Xbox Series X gamepad Bluetooth ile PC'ye bağlanmıyor

Shieru

Centipat
Daha fazla  
Xbox Series X gamepad aldım masaüstü bilgisayarımda Bluetooth ile kullanamıyorum. Kolu telefonda ve laptopta denedim onlarda Bluetooth görüp bağlanabiliyor. PC'min kendisini de Bluetooth yok bende Bluetooth dongle ı ile kullanıyorum. Bluetooth dongleım JBL kulaklığımı görüyor ancak gamepadi görmüyor. Dongleın driverları güncel. Hatta acaba Bluetooth dongleımda mı sıkıntı var deyip bir dongle daha aldım 5.1 BT sürümlü onda da aynı şekilde kulaklığı görüp gamepadi görmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Xbox Series X gamepad aldım masaüstü bilgisayarımda Bluetooth ile kullanamıyorum. Kolu telefonda ve laptopta denedim onlarda Bluetooth görüp bağlanabiliyor. PC'min kendisini de Bluetooth yok bende Bluetooth dongle ı ile kullanıyorum. Bluetooth dongleım JBL kulaklığımı görüyor ancak gamepadi görmüyor. Dongleın driverları güncel. Hatta acaba Bluetooth dongleımda mı sıkıntı var deyip bir dongle daha aldım 5.1 BT sürümlü onda da aynı şekilde kulaklığı görüp gamepadi görmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kabloyla PC'ye bağlayın gamepadi ve Xbox Donatıları uygulamasıyla bir güncelleme kontrolü yapın. Güncelleme olsa da olmasa da kabloyla bir kez bağlayınca sürücüleri Windows otomatik yükler büyük ihtimalle ve ondan sonra tekrar Bluetooth'la eklemeyi deneyin.

Kabloyla PC'ye bağlayın gamepadi ve Xbox donatıları uygulamasıyla bir güncelleme kontrolü yapın. Güncelleme olsa da olmasa da kabloyla bir kez bağlayınca sürücüleri Windows otomatik yükler büyük ihtimalle ve ondan sonra tekrar Bluetooth'la eklemeyi deneyin.

Xbox donatılarını da çok kurcaladım gamepadi 2 haftadır kabloyla falan kullanıyorum zaten.

Xbox donatılarını da çok kurcaladım gamepadi 2 haftadır kabloyla falan kullanıyorum zaten.

Hmm. Peki aldığınız bluetooth adaptörleri laptopta kullanıp bakar mısınız orada da mı çalışmayacak. Laptopun kendi bluetoothunu kapatın ve aldığınız adaptörler üzerinden bağlamaya çalışın.

Hmm. Peki aldığınız bluetooth adaptörleri laptopta kullanıp bakar mısınız orada da mı çalışmayacak. Laptopun kendi bluetoothunu kapatın ve aldığınız adaptörler üzerinden bağlamaya çalışın.
Bluetooth adaptörü 2 tane denedim ikiside kulaklığı görüyor ama gamepadi görmüyor

Deneyeyim hemen.

Laptopun Bluetooth'unu kapattığımda dongleı da kullanamıyorum.

Hocam bilemiyorum bu durumda yani laptopta çalışsa sizin PC'de yazılımsal bir durum sıkıntı var o yüzden çalışmıyor diyeceğim ama laptopta da çalışmadıysa sorun tam olarak nedir anlayamadım.

Geri
Yukarı