Xbox Series X vs PC toplamak

Efebilal

Centipat
Daha fazla  
Xbox'a da klavye mouse baglaniyor 2. el temiz bir Xbox almayi dusunuyorum ama PC'de kararsizim. PC'de monitör masrafi bozuyor 7000 TL daha pahaliya geliyor. Monitor 3000 TL.

Idareten laptopum var onda da 720p'de CoD WW2 oynamisligim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İdare etmesi için laptop varsa Xbox Series X sizi çok uzun süre götürebilecek bir oyun canavarı.

Eğer oyun koluyla oynamaktan zevk alıyorsanız ve bilgisayar için aceleniz yoksa Xbox Series X alabilirsiniz. Ayrıca ilerde bilgisayar alırken satarsanız parası da iyi olur.

Rekabetçi, Online oyunlarla falan işiniz yoksa zaten konsol mantıklı. Konsoldaki klavye ve fare kullanımı PC gibi olmaz. Zaten her oyun da desteklemiyor.

Xbox'a oyun koluna yeni geçeceğim ama bence Gear war gibi siper odakli oyunlarda kendimi alistiririm.

Bir yerden sonra gamepad, klavye ve mousetan çok daha rahat gelecek. Alışmanız kısa sürer dert etmeyin.

İkinci el almayacaksan Series X'in fiyat olarak ahım şahım bir avantajı yok gibi. RTX 3060-RX 6600 ayarında bir PC+monitör alabilirsen o fiyata PC al derim. PC'nin kullanışlılığı konsolda yok maalesef.

Ekleme: İkinci el yazmışsınız zaten, o halde 9-10 bin arasına Series X bulursanız alabilirsiniz. Aynı ikilemde ben de kalmıştım,konsolda oyunlar pahalı gelmişti, onun da etkisiyle PC aldım. Xbox aldığınız zaman Game Pass harici oyunlara hem gereksiz para vereceksiniz hem de bazı oyunlardan mahrum kalacaksınız. Örn: Sifu, GoW, Spider-man vs. Ben yine de bütçe esniyorsa PC taraftarıyım.

Son düzenleme:
Benim bildiğim Xbox'da klavye ye mouse takip kullanabiliyoruz.

Ben Xbox alma tarafindayim oyunlari Game Pass'den ziyade guvenilir bir yerden hesap almayi dusunuyorum God of War gibi oyunlari oynamayi ben de isterim ama PC'de 3060 RX 6600 Xbox Series X'in gerisinde kalıyor bence.

Ornek Cyberpunk'da 4K stabil 60 FPS verirken Xbox RTX 3060 Ryzen 5600 le DLSS kalite de 50 FPS de ayarlarda Low yani.

Ben Xbox tarafindayim karar verdim cevap CE donusleriniz icin hepinize teşekkür ederim.

Benim bildiğim Xbox'da klavye ye mouse takip kullanabiliyoruz.

Ben xbox alma tarafindayim oyunlari game pass den ziyade guvenilir bi yerden hesap almayi dusunuyorum god of war gibi oyunlari oynamayi bende isterim ama pc de 3060 rx 6600 xbsx in gerisinde kaliyo bence

Ornek Cyberpunk'da 4K stabil 60 FPS verirken Xbox RTX 3060 Ryzen 5600 le DLSS kalite de 50 FPS de ayarlarda Low yani.

Ben Xbox tarafindayim karar verdim cevap CE donus leriniz icin hepinize teşekkür ederim.
Klavye-mouse takıp kullanma opsiyonu çoğu oyunda yok. Cyberpunk da native 4K çalışmıyor, 2K'dan upscale 4K oynuyorsun. 3060-6600 tabiki Series X'in gerisinde, bir kere konsol optimizasyonu avantajı var Xbox'ta. Fakat PC'deki özgürlüğün yok. İstediğin oyun olmayabilir, olsa da pahalı olabilir vs. vs. GP'de ne varsa onu oynamaya itileceksin bir zaman sonra. CP2077'ye indirimde dahi 250 TL vermek problem çünkü. Hesap satın alma vs. ile halledebilirsen mantıklı olur.

Hangisini alırsan al pişman olmazsın ama aynı ikilemde kalmış biri olarak iyi ki PC aldım dedim. Zaten Game Pass PC'de de var bir kaybın olmaz. Hayırlı olsun şimdiden.

Konsollar PC gibi değil. Oyunlar optimize ve belirli seviyelerde gelir. Kas gücü olarak ise 3060 da Series X GPU'su gibi 12 Teraflops gücünde. Klavye ve fare desteği ise her oyunda yok. Olsa bile dediğim gibi PC gibi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı