Xbox Series X kurulumda güncelleme hatası

TheMetehan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar.
Az önce Vatan Bilgisayar'dan aldığım Xbox Series X konsolumu kurmak için açtım ve bana bir mobil uygulama indirtti. Modemin şifresini hatırlamadığım için konsolun kendisine modemin şifresini girmeden önce telefon uygulamasından yeni hesap oluşturup devam ettim. Tam kurulumu tamamlamak için 1 GB'lık güncellemeyi indireceğim, tak! 0x801901f4 kodlu bir hata verdi. Şimdi attığım bu üç resimdeki ekranlar arasında sıkıştım kaldım. Ne geri gidebiliyorum, ne ilerleyebiliyorum. Hiçbir şey yapamıyorum. Konsolu defalarca baştan başlattım, internet şifresini tekrar tekrar girdim, kabloyla bağladım hatta telefonumdan mobil veri paylaşıp bağlandım ama yok. Güncellemede sorun oluştu deyip en başa dönüyor sürekli. Takıldım kaldım. Yarın aldığım yere götüreceğim ama acaba bir çözümü var mıdır diye sormak istedim. Daha cihazın ana menüsünü görmeden garantiye yollamak istemiyorum.

20211015_235200.jpg

Wi-Fi'a bağlanınca bu şekilde hepsi iyi durumda diye mesaj çıkıyor,

20211015_235242.jpg

Onaylayınca güncellemeler denetleniyor ekranında bir süre bekliyor.

20211015_235228.jpg

Ve günün sonunda tekrar 0x801901f4 hatasını veriyor. İnternette aradım ama konsolu açar açmaz bununla karşılaşan birine rastlayamadım. Lütfen yardım edin.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar güncellemeyi manuel yaparak sorunu çözdüm. En az 6GB boş yeri olan bir usb belleği kullanarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Merhaba dün bende kızıma series s aldım ama sizin yaşadığınız problemi yaşıyorum. Manuel güncelleme ile de sorunu çözemedik. Siz çözüm bulabildiniz mi?
Satıcıya götürdüm değişim yapılacak.çok kötü bir durum maalesef

Merhaba dün bende kızıma series s aldım ama sizin yaşadığınız problemi yaşıyorum. Manuel güncelleme ile de sorunu çözemedik. Siz çözüm bulabildiniz mi?
Hangi satıcıdan almıştınız?

Son düzenleme:
Satıcıya götürdüm değişim yapılacak.çok kötü bir durum maalesef

Hangi satıcıdan almıştınız?
Maalesef ne yapsak olmadı bizde satıcı ile iletişime geçip iade ettik. Kendisine durumu bahsettiğimde birkaç arkadaşın daha aynı problemi yaşadığını ve cihazları iade alıp servise yönlendirdiklerini söyledi. Sanırım belli bir seride kronik problem mevcut

Maalesef ne yapsak olmadı bizde satıcı ile iletişime geçip iade ettik. Kendisine durumu bahsettiğimde birkaç arkadaşın daha aynı problemi yaşadığını ve cihazları iade alıp servise yönlendirdiklerini söyledi. Sanırım belli bir seride kronik problem mevcut
Evet o şekilde imiş benim konsolu değişim yaptılar şimdi sıkıntısız kullanıyorum.

Geri
Yukarı