Xbox Series X vs PlayStation 5

Artık Xbox ucuz bir bilgisayar, altyapısı klavye ve mouse destekliyor. Baktığımızda bazı oyunları klavye ve farede oynamak bir derttir. Sizin kişisel tercihleriniz, başka birinin konsol almama nedeni olamaz.

Sayı daha fazla ayrıca her gün genişliyor. Bilgisayarda GTA San Andreas oyununun gamepad desteği olmaması bilgisayardan koşarak kaçmamızı gerektirmediği gibi, konsolda da bazı oyunların klavye ve mouse desteklememesi konsollardan kaçmamızı gerektirmez.

İyi oyunlar. Umarım ben de bir gün PS5'te DualSense ve adaptive trigger deneyimini yaşarım.

15000 TL'lik konsola ucuz cihaz diyeni de ne bileyim.

15000 TL'lik konsola ucuz cihaz diyeni de ne bileyim.

Xbox uzunluğunda oyun destekleyecek bir bilgisayar kaç paradır sizce. Hele ki bazı çok ufak oyunları 8K'da açabilecek güçte olan, ya da çoğu oyunu 4K'da 120 FPS. Xbox'a 8K oyun çıkmadı ancak PlayStation'da 8K oyunlar var ve iki konsolun fiyatları benzer ne tesadüftür ki 4K 120 FPS oyun oynatacak bir bilgisayardan çok daha ucuz.

Hocam xboxa düzgün oyun gelmediği sürece PS5. Hele PC varsa zaten Xbox hiç düşünme. Ama ekonomik olarak Xbox Series X daha iyi PS 5 çıkan oyunlar hemen PS plusa gelmiyor.

Bilgisayar varsa PS5. Arada depolama ve biraz güç farkı var. Series X yaklaşık 800GB boş alana sahip iken PS5 600GB civarı boş alana sahip.

Kumandalara gelirsek yeni çıkan Cod oyununda DualSense için çok da bir özellik yapmamışlar. Anlaşılan yine sadece Sony kendi oyunlarında kullanırsa kullanır bu özelliği.
Bana Xbox kolu çok daha rahat geliyor. Özellikle 1.ve3. şahıs oyunlarda PS koluyla oynanması işkence gibi. Xbox'da parmaklar yorulmadan, çok daha rahat şekilde oynanıyor.

2 tflops fark yüzünden Xbox çok güçlü demek nedir ya.

Bilgisayar varsa PS5. Arada depolama ve biraz güç farkı var. Series X yaklaşık 800GB boş alana sahip iken PS5 600GB civarı boş alana sahip.

Kumandalara gelirsek yeni çıkan Cod oyununda DualSense için çok da bir özellik yapmamışlar. Anlaşılan yine sadece Sony kendi oyunlarında kullanırsa kullanır bu özelliği.
Bana Xbox kolu çok daha rahat geliyor. Özellikle 1.ve3. şahıs oyunlarda PS koluyla oynanması işkence gibi. Xbox'da parmaklar yorulmadan, çok

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı