Xbox Series X FIFA 24 oynarken ekranda gecikme ve yırtılma oluyor

Hovaryu

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam, 2 senedir Xbox Series X ve 2 controlcüyle oyunlarımı ve vaktimi geçirmekteyim. Xbox'ı hem oyun için hem de medya için oldukça fazla kullanıyorum. 2 senedir herhangi bir bakım veya temizliğe maruz kalmadı cihazım.

Benim bu konsol ve kontrolcüleriyle ilgili bir takım problemlerim var.

Xbox Series X: Konsolum sadece FIFA 24'te olmak üzere ekranda gecikme ve yırtılma yaşıyorum hatta kasıyormuş gibi oluyor, belki de kasıyordur. Ayrıca medya yönetimi çok kötüleşmeye başladı önceden istediğim gibi telefonu çıkardığımda istediğim uygulamaya girerek bunu Xbox'a aktarabiliyordum ancak artık yapamıyorum. Ya bağlantıyı görmüyor ya da problem çıkarıyor. Tarayıcıyı hele hiç kullanamıyorum. Bunlarla ilgili neler yapmam gerekir? Xbox'ımın macunu ve fan temizliklerini yaptırayım mı?

Controller: Herhangi bir drifting problemim yok ancak lt ve RT tuşlarında sticky problemi yaşıyorum. Çok ağır basımlarda hafif bir yapışma söz konusu, bunu çözebileceğim veya giderebileceğim bir kaynak var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
FC 24 oynamadığım için tam bilmiyorum fakat çoğunlukla yırtılmalar ve kasma hissiyatı tv veya monitörünüzün keskinlik ayarının fazla olması ile alakalı oluyor. O ayarı kusmayı denediniz mi?

Geri
Yukarı