Xbox Series X mi PS5 mi alınmalı?

Xbox donanım olarak en sıkıntısız konsol, ps ise hem kol hem de konsol olarak sürekli sıkıntı çıkaran bir cihaz ama özel oyunlara merağın varsa ps5 derim, onun dışında fifa cod assasins creed gibi her iki konsolda da olan oyunları oynayacaksan xbox her türlü daha iyi bi cihaz.

Series X ile 2 yılı geride bıraktım, beni şimdiye kadar pişman etmedi tavsiye ederim.

Bende pişman olmam diye düşünüyorum. PS'nin özel oyunları beni pek heyecanlandırmıyor, işte kişisel zevk meselesi diyelim ona.

Eğer sırf Playstation özel oyunları için istiyorsanız kesinlikle PS5 alın. Ama özel oyunlar ilgini çekmiyorsa kütüphane olarak ve ulaşım olarak her konuda Xbox konsolu alınmalı. Game Pass alıyorsunuz ve yüzlerce oyunu oynayabiliyorsunuz.
Özel oyunları pek ilgimi çekmiyor. Çoğunluk FPS üzerine oynatacağım. Tabi Forza Horizon 5'te cabası.

Xbox donanım olarak en sıkıntısız konsol, ps ise hem kol hem de konsol olarak sürekli sıkıntı çıkaran bir cihaz ama özel oyunlara merağın varsa ps5 derim, onun dışında fifa cod assasins creed gibi her iki konsolda da olan oyunları oynayacaksan xbox her türlü daha iyi bi cihaz.
Ben sanırım kararsızım ya, şimdi bu dediğiniz cümle ile Xbox gayet mantıklı gelirken bir başkasının dediği de mantıklı geliyor. Kafam gidik olmalı. 🥴

PC aldığınız zaman Xbox'ı satar PS alırsınız ozaman için. Gamepass oyunları bitirmeye kalksanız en az 2 sene götürür.
Mantıklı, değerlendirme yapacağım. Teşekkür ederim.

Bilgisayarınız yoksa ve PS özel oyunları ilginizi çekmiyorsa Xbox alın.

Xbox'ta çoğu eski oyun bedava fiyata satılıyor. Çok yeni oyunların fiyatı aynı ama onlarda da ucuzlar oluyor. Game Pass'ın oyunları da gayet güzel, EA Play'de var. Battlefield vesaire dahil servise.
İşte bu dedikleriniz ilgimi bayağı çekiyor. PS'nin sadece özel oyunları içinde almak pek mantıklı gelmedi.

Her zaman derim PC sahibiysen konsol alacaksan PS5 al eğer PC sahibi değilsen Xbox en mantıklısı.
Pc'im maalesef yok, şu anlık konsol alınabilir diye düşünüyorum.

PS özel oyunları, hikaye oyunları ilginizi çekmiyorsa ve kesin konsol alacaksanız Series X daha mantıklı olur.

Bende pişman olmam diye düşünüyorum. PS'nin özel oyunları beni pek heyecanlandırmıyor, işte kişisel zevk meselesi diyelim ona.

Özel oyunları pek ilgimi çekmiyor. Çoğunluk FPS üzerine oynatacağım. Tabi Forza Horizon 5'te cabası.

Ben sanırım kararsızım ya, şimdi bu dediğiniz cümle ile Xbox gayet mantıklı gelirken bir başkasının dediği de mantıklı geliyor. Kafam gidik olmalı. 🥴
ps5 ve series x olmasa da bir önceki nesilden ps4 slim ve xbox one s kullanmış biri olarak eksileri artıları listeyebilirim;

Xbox;
+Game pass ultimate alınca hem pc'de hem konsolda kullanabiliyorsun
+Geriye uyumluluk var ve baya iyi, xbox 360 veya ilk xbox oyunlarının büyük kısmını oynayabiliyorsun, örneğin; Rdr1 bully vesayre ama ps5 tarafında ps3 ps2 oyunlarını oynama gibi bir olay yok
+Donanım cidden kusursuz hiçbir fan sesi yok
- Özel oyunlar sağlam değil, the last of us god of war gibi şeyler bulamazsın

Ps;
+Özel oyunları iyi
+Kol xbox kolundan daha iyi, sağlamlık olarak değil teknolojik olarak, hoparlör touchpad falan var
-Uzun vadede donanımsal açıdan çok problem yaşatıyor

Bu arada PS5'in exclusive oyunları diyoruz sürekli de o exclusive oyunların çoğu PC'ye de geliyor zaten. Bir anlamı yok yani. Yeni çıkan exclusive oyun fiyatları da 2000-3000 olur en az.

Belli bir süre sonra PC alırsanız onları da oynarsınız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı