Xbox Series X Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Fiyat çok iyi rekabetçi olmuş ama xbox ile neler yapılabilir ya da bir bilgisayarla neler yapılabilir?

İkinci elde bilgisayarı istediğin gibi kolaylıkla satarsın, parçaları istediğin gibi yükseltirsin vs bi sürü avantajı var.

Hele ki son zamanlarda yayın mevzusu almış başını gitmiş, çok niş bir kitle xbox alabilir ama eski ilgiyi toplayacağını sanmıyorum.

Şahsen ben hiç tercih etmedim bu tarz platformları, ama tercih meselesi tabiki.

Yeni nesil konsolların her oyunu, özellikle açık dünya oyunlarını 4K 60 FPS oynatacağını sanıyorsan aldığında çok üzülürsün.

Evet 4000'den aldın diyelim, yanına 2 AAA tane oyun aldın etti 5000. Gamepass'de bir yere kadar idare ediyor. 4-5 oyunla idare edecek olanlar kendileri bilir. Çok parası olmayan konsol almasın, oyunlara para yetiştiremez.

Aslında oyunlar pahalı, ama Gamepass ve indirimler ile sorun olacağını düşünmüyorum. AC valhalla 4k/60 FPS olacak zaten. Biraz masraflı ama benzer donanıma benzer PC biraz daha pahalı oluyor.

AC valhalla 4k/60 FPS olacak zaten.
Yeni nesle çıkacak tek oyun AC Valhalla sanırım. Bu nesilden örnek vereyim, PS4 ve XONE çıktığında 1080p 60 FPS oyunculuk vadediyordu. Yeni neslin ilk oyunları gerçekten de 1080p 60 FPS çıktı. Ancak birkaç sene sonra özel oyunlar hariç neredeyse hiçbir AAA oyunda 60 FPS veremedi bu konsollar. Red Dead Redemption 2'de droplar ile 30 FPS'te süründüğünü görebiliyoruz bu konsolların.

PS5 ve Xbox Series X'te de aynı durum olacaktır, ilk birkaç sene büyük bir grafik sıçraması yaşanmayacak oyunlarda ve bu oyunlar 60 FPS çalışacak. 2-3 sene sonra oyunlar grafiksel olarak tam olarak yeni nesil baz alınarak geliştirilecek ve RDR 2 örneğindeki gibi oyunlar 30 FPS çalışacak.
Aslında oyunlar pahalı, ama Gamepass ve indirimler ile sorun olacağını düşünmüyorum
Ben hiç de öyle düşünmüyorum nedense.
IMG_20200910_000126.png
IMG_20200910_000146.png

Biraz masraflı ama benzer donanıma benzer PC biraz daha pahalı oluyor.
Yeni nesilde AAA oyunların konsollar için en az 500TL'den çıkacağını düşününce, bence hiç de PC daha masraflı değil. 7K PS5, 2 oyun aldın oldu sana 8K. Kaldı ki 2 oyun ile idare edebilecek mi insanlar, bir de bu var.

Yeni nesle çıkacak tek oyun AC valhalla sanırım. Bu nesilden örnek vereyim, PS4 ve xone çıktığında 1080P 60 FPS oyunculuk vadediyordu. Yeni neslin ilk oyunları gerçekten de 1080P 60 FPS çıktı. Ancak birkaç sene sonra özel oyunlar hariç neredeyse hiçbir AAA oyunda 60 FPS veremedi bu konsollar. Red Dead Redemption 2'de droplar ile 30 FPS'te süründüğünü görebiliyoruz bu konsolların.

PS5 ve Xbox series X'te de aynı durum olacaktır, ilk birkaç sene büyük bir grafik sıçraması yaşanmayacak oyunlarda ve bu oyunlar 60 FPS çalışacak. 2-3 sene sonra oyunlar grafiksel olarak tam olarak yeni nesil baz alınarak geliştirilecek ve RDR 2 örneğindeki gibi oyunlar 30 FPS çalışacak.

Ben hiç de öyle düşünmüyorum nedense.
Eki Görüntüle 662907Eki Görüntüle 662908

Yeni nesilde AAA oyunların konsollar için en az 500TL'den çıkacağını düşününce, bence hiç de PC daha masraflı değil. 7K PS5, 2 oyun aldın oldu sana 8k. Kaldı ki 2 oyun ile idare edebilecek mi insanlar, bir de bu var.

Xbox değil PC alınması taraftarıyım tabii ki, bedava verilen oyunlar mı desem, güncelleme imkanı mı desem, yoksa Online için ücret verilmemesini mi desem bilemedim. PC her türlü kârlı.

Xbox değil PC alınması taraftarıyım tabii ki, bedava verilen oyunlar mı desem, güncelleme imkanı mı desem, yoksa Online için ücret verilmemesini mi desem bilemedim. PC her türlü kârlı.
Sadece Xbox tarafı için değil, PS tarafı için de geçerli söylediklerim. PS5 veya Xbox almak yerine PC daha uygun.

Büyük ihtimalle o paralara 3060 bir sistem kurulur Türkiye şartlarını düşünürsek ve 4K/60 zorlanır.

Aslında 4K 60 FPS için tüm ayarların Ultra olmasına gerek yok bana göre. Kaplamalar Ultra, diğer ayarlar yüksek-orta karışık olsa her türlü 60 FPS vereceğini düşünüyorum.

Sadece Xbox tarafı için değil, PS tarafı için de geçerli söylediklerim. PS5 veya Xbox almak yerine PC daha uygun.

Konsollar eskiden mantıklıydı, ama şimdi cidden almak akıl kârı değil. Oyunları pahalı, Online paralı, oynamak için alacağın yedek kol paralı, vereceği zevk fazla değil. PC daha ucuza geliyor her türlü.

Geri
Yukarı