Xbox Series X vs PlayStation 5

Konsolu konsol yapan tek şey özel oyunlardır, eğer bunlar olmayacaksa almak için bir sebep yoktur. 20.000'e topladığın PC 6 7 yıl dayanır ayrıca.
20k demişsiniz de benim mesajı alıntı yaptığım hocam 15k demiş onun üzerinden yorum yaptım konsolun dediğiniz gibi oyun bir de konsola özel optimize edilmiş oluyor oyunlar o avantajı var bu da ileriye dönük daha iyi oluyor 15k fiyat PClere göre yoksa her türlü PC daha iyi.

Konsolu konsol yapan tek şey özel oyunlardır, eğer bunlar olmayacaksa almak için bir sebep yoktur. 20.000'e topladığın PC 6 7 yıl dayanır ayrıca.

Xbox fanboyları da Game Pass dışında konsolu önermiyor zaten anca :D

PS Plus sisteminde daha küt oyunlar var ayrıca.
Hocam sizin de yaptiginizin fanboyluktan farki yok. Konsolu konsol yapan tek sey ozel oyunlar falan degildir. Series S fiyatinda PS veya PC alabiliyor musun mesela? Ozellikle Turkiye gibi bir ulkede Series S ve Game Pass sistemi nimet bana gore.

20k demişsiniz de benim mesajı alıntı yaptığım hocam 15k demiş onun üzerinden yorum yaptım konsolun dediğiniz gibi oyun bir de konsola özel optimize edilmiş oluyor oyunlar o avantajı var bu da ileriye dönük daha iyi oluyor 15k fiyat PClere göre yoksa her türlü PC daha iyi.
Yinede bilgisayarda olan oyun için konsol almam ben bilgisayarım yettiği sürece bu oyunları oynamaya bakarım istediğim zaman klavye ve kumanda ile oynama özgürlüğüme bakarım sonra da istediğim zaman o oyunda trainer açarım takıldığım sırada.

Hocam sizin de yaptiginizin fanboyluktan farki yok. Konsolu konsol yapan tek şey ozel oyunlar falan degildir. Series S fiyatinda PS veya PC alabiliyor musun mesela? Ozellikle Türkiye gibi bir ulkede Series S ve Game Pass sistemi nimet bana gore.

Hadi Series S'i aldım diyelim boşta 364 GB kalıyor yanına seagate kart alman lazım bu kart Series S'in yarı fiyatına ki SSD alsan Series X fiyatına geliyor, sizin Xbox'u tek övdüğünüz nokta Game Pass ki adam Game Pass'te istediği oyunu bulamadı gidip mağazadan alacak almak isterse 400 500 TL ödemesi gerekiyor ki indirimi beklemesi lazım alabilmesi için.

Hadi Series S'i aldım diyelim boşta 364 GB kalıyor yanına seagate kart alman lazım bu kart Series S'in yarı fiyatına ki SSD alsan Series X fiyatına geliyor, sizin Xbox'u tek övdüğünüz nokta Game Pass ki adam Game Pass'te istediği oyunu bulamadı gidip mağazadan alacak almak isterse 400 500 TL ödemesi gerekiyor ki indirimi beklemesi lazım alabilmesi için.
Alan yukseltmek icin Seagate genisletme karti almana tam olarak ihtiyacin yok. HDD'ye eski nesil, optimize edilmemis (RDR2, GTA V vb.) oyunlar yuklenip oynanabiliyor. Game Pass'de ise gayet iyi oyunlarin oldugunu dusunuyorum sahsen.

Bu arada exclusive oyunları saymıyoruz.

PlayStation exclusive oyunlarına ilgim olmasaydı Xbox alırdım, belki de PC, Technopat'ta konu açıp insanların düşüncelerini sorardım.

Series X. Daha performanslıydı hatırladığıma göre.

Konsollarda saf gücün pek bir önemi yoktur, ayrıca bazı oyunlar Xbox'ta biraz daha iyi bazıları da PlayStation'da daha iyi gözüküyor kısacası iş optimizasyonda bitiyor.

