Rehber Xbox Series X Alınır mı? 2 Yıldır kullanıyorum, neler yaşadım? Genel bilgi paylaşımı!

Konsol hep stabil bir platform olmamış demek. (Şimdi linç yerim)

Çıkan fan sesine bak be heyt maşallah.

@Famronty çok sinirlenmişsin bakıyorum hep stabil olmadı deyince aslan kükremesi gibi dalmak yakışmıyor bu foruma gerçi istediğiniz kadar diss atın ben seve seve bakarım.
Sinirlenmedim. Fikrinize katılmadığımı belirttim.
Hocam, ben ilk konsolumu 96 senesinde edindim, ondan sonrada neredeyse her sene bu benzeri ürünlerim oldu, olmaya devam edecek. Ben yaşadığım deneyimi aktarıyorum.

Sen sorun yaşamayan şanslı kitleye dahil olabilirsin. Keşke kendin sorun yaşamadığın için platformu yüceltmeye çalışmasaydın.

Ben gayet normal bir şekilde neslin aktif tük platformlarına sahibim. Diğerleriyle ilgili paylaşma gereği duyduğum tecrübeler yaşarsam onları da paylaşırım. Bu gibi "fanboy" tutumlarınız yüzünden, bu ürünlerin marketing çalışmalarında hep "eldeki kitle" kategorisinde değerlendiriliyorsunuz, o yüzden de satış sonrası hizmet için ayrılan bütçe azalıyor aslında. Biraz tüketici haklarından, parasını verdiğiniz üründen ne beklemeniz gerektiğinden haberiniz olsa, emin ol hepimiz için faydası olacak.
Fanboy değilim hocam. İyi bir sisteme sahip pc'ye de sahibim Xbox Series S konsolunu da sahibim. 2-3 ay önce Ps 4 slim konsolumda vardı fakat dediğim gibi şans meselesi ben aldığım tüm konsollarda bir sorun yaşamadım. Bundan dolayı özelden genelleme yapmanın mantıksız olduğunu söylüyorum. Yukarıda belirttiğim gibi Series X konsolların ilk modelleri biraz problemli. Buda size denk gelmiş.
Ama konsolun amacı budur PC gibi çöküp oyundan atacaksan ne anlamı kalır ki?
Yukarıda belirttiğim gibi "istisnai" durumlardan bahsediyoruz. Sizin bahsettiğiniz durum hiç bir hata olmamasından yana. Bu imkansız hiç bir cihaz kusursuz olamaz. Pc bileşenleri içinde konsollar içinde geçerli bu durum.

1-2 istisnai örneği göstererek bu yorumu yapmak çok mantıksız olur.
Gayet mantıklı aslında. Pazarlarken çatır çatır sessiz konsol diye satıyorlar, tabii ki insanlar yorum yapmalı, deneyimleri sonucunda. Yani gerçekten şu an makul bir şey yaptığını zannediyor olabilirsin ama bir süre sonra ne kadar gereksiz vakit harcadığını sen de anlayacaksın. Para verdiğin ürün karşılığında tüketici haklarından faydalanamıyorsan ve destek bulamıyorsan, bilinçli bir tüketici olarak hakkını aramaman yanlış olur. Ve senin de dahil olduğun vakalar diğer tüm tüketicilerin şartlarını kötüleştirir.

Xbox müşteri hizmetleri bölümünde uzun bir süredir erişim sıkıntısı var. Microsoft bileşenleri, cihazları üzerinden destek isteyip Xbox bölümüne bağlamalarını isteyin hocam.
Dostum, inanki benim sorunum değil, bu alep 18K TL'ye satılıyo, almaya gidince şu sıra nakit sıkıntım var dediğinde söz hakkın olmuyo maalesef.

Ama konsolun amacı budur PC gibi çöküp oyundan atacaksan ne anlamı kalır ki?
Konsollar arıza çıkarana kadar iyi, mesela PC'de de benzer sorun yaşarsın ama hatayı tespit etmek için 40 tane imkan olur elinde. Yıllardır böyle PC kullanıyoruz, çözümde üretebiliyoruz. Adamlar herşeyi kapalı devre tasarladığı için, konsol gibi, tüm iletişim süreçleri de kapalı devre. Senin yapacak hiçbir şeyin olmuyor.

Gayet mantıklı aslında. Pazarlarken çatır çatır sessiz konsol diye satıyorlar, tabii ki insanlar yorum yapmalı, deneyimleri sonucunda. Yani gerçekten şu an makul bir şey yaptığını zannediyor olabilirsin ama bir süre sonra ne kadar gereksiz vakit harcadığını sen de anlayacaksın. Para verdiğin ürün karşılığında tüketici haklarından faydalanamıyorsan ve destek bulamıyorsan, bilinçli bir tüketici olarak hakkını aramaman yanlış olur. Ve senin de dahil olduğun vakalar diğer tüm tüketicilerin şartlarını kötüleştirir.

Dostum, inanki benim sorunum değil, bu alep 18K TL'ye satılıyo, almaya gidince şu sıra nakit sıkıntım var dediğinde söz hakkın olmuyo maalesef.

Konsollar arıza çıkarana kadar iyi, mesela PC'de de benzer sorun yaşarsın ama hatayı tespit etmek için 40 tane imkan olur elinde. Yıllardır böyle PC kullanıyoruz, çözümde üretebiliyoruz. Adamlar herşeyi kapalı devre tasarladığı için, konsol gibi, tüm iletişim süreçleri de kapalı devre. Senin yapacak hiçbir şeyin olmuyor.
Yaşadığınız durumdan kaynaklı olarak sinirlendiğinizi anlıyorum fakat 28 gündür benimde tv'im serviste ve arkadaşlar beni sürekli oyalıyorlar. Bir çok firmanın servisi böyle birazda tabi şans meselesi.

Burada cihazdan kaynaklı yaşanan aksaklık ve devamında gelenler şanssızlıkla alakalı. Fakat Series X'in çıkışından gelen döneme bakılırsa hem PC'ye kıyasla, hem de PS5'e kıyasla gereksiz ve vasıfsız bir cihaz olduğu gerçeği daha önemli. Microsoft yine çuvalladı oyun konusunda. Series S'in öne çıktığı noktalar olduğu için onun için aynı şeyi aynı sertlikte söylemek doğru olmaz

Burada cihazdan kaynaklı yaşanan aksaklık ve devamında gelenler şanssızlıkla alakalı. Fakat Series X'in çıkışından gelen döneme bakılırsa hem PC'ye kıyasla, hem de PS5'e kıyasla gereksiz ve vasıfsız bir cihaz olduğu gerçeği daha önemli. Microsoft yine çuvalladı oyun konusunda. Series S'in öne çıktığı noktalar olduğu için onun için aynı şeyi aynı sertlikte söylemek doğru olmaz
Konu biraz da bu zaten, detaylıca düşününce hem rekabet konusunuda hem vadettiklerini yapmakta epey geri kaldı Microsoft. Ben bir kullanıcı olarak düşünüyorum; PS4 artık ömrünün son döneminde TLOU 2, Ghost of Tsushima gibi oyunlar sundu, ki çoktan doymuştuk aslında PS özel oyunlarına. Diğer taraftan Gamepass anlatması keyifli ama uzun vadede maalesef çok işlevsel değil.

Geri
Yukarı