir tutuyorsun One X 2 kat daha yeni bir konsol ve aralarında dağlar kadar fark var bana link attırma şimdi git bak videolara. Eğer amaç şu ana kadar çıkmış AAA kült oyunları oynamak ise en iyi performans One X’de. Series S’te de oynayabilirsin ama asıl amaç geleceğe yatırım çünkü yeni nesil oyunlar One serisine çıkmıyor. Kullanıcının bunları göz önünde bulundurup konsolu alması lazım çünkü dediğim gibi “tercih meselesi”.
Tercih meselesi değil dostum. One X'e SSD taksan şahlanmaz. Attığım videoyu izle. Kesinlike şahlanmaz. Ben 10 yıllık kelimesini Xbox One (Düz seri, fat kasa) için kullandım. 10 yıllık PS4 en geç 1.5 sene içinde güncelliğini yitirecek Xbox One serisi ise ömrünü doldurdu bile. Series S için önünde daha 7 yıl var. Koca 7 yıl boyunca halen oyun çıkacak o cihaza. Sen ise içine oyun çıkmayan bir konsolu öneriyorsun. İstisna bazı oyunları RDR2 gibi ikisinde de 30FPS oynayacaksın. Çoğu oyunu Series S'te 60FPS oynayacaksın. Grafik ayarın olacak ister grafik modunu seçip 30FPS oynayacaksın ister performansı seçip 60FPS oynayacaksın. Dostum sen en yeni nesil konsol ile bir önceki nesil konsolu karşılaştırıyorsun. Sanırım Series S'i RDR2'de leş gibi grafiklerle oynayacağını sanıyorsun ve bunu savunuyorsun. One X'e optimize edilen oyun Series S'e emin ol daha iyi optimize edilir. Ayrıca One X nadirde olsa 25FPS'lere düşüyor. Series S sabit 30FPS. Ayrıca konsolu alınca sadece RDR2 mi oynayacak cihazın sahibi? Neden RDR2'ye kafayı taktın ki? Çoğu oyunu 60FPS açıyor. Günümüzün en canavar en baba oyunu olan Cyberpunk 2077 oyununu Series S 60FPS çalıştırırken senin savunduğun One X ise 30FPS açıyor. O da sabit değil 25lerde geziyor FPS değeri🤭 Savunayımda ne olursa olsun kafasındasın. Yok neymiş eski konsolda eski oyun daha iyi çalışırmış. Daha neler? Sürekli geç yüklenen dokularla ve HDD ile One X konsolunda öve öve bitiremediğin RDR2 oyununu oynamaya devam et kardeşim. Millet krallar gibi 6.500 liraya 7.000 liraya GTA 6 oynayacak. Çoğu oyunu 60FPS oyun oynayacak. Bazı istisna oyunları sabit 30FPS olarak açacak. Sen ise güzelim Xbox One'nın ile 25FPS oyun oynayabilirsin ama bunu savunarak bir markayı bile değil bir konsolun fanboyluğunu yapmaya devam et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisinin piyasa değeri neredeyse aynı savunduğun şey Series S'in yanında bir hiç..

Alakası yok tercih meselesi. RDR2 gibi oyunlar yeni nesil olmasa da tüm zamanların en baba oyunlarından biri ve Series S’te bunu 30 FPS üzeri oynayamazsın ama One X’te çok daha iyi görüntü ve performans ile oynayabilirsin.

Arada dramatik bir fark yok, iki tarafta da 30 FPS. Saf kas gücü bu 300-400 dolarlık aletlerde yeni nesil yerine eski nesil ama performansa dayalı bir tercih yapmak için fark yaratmıyor. Witcher 3 gibi geçmiş oyunlara gelen next gen iyileştirmeleri ya da FPS Boost gibi teknolojilerle eski nesillerde 30 FPS kalmış birçok oyun daha iyi çalışabiliyor zaten yeni nesil konsollarda. RDR 2'ye de yeni nesil güncellemesi geliştiriliyordu, bahsedilen en baba ve firmaların ekmeğini yemeye devam edebileceği oyunlar belki sonraki nesilde bile yeni nesil güncellemeleri alabilir zaten Sony'nin Last Of Us'a, Rockstarın GTA 5'e yaptığı gibi. Her halükarda PC toplarım 4K Ultra ayarlarda FPS limitim olmadan oynarım gibi bir kas gücü sağlamayacak One X tercihi.

Yeni konular

Geri
Yukarı