Ben olsam Series X alırım Game Pass avantajıda var.

Bence de oyun fiyatlarına para dayanmıyor.

PlayStation Xbox'a gore daha cok kendini kanitlamis bir firma gibi hissediyorum.

Bence hissetmekle kalmıyorsunuz.

Exc hariç olacaksa gene ben PS5 seçerdim çünkü PS Ler'i kırılma ihtimalleri var. İstediğim zaman yama, trainer ve korsan oyun oynayabilirim.

Online oyun seven biri isek ne yapacağız.

DualSense ile oyun keyfim bayağı artıyor benim.

Hiç denemedim ancak destekleyen oyunlar gayet zevkli gibi gözüküyor.

PS Plus sisteminde de daha iyi oyunlar var.

Oyunların kalitesi bence kişiden kişiye değişir.

Herkesin 20 000 TL bütçesi yok.

Xbox fanboyları da Game Pass dışında.

Game Pass büyük bir etken çünkü fakiriz. Onun dışında uzun ömürlülük gibi artıları da var.

İstediğim zaman klavye ve kumanda ile oynama özgürlüğüme bakarım sonra da istediğim zaman o oyunda trainer açarım takıldığım sırada.

Bahsettiklerinizi Xbox'ta da yaabiliyorsunuz.

Tabii ki de PS5 ama çok fazla şehir değiştiriyorsam Xbox Series S alırım.

Neden ki?

Hadi Series S'i aldım diyelim boşta 364 GB kalıyor yanına Seagate kart alman lazım bu kart Series S'in yarı fiyatına.

Harici HDD takılabiliyor.

İndirimi beklemesi lazım alabilmesi için.

PlayStation'da ağaçtan toplanmıyor oyunlar. Konsollarda oyunlar pahalıdır bunu böyle kabul etmeniz gerekir.

PlayStation exclusive oyunlarına ilgim olmasaydı Xbox alırdım, belki de PC, Technopat'ta konu açıp insanların düşüncelerini sorardım.

Konsollarda saf gücün pek bir önemi yoktur, ayrıca bazı oyunlar Xbox'ta biraz daha iyi bazıları da PlayStation'da daha iyi gözüküyor kısacası iş optimizasyonda bitiyor.

Bence de oyun fiyatlarına para dayanmıyor.

Bence hissetmekle kalmıyorsunuz.

Online oyun seven biri isek ne yapacağız.

Hiç denemedim ancak destekleyen oyunlar gayet zevkli gibi gözüküyor.

Oyunların kalitesi bence kişiden kişiye değişir.

Herkesin 20 000 TL bütçesi yok.

Game Pass büyük bir etken çünkü fakiriz. Onun dışında uzun ömürlülük gibi artıları da var.

Bahsettiklerinizi Xbox'ta da yaabiliyorsunuz.

Neden ki?

Harici HDD takılabiliyor.

PlayStation'da ağaçtan toplanmıyor oyunlar. Konsollarda oyunlar pahalıdır bunu böyle kabul etmeniz gerekir.

Nerede yapabiliyorsunuz, sizin dediğiniz klavye desteği o da 70 80 oyunda var anca AC Valhalla ve Minecraft gibi.

Nerede yapabiliyorsunuz,

Artık Xbox ucuz bir bilgisayar, altyapısı klavye ve mouse destekliyor. Baktığımızda bazı oyunları klavye ve farede oynamak bir derttir. Sizin kişisel tercihleriniz, başka birinin konsol almama nedeni olamaz.

70 80 oyunda var.

Sayı daha fazla ayrıca her gün genişliyor. Bilgisayarda GTA San Andreas oyununun gamepad desteği olmaması bilgisayardan koşarak kaçmamızı gerektirmediği gibi, konsolda da bazı oyunların klavye ve mouse desteklememesi konsollardan kaçmamızı gerektirmez.

Ben sırf DualSense ötürü PS5 aldım kollar aynı olsaydı Xbox alırdım.

İyi oyunlar. Umarım ben de bir gün PS5'te DualSense ve adaptive trigger deneyimini yaşarım.

Geri
Yukarı