Xbox şüpheli iade maili nedir?

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Merhaba, bugün telefonuma iade talebiniz 72 saat içerisinde onaylanacaktır yazılı bir mail geldi, ama ben hiç iade talebi etmemiştim. Başta mail orijinale çok benziyor diye verilen linke tıkladım ve Microsoft oturum açma ekranı geldi, ekran tıpatıp aynısı sahte olduğundan bile şüpheliyim, bilgilerimi girdikten sonra Xbox iade ana sayfası geldi ve iade talebimin hiç olmadığını gördüm. Acaba mail yanlışlıkla mı geldi yoksa dolandırıldım mı? Dolandırılma şüphesi ile Microsoft hesabımın şifresini çoktan değiştirdim ve güvenlik için telefonuma ve bilgisayarıma virüs taraması yapıyorum.

Ekran görüntüsü 2024-01-16 192422.png

Merhaba, bugün telefonuma iade talebiniz 72 saat içerisinde onaylanacaktır yazılı bir mail geldi, ama ben hiç iade talebi etmemiştim. Başta mail orijinale çok benziyor diye verilen linke tıkladım ve Microsoft oturum açma ekranı geldi, ekran tıpatıp aynısı sahte olduğundan bile şüpheliyim, bilgilerimi girdikten sonra Xbox iade ana sayfası geldi ve iade talebimin hiç olmadığını gördüm. Acaba mail yanlışlıkla mı geldi yoksa dolandırıldım mı? Dolandırılma şüphesi ile Microsoft hesabımın şifresini çoktan değiştirdim ve güvenlik için telefonuma ve bilgisayarıma virüs taraması yapıyorum.

Eki Görüntüle 2086504

Epostadan belli oluyor sahte olduğu hahaha önemsemeyin ve maili bildirinki başka kimselere musallat olmasınlar.

Epostadan belli oluyor sahte olduğu hahaha önemsemeyin ve maili bildirinki başka kimselere musallat olmasınlar.

Xbox desteğe durumu yazdım umarım geri dönüş alırım. Epostamın şifresini değiştirmem ve tarayıcı çerezlerini temizlemem hesabın güvenliğini sağlar mı?

Hesabınızdan atmıştır herhalde sizi çift faktörlü doğrulama var mıydı eğer varsa sordumu ve şu an hesaba girebiliyor musunuz görebiliyorsanız acil değiştirin ve çift faktörlü doğrulamayı yenileyin.

Hesabımdan atmadı hesapta çift telefon doğrulaması var hatta hesapta parola bile kayıtlı değil, epostamı girdikten sonra telefonuma onay mesajı geldi ve onay verdikten sonra girdim. Güvenlikte hesap aktivitelerine baktığımda anormal hiçbir giriş yok. Şu an telefon doğrulamayı kaldırdım ve hesabı bir şifre belirledim. Telefonda virüs taraması bittikten sonra tekrar doğrulamayı aktifleştireceğim.

Geri
Yukarı