Xbox Series X garantiye gönderme prosedürleri

atakan öniz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bugün oyun oynarken normalde çok çok sessiz çalışan konsolumdan fan bölgesinden tıkırtı sesleri gelmeye başladı.
1 yıllık uluslararası garantim devam etmekte. Microsoft üzerinden yardım talebi oluşturdum ancak henüz bir mail gelmedi.
Daha önce Microsoft'a ürün gönderen arkadaşlar var ise birkaç sorum olacak:
1-Paketlemeyi nasıl yapıyoruz?
2-Değişim kararı verilirse, bizlere sıfır cihaz mı yollayacaklar, yoksa "refurbished" dediğimiz daha önceden tamir görüp yenilenmiş bir cihaz mı?
Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Sorunun Cevabı: Kol için garantiye gönderdiğimde kendi kutusuna koyulmaması gerektiğini söylediler. Yani kendiniz bir kutu bulmanız lazım ve onunla gömdermeniz lazım. Ayrıca bozuk olan cihaz dışında sakın yanına bir şey koymayın.

2. Sorunun Cevabı: Kontrolcüler için sıfır ürün fakat konsollar için yenilenmiş veya tamir görmüş ürün gönderirler.

Series X'in kronik sorunu fandan gelen ses. Üstteki delikten tornavida ila fan a bastırmayı deneyebilirsin sorunu bu şekilde çözmüştüm.

benim cihazda series s tam kapatma modunda olmasına rağmen kapattıktan sonra fişten çekmediğim sürece fandan çok tiz bir ses geliyor sebebini hala çözemedim

benim cihazda series s tam kapatma modunda olmasına rağmen kapattıktan sonra fişten çekmediğim sürece fandan çok tiz bir ses geliyor sebebini hala çözemedim
Bende One S konsolunda oluyordu. Muhtemelen o fandan kaynaklı değil. Anakart veya güç kaynağından gelen bir ses.

1- Sorunun Cevabı: Kol için garantiye gönderdiğimde kendi kutusuna koyulmaması gerektiğini söylediler. Yani kendiniz bir kutu bulmanız lazım ve onunla gömdermeniz lazım. Ayrıca bozuk olan cihaz dışında sakın yanına bir şey koymayın.

2. Sorunun Cevabı: Kontrolcüler için sıfır ürün fakat konsollar için yenilenmiş veya tamir görmüş ürün gönderirler.
Yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Açıkçası sıfır bir ürün gönderip de tamir edilmiş bir cihaz almayı da pek istemem.

Yok arkadaşlar, bugün konsolu açmadan sadece dış ızgaralardan toz temizliği de yaptım ancak nafile.
Adeta dizel motor gibi çalışıyor konsol.
Destek talebi oluşturdum, sanırım hafta sonu olduğundan herhangi bir kod gelmedi.
Pazartesi günü kod alıp eve UPS çağırıp gönderim yapacağım. Gelişmeleri buraya yazarım ancak çok moralim bozuk. Gerçekten canım çok sıkıldı bu duruma. Hele bir de "yenilenmiş" ürün mevzusu daha da canımı sıkıyor.

Yok arkadaşlar, bugün konsolu açmadan sadece dış ızgaralardan toz temizliği de yaptım ancak nafile.
Adeta dizel motor gibi çalışıyor konsol.
Destek talebi oluşturdum, sanırım hafta sonu olduğundan herhangi bir kod gelmedi.
Pazartesi günü kod alıp eve UPS çağırıp gönderim yapacağım. Gelişmeleri buraya yazarım ancak çok moralim bozuk. Gerçekten canım çok sıkıldı bu duruma. Hele bir de "yenilenmiş" ürün mevzusu daha da canımı sıkıyor.
hocam bende series s kullanıyorum tam kapatma yaptıktan sonra konsolun fan kısmından tiz bir ses geliyor bu normal mı sizinde böyle mi konsolu yeni aldım ?

Geri
Yukarı