Xbox Series X Microsoft Türkiye Garantili vs ithalatçı garantili

Lex Causae

Centipat
Merhaba arkadaşlar.

Xbox Series X almayı düşünüyorum ancak piyasada Microsoft Türkiye Garantili ve ithalatçı garantili ürünler arasında 1000 lira hatta 1200 liraya yakın farklılıklar söz konusu. Bildiğiniz üzere konsolların ilk üretim serilerinde donanımsal bazı sorunları söz konusu olabiliyor. Ayrıca konsol fiyatları da pahalı, o parayı verip garanti hususunda sorun yaşamak istemiyorum. Yani bana göre o kadar para vermişiz üzerine 1000 lira daha koyup garantisi sağlan olanı alabilirim gerekli kriterler sağlamsa.

Sonuç olarak 3 sorum olacak sizlere:
▪ Microsoft Türkiye garantisi kapsamında olanlardan mı almalıyım yoksa ithalatçı garantili mi almalı?
▪ Ayrıca Hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde ürünler ithalatçı garantili - sanırım ki fiyatlar ondan dolayı ucuz sanırım- olup kutu açık mı yollanıyor?
▪ Microsoft Türkiye Garantili siteler hangileri? Örneğin Vatan'dan almayı düşünüyorum, herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Türkiye garantili alırsan daha az başın ağrır ileride sorun çıkması halinde.
2-Hiç belli olmuyor buralardan alınan ürünlerin nasıl geleceği o yüzden fiyatı yüksek ürünlerin buralardan alınmasına karşıyım.
3-Sorun yaşamazsın Vatan vb. yerlerden alırsan.

Yurt dışından gelen cihazlara bakın 5-6 bin ( 6 bile çok ) daha fazla vermeyin, alırken iki kol olursa daha iyi olur. Sahibinden Letgo tarzı yerler en uyguna bulunabilen yerler. Garanti kısmına çok takılmayın zaten bir şey olursa bile 2 yılı geçiyor çoğunlukla.

Merhaba. İthalatçı ve Türkiye Garantili arasındaki fark:
Ürünler bozulursa aldığınız markaya göre ithalatçı garantili ürünler yurt dışından getiriliyor ve getiren firma size garanti sunuyor. Ne kadar sağlıklıdır tartışılır. Türkiye Garantili ise Microsoft'un kendi garantisi. Bozuk çıkarsa birebir değişim vs. güvenli garanti anlıycağın. Sonuç olarak paraya kıyıp Türkiye Garantili almak en mantıklısıdır.

Microsoft Garantisi daha iyi.
1-Türkiye garantili alırsan daha az başın ağrır ileride sorun çıkması halinde.
2-Hiç belli olmuyor buralardan alınan ürünlerin nasıl geleceği o yüzden fiyatı yüksek ürünlerin buralardan alınmasına karşıyım.
3-Sorun yaşamazsın Vatan vb. yerlerden alırsan.
Yurt dışından gelen cihazlara bakın 5-6 bin ( 6 bile çok ) daha fazla vermeyin, alırken iki kol olursa daha iyi olur. Sahibinden Letgo tarzı yerler en uyguna bulunabilen yerler. Garanti kısmına çok takılmayın zaten bir şey olursa bile 2 yılı geçiyor çoğunlukla.
Merhaba. İthalatçı ve Türkiye Garantili arasındaki fark:
Ürünler bozulursa aldığınız markaya göre ithalatçı garantili ürünler yurt dışından getiriliyor ve getiren firma size garanti sunuyor. Ne kadar sağlıklıdır tartışılır. Türkiye Garantili ise Microsoft'un kendi garantisi. Bozuk çıkarsa birebir değişim vs. güvenli garanti anlıycağın. Sonuç olarak paraya kıyıp Türkiye Garantili almak en mantıklısıdır.
Teşekkür ederim dönütleriniz için.

1-Microsoft garantili alın. Eğer sıkıntı varsa direkt çözüyorlar. Çok gördüm ithalatçı garantili diye sıkıntı yaşayan. İthalatçı garantisinde konsola direkt olarak satıcı bakarken, diğerine Microsoft bakıyor.
2-kutu açık gelmiyor. En azından ben açık geldiğini görmedim. Sadece dediğiniz gibi ithalatçı garantili.
3-Vatan'dan alırsanız sorun yaşamazsın.
@Lockheed hocam bu konularda bilgilidir.

Yurt dışı derken ithalatçı garantilileri mi kast ediyorsunuz hocam? Ayrıca Microsoft'un evrensel bir garantisi bir şey varmış sanırım değil mi o ne acaba?
1-Microsoft garantili alın. Eğer sıkıntı varsa direkt çözüyorlar. Çok gördüm ithalatçı garantili diye sıkıntı yaşayan. İthalatçı garantisinde konsola direkt olarak satıcı bakarken, diğerine Microsoft bakıyor.
2-kutu açık gelmiyor. En azından ben açık geldiğini görmedim. Sadece dediğiniz gibi ithalatçı garantili.
3-Vatan'dan alırsanız sorun yaşamazsın.
@Lockheed hocam bu konularda bilgilidir.
Vatan'ın sitesinde garantinin kaç yıl olacağı yazmıyor bilginiz var mı bu konuda 2 yıl olması gerek sanırım değil mi? Bir de "Sevk Tarihi: 19-20-21 Mayıs" diyor ama
"Teslimat Seçenekleri
Standart teslimat (ücretsiz): siparişiniz ortalama 2 iş gününde kargoya teslim edilir."
da diyor anlamadım o kadar para verip 19 gün falan bekler miyim acaba?

Ayrıca teşekkür ederim dönütünüz için.

Yurt dışı derken ithalatçı garantilileri mi kast ediyorsunuz hocam? Ayrıca Microsoft'un evrensel bir garantisi bir şey varmış sanırım değil mi o ne acaba?

1 yıl tüm ülkeler garantisi O, hayır bireysel getirenlere de bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı