Xbox üzerinden indirilen Forza Horizon 5 yok oldu

Makaleler
6
Yer
Starling City
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci;
R5 5600 - 4.7 GHz OC

Fan;
ID-COOLING SE-224-XT White

Anakart:
Gigabyte B550M DS3H

Ekran Kartı;
PowerColor Red Devil RX 6700 XT

Bellek;
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD;
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s
Kioxia Exceria G2 1TB 2100/1700 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı;
GameGaraj NEO 202 Beyaz
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold
Meslek
Green Arrow
Xbox üzerinden indirmesini başlattığım ve 11 GB indirdiğim Forza Horizon 5 bir anda yok oldu. İndirmeyi duraklattım ve bir süre sonra tekrar baktığımda indirmeler kısmında gözükmüyordu. En baştan indirmemi istiyor. İndirme tuşuna bastığım an diskten 100 GB alan ayırıyor. O alanı ayırdığı için 46 GB yer kaldı ve indirmeyi tekrardan başlatamıyorum. Bu sorunu yaşayan birisini gördüm forumda, Microsoft Store'dan oyunu indirerek kaldığı yerden devam etmiş. Windows 11'in Microsoft Store'undan oyunu direkt indirmeme izin vermiyor. Xbox programı ile indirtiyor yalnızca. Ne yapmalıyım şu an?

Y
Xbox üzerinden indirmesini başlattığım ve 11 GB indirdiğim Forza Horizon 5 bir anda yok oldu. İndirmeyi duraklattım ve bir süre sonra tekrar baktığımda indirmeler kısmında gözükmüyordu. En baştan indirmemi istiyor. İndirme tuşuna bastığım an diskten 100 GB alan ayırıyor. O alanı ayırdığı için 46 GB yer kaldı ve indirmeyi tekrardan başlatamıyorum. Bu sorunu yaşayan birisini gördüm forumda, Microsoft Store'dan oyunu indirerek kaldığı yerden devam etmiş. Windows 11'in Microsoft Store'undan oyunu direkt indirmeme izin vermiyor. Xbox programı ile indirtiyor yalnızca. Ne yapmalıyım şu an?
Microsoft Store kadar kötü bir kütüphane yok. Ayni sorunları ben de yasadim gidip Steamden aldım. Oyunu indirirken bağlantım gidiyordu oyunun dosyası 90 GB'dan 110 GB'a çıkıyordu.

Xbox uygulamasının oyunları kurduğu WindowsApps klasörünü açıp bir bakabilirsiniz, FH5 için ayrılan bir klasör varsa onu silebilirsiniz. İşe yarayacağını sanmıyorum, basit bir çözüm, mutlaka internette yazardı, ama denemekten zarar gelmez.

Xbox uygulamasının oyunları kurduğu WindowsApps klasörünü açıp bir bakabilirsiniz, FH5 için ayrılan bir klasör varsa onu silebilirsiniz. İşe yarayacağını sanmıyorum, basit bir çözüm, mutlaka internette yazardı, ama denemekten zarar gelmez.

WindowsApps klasörüne gerekli izinleri vererek girebiliyorum hocam. Onu silip indirmeyi en baştan başlatabilirim. Fakat ben indirdiğim 11 GB'ı çöpe atmadan üzerine indirmeye devam etmek istiyorum.

WindowsApps klasörüne gerekli izinleri vererek girebiliyorum hocam. Onu silip indirmeyi en baştan başlatabilirim. Fakat ben indirdiğim 11 GB'ı çöpe atmadan üzerine indirmeye devam etmek istiyorum.
WUDownloadCache diye bir klasör var mı? İndirdiğiniz 11 gb onun içinde olabilir belki. Başka bir yere kopyalarsınız, sonra yeniden indirmeye başlayınca yapıştırılabilir eğer öyleyse

WUDownloadCache diye bir klasör var mı? İndirdiğiniz 11 GB onun içinde olabilir belki. Başka bir yere kopyalarsınız, sonra yeniden indirmeye başlayınca yapıştırılabilir eğer öyleyse

MSIXVC klasörü var sadece 106 GB boyutunda.

WindowsApps ile yan yana olması lazım. Bende WindowsApps, WpSystem ve WUDownloadCache diye 3 klasör var.
1636229846936.png

Ya bak 101 GB Forza 5 yüklenmeye bıraktım. 5 dk geçmedi, yüklenenler kısımından bakim dedim yoktu ama 101 GB gitmişti, çok saçma.

Geri
Yukarı