Xbox Series X Kullanıcı Deneyimi

Evet, PS5 ve Xbox Series X arasından hangisini seçmem konusunda arada kalmıştım, seçimimi yaptım. Şimdi size kısaca kullanırken yaşadıklarıma, deneyimlerimi aktaracağım.
1) Kurulum: Kurulum aşaması çok basit. Tek yapmanız gereken telefonunuza Xbox uygulamasını indirip konsolunuza direkt olarak Microsoft hesabınızı aktarabiliyorsunuz. Konsolunuz açıldığında bir kod çıkıyor ve bu kodu uygulamaya yazıyorsunuz ve hazırsınız.
2) Kontrolcü: Kontrolcü klasik Xbox kontrolcüsünün geliştirilmiş hali. Titreşim arttırılmış. Her zamanki gibi ergonomik. Ama tabii ki bir DualSense değil.
3) Performans: 30FPS oyun yok. 60 FPS standart olmuş durumda. Bazı oyunlar 120FPS. Akıcı ve detay seviyesi gayet tatmin edici.
4) Quick Resume: Çoğu kişi tarafından merak edilen bir detay. Açıkçası gayet beğendim. Örnek vereyim: DOOM Eternal oynuyorsunuz ve sizi arkadaşınız Apex'e çağırdı. Quick Resume ile Apex'e geçiyorsunuz. 5-6 saniye falan sürüyor. Sonra arkadaşınızla oyununuz bittikten sonra 5-6 saniyede DOOM'a dönüyorsunuz.
5) Oyunlar: Açıkçası oyun konusunda Microsoft konsoluna daha çok yatırım yapmalı oyun konusunda. O kadar stüdyo aldılar ve boş duracaklarını zannetmiyorum. Konsolu aldığınızda muhtemelen oyunlara akıtacak çok paranız olmayacak, yani bende böyle oldu. İmdadıma Game Pass yetişti. 100 oyundan fazla olan ktüphane sayesinde güncel oyunları düşük fiyata oynayabildim. Yani konsolu aldığınızda oyunsuzluk gibi bir derdiniz olmaz.
6) Fan sesi: Konsol oyunda da arayüzde de çok sessiz. PS4 Fat uçağından sonra rahat ettim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım beğenmişsinizdir.

Benim sıkıntım şu idi: Benim PC'de çoğu oyunda sıkıntı çıkıyor. Garantilerde gezdim, sürücü güncelledim BIOS'u kurcaladım ama yok arkadaş bulamadım. Beni 5-6 sene götürmesi için XSX tercih ettim.

İyi fikir ben ilk PC alacaktım ama sonra vazgeçtim babamın mesleği savcı her 5 yılda bir yeni bilgisayar veriyorlar bu bilgisayarlar pek oyun odaklı olmuyor 4 GB RAM'i falan bulunuyor ben de ondan dolayı PC almayacağım konsoldan oyun oynarım ödevi PC'den yaparım diye düşündüm ilk kesin PS5 alacağım diye düşündüm ama artık biraz Xbox'a yöneldim son zamanlarda. Ayrıca yaşın kaç merak ettim de.
PS5 alacağım. Ayın 11'inde stok geliyor. Bakalım yetişebilecek miyiz.
Bu sizin mesajınız.

Evet, PS5 ve Xbox Series X arasından hangisini seçmem konusunda arada kalmıştım, seçimimi yaptım. Şimdi size kısaca kullanırken yaşadıklarıma, deneyimlerimi aktaracağım.
1) Kurulum: Kurulum aşaması çok basit. Tek yapmanız gereken telefonunuza Xbox uygulamasını indirip konsolunuza direkt olarak Microsoft hesabınızı aktarabiliyorsunuz. Konsolunuz açıldığında bir kod çıkıyor ve bu kodu uygulamaya yazıyorsunuz ve hazırsınız.
2) Kontrolcü: Kontrolcü klasik Xbox kontrolcüsünün geliştirilmiş hali. Titreşim arttırılmış. Her zamanki gibi ergonomik. Ama tabii ki bir DualSense değil.
3) Performans: 30FPS oyun yok. 60 FPS standart olmuş durumda. Bazı oyunlar 120FPS. Akıcı ve detay seviyesi gayet tatmin edici.
4) Quick Resume: Çoğu kişi tarafından merak edilen bir detay. Açıkçası gayet beğendim. Örnek vereyim: DOOM Eternal oynuyorsunuz ve sizi arkadaşınız Apex'e çağırdı. Quick Resume ile Apex'e geçiyorsunuz. 5-6 saniye falan sürüyor. Sonra arkadaşınızla oyununuz bittikten sonra 5-6 saniyede DOOM'a dönüyorsunuz.
5) Oyunlar: Açıkçası oyun konusunda Microsoft konsoluna daha çok yatırım yapmalı oyun konusunda. O kadar stüdyo aldılar ve boş duracaklarını zannetmiyorum. Konsolu aldığınızda muhtemelen oyunlara akıtacak çok paranız olmayacak, yani bende böyle oldu. İmdadıma Game Pass yetişti. 100 oyundan fazla olan ktüphane sayesinde güncel oyunları düşük fiyata oynayabildim. Yani konsolu aldığınızda oyunsuzluk gibi bir derdiniz olmaz.
6) Fan sesi: Konsol oyunda da arayüzde de çok sessiz. PS4 Fat uçağından sonra rahat ettim.

Hayırlı uğurlu olsun.
Umarım kararından pişman olmazsın.

2) Kontrolcü: Kontrolcü klasik Xbox kontrolcüsünün geliştirilmiş hali. Titreşim arttırılmış. Her zamanki gibi ergonomik. Ama tabii ki bir dualsense değil.
4) Quick resume: Çoğu kişi tarafından merak edilen bir detay. Açıkçası gayet beğendim. Örnek vereyim: Doom Eternal oynuyorsunuz ve sizi arkadaşınız Apex'e çağırdı. Quick resume ile Apex'e geçiyorsunuz. 5-6 saniye falan sürüyor. Sonra arkadaşınızla oyununuz bittikten sonra 5-6 saniyede Doom'a dönüyorsunuz.
6) Fan sesi: Konsol oyunda da arayüzde de çok sessiz. PS4 fat uçağından sonra rahat ettim.

Bende Xbox Series X tercih ettim önceki nesilde PS4 ve Xbox One X kullanmıştım güzel bir açıklama olmuş bence.

Geri
Yukarı