Xbox uygulaması oyun indirmiyor

kayapater

Kilopat
Makaleler
5
İyi pazarlar sosyal halkı. Gün geçmiyor ki Microsoft'da bir şeyler ters gitmesin. Konuya gelelim. Xbox uygulamasından herhangi bir oyun indirmeye çalıştığımda 0x00000001 hatası alıyorum. Yazılımsal olduğuınu düşünüyorum. Windows'u yeniden kurduğumda sürekli bir hata oluyor ve sonra nasıl olduğunu bilmesem de bir şekilde düzeliyor.
Gerekirse diye.
8 GB RAM.
i5 5200u.
GeForce 820+HD Graphics 5500.
Windows 10 Home.
Daha önce de yazdığım gibi sorunun belirsiz bir şekilde düzeldiği de oluyor.
Her seferinde Microsoft'un önerdiği yöntemleri deniyorum ama hiçbiri işe yaramıyor. Bu hata için yaptıklarımı sıralayacak olursam:
Windows Update kontrolü.
Sürücü güncelleştirmeleri.
DirectX ve vc redist.
Xbox uygulaması sonlandırma + onarım + sıfırlama.
Microsoft Store sonlandırma + onarım + sıfırlama.
PowerShell üzerinden oyun hizmetleri + Xbox uygulaması + Microsoft Store'u baştan kurma.
Bolca yeniden başlatma.
Microsoft, seçmeli yüklenebilen bir güncelleştirmeden bahsediyor, sorunu çözen oymuş fakat o yapı bende zaten kurulu. O yüzden Windows Update yöntemi bir işe yaramadı.
Hatanın ayrıntılarına gelecek olursak, herhangi bir yükleme yapmaya başladığım anda bir uyarı veriliyor. Microsoft Store'dan indirmeye bastığımda herhangi bir tepki vermiyor. Yazdıklarımın daha anlamlı olması için aşağıya liste dışı 2 video bırakıyorum.
Şu Xbox uygulaması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu da Microsoft Store'daki tepkisizlik.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu yaşayan var mı, nasıl çözdü? Bunları merak ediyorum. Ayrıca sizde de böyle kanser hatalar varsa alta yapıştırın da birlikte sinirlenelim.

İyi pazarlar sosyal halkı. Gün geçmiyor ki Microsoft'da bir şeyler ters gitmesin. Konuya gelelim. Xbox uygulamasından herhangi bir oyun indirmeye çalıştığımda 0x00000001 hatası alıyorum. Yazılımsal olduğuınu düşünüyorum. Windows'u yeniden kurduğumda sürekli bir hata oluyor ve sonra nasıl olduğunu bilmesem de bir şekilde düzeliyor.
Gerekirse diye.
8 GB RAM.
i5 5200u.
GeForce 820+HD Graphics 5500.
Windows 10 Home.
Daha önce de yazdığım gibi sorunun belirsiz bir şekilde düzeldiği de oluyor.
Her seferinde Microsoft'un önerdiği yöntemleri deniyorum ama hiçbiri işe yaramıyor. Bu hata için yaptıklarımı sıralayacak olursam:
Windows Update kontrolü.
Sürücü güncelleştirmeleri.
DirectX ve vc redist.
Xbox uygulaması sonlandırma + onarım + sıfırlama.
Microsoft Store sonlandırma + onarım + sıfırlama.
PowerShell üzerinden oyun hizmetleri + Xbox uygulaması + Microsoft Store'u baştan kurma.
Bolca yeniden başlatma.
Microsoft, seçmeli yüklenebilen bir güncelleştirmeden bahsediyor, sorunu çözen oymuş fakat o yapı bende zaten kurulu. O yüzden Windows Update yöntemi bir işe yaramadı.
Hatanın ayrıntılarına gelecek olursak, herhangi bir yükleme yapmaya başladığım anda bir uyarı veriliyor. Microsoft Store'dan indirmeye bastığımda herhangi bir tepki vermiyor. Yazdıklarımın daha anlamlı olması için aşağıya liste dışı 2 video bırakıyorum.
Şu Xbox uygulaması.

Şu da Microsoft Store'daki tepkisizlik.

Bu sorunu yaşayan var mı, nasıl çözdü? Bunları merak ediyorum. Ayrıca sizde de böyle kanser hatalar varsa alta yapıştırın da birlikte sinirlenelim.

Bu hatayı Microsoft Store de aldığımı hatırlıyorum internetimin müşteri hizmetlerini arayıp güvenli interneti kapattırdım sende deneyebilirsin.

Bende bu tarz bir hatayı, Microsoft temsilcisi ile regedit dosyalarında değişiklik yaparak çözmüştüm.

Geri
Yukarı