Xbox Series X vs PlayStation 5

Evet, o tarafı baya güzel ancak güç olarak cidden eskidiğini hissettiren bir cihaz. Artık Nintendo özel oyunları bile çoğunlukla sabit 30fps'i göremiyor. Eğer söylentiler doğruysa Switch 2 pekte uzak değil gibi, bakalım o yeni neler sunacak.
Performansı birak, nintendo oyunları böbrek pahası diye biliyorum. 🫠

İkisini de birer yıl kadar kullandım. Series X daha performanslı PS'e nazaran. Çok bir fark yok. Yine alacak olsam PS alırdım ama. Xbox zayıf bir bilgisayar. Konsol olacak bir özelliği yok. Ayrıca Gran Turismo'nun yeri çok ayrı bende. Diğer özel oyunları da gram umrumda değil.

PS5'i hala özel oyun için alırım demeyin artık exclusive devri Sony için bitmiş gibi. Üstünü çizdiklerim de daha çıkmayanlar hani 5 tane toplasan anca oyun var 😂

1708206517285.png

Performansı birak, nintendo oyunları böbrek pahası diye biliyorum. 🫠
Yani orası öyle ama artık diğer platformlarda pek farklı sayılmaz zaten. Arjantin marketi kapanmasa PS Store ve Steam'den bile daha ucuza oyun alınabiliyordu aslında ama maalesef kapattılar. Hâlâ Voucher biletleri ile tanesi 700tl'den falan Nintendo oyunları alınabiliyor, en azından o yönü güzel.

İkisini de birer yıl kadar kullandım. Series X daha performanslı PS'e nazaran. Çok bir fark yok. Yine alacak olsam PS alırdım ama. Xbox zayıf bir bilgisayar. Konsol olacak bir özelliği yok. Ayrıca Gran Turismo'nun yeri çok ayrı bende. Diğer özel oyunları da gram umurumda değil.

Hayır değil. Yani donanım açısından daha iyi ama. Çok bir fark yok dediğiniz gibi birisinde 55-50'lere düşüyor birinde sabit 59-60FPS. Xbox zayıf değil aralarında fark yok. Teşekkür ederim zamanınızı ayırdığınız için. 💗

Bu soru kişiye göre değişir. Biri Uncharted, God Of War seviyorum der diğeri Halo, Gears seviyorum der. Biri Gamepass seviyorum der diğeri PS Plus sever. Biri Xbox daha güçlü der diğeri oyunlar PS5'e daha iyi optimize ediliyor der. Biri Xbox kolu aşırı ergonomik der diğeri Dualsense özellikleri daha ilgi çekici ve daha sessiz der. Kime hangisi uygunsa onu seçer.

3 yıl önceden kalmış Xbox fanboyları yine winclonebox copies çöpies eks önermeye devam ediyor. Yurt dışında kimsenin tercih etmediği kutulu PC'yi önermeyi bırakın.

PS5'i hala özel oyun için alırım demeyin artık exclusive devri Sony için bitmiş gibi. Üstünü çizdiklerim de daha çıkmayanlar hani 5 tane toplasan anca oyun var 😂

Eki Görüntüle 2119360
MS'nin oyunları ileride PS'e çıkacağını bilmeyince gelen pişmanlık hissi.

Geri
Yukarı