Xbox "teredo Client is in a managed network" hatası

oLiverSweeT

Decapat
Merhabalar formda yeniyim, öncelikle Forza Horizon 4 oyununu format atmadan önce rahatlıkla oynuyordum bir takım sorunlardan ötürü temiz kurulum yapmak zorunda kaldım. Mevcut internetim yavaş olduğu için oyunu 2 günde Microsoft Store'den indirdim (74 GB ) buraya kadar hiçbir sorun yaşamadım ancak oyuna giriş yapmaya çalıştığımda 2 saniyeliğine açılıp geri kapaniyor. Konuyla ilgili olarak Forza Horizon 4, Xbox Live destek kısmı ile görüştüm bana söylenilen adımları uyguladım ancak onlarda yardımcı olamadılar olay günlüğünde hata oluşuyor, ayğıt yöneticisinde ise ağ bağdaştırıcıları kısmında Microsoft teredo tunneling adapter olması gerekiyormuş, eski aygıt ekleme kısmından eklendiğini öğrendim adımları uyguladım ancak bu kısımda da Microsoft teredo tunneling adapter sertifikası gözükmüyor yani ekleyemiyorum. CMD üzerinde teredo bilgilerimide ekliyorum ekran kartı sürücülerim güncel Microsoft Store güncel, Xbox güncel, Xbox konsol yardımcısı güncel, Forza Horizon 4 güncel. Yabancı kaynaklarda oyunu silip tekrar yükleyen kişiler hatanın halen devam ettiğini bildirmişler, bu yüzden oyunu komple silip tekrar kurmadım malüm internetim yavaş ve yüklemesi 2 gün sürüyor. Bu saydıklarım güncel olmasına rağman aynı hatayı almaya devam ediyorum, uygulamaları sıfırlama işlemiyle tekrar sıfırlayıp test ettiğimde sorun çözülmedi halen daha başladığım yerdeyim. Windows'un korsan olup olmaması önemli mi bilmiyorum ancak orijinal lisansa sahibim. Konuyla ilgili bilgiye sahip arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

1.png

2.png

3.jpg

Screenshot_1.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette bu konuyla alakalı hemen hemen her çözümü denedim ve çözüme ulaşamadım. Bu konuda hazırlanmış en sağlam video şimdilik bu. Bu videodaki her şeyi doğru uygulamama rağmen çözüme ulaşamadım. Sizde de gördüğüm kadarıyla ben de sizinle aynı "ağ yapılandırma ayarı" problemini yaşıyorum(ortak problemimizin ne olduğunun görüntüsünü ek'e koyuyorum[sanırım bilgisayarda veya modemde DNS ayarı yapılmış olması]). Videodaki düzeltmeleri uygulayıp sizde düzelip düzelmediğini bize de bildirir misiniz ?
t3.jpg

İnternette bu konuyla alakalı hemen hemen her çözümü denedim ve çözüme ulaşamadım. Bu konuda hazırlanmış en sağlam video şimdilik bu. Bu videodaki her şeyi doğru uygulamama rağmen çözüme ulaşamadım. Sizde de gördüğüm kadarıyla ben de sizinle aynı "ağ yapılandırma ayarı" problemini yaşıyorum(ortak problemimizin ne olduğunun görüntüsünü ek'e koyuyorum[sanırım bilgisayarda veya modemde DNS ayarı yapılmış olması]). Videodaki düzeltmeleri uygulayıp sizde düzelip düzelmediğini bize de bildirir misiniz ? Eki Görüntüle 1014265
Bende de aynı sorun var, sizin attığınız videoya da baksam youtube da ne kadar vide varsa onlara da baksam çözemiyorum... Aynı hata ile kalıyor...

Geri
Yukarı