Çözüldü Xbox uygulamasından hiçbir şey indirilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

halil12333

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İntel i5 12450H
Merhaba,
Bugün Xbox PC uygulaması üzerinden Forza Horizon 5'e gelen güncellemeyi yapacaktım fakat güncelleme sıraya alındı yazdı ve hiçbir şekilde yüklenmedi. Ben de Forza Horizon 5 indirmesini yüksek öncelikli olarak işaretledim ama bu sefer de Microsoft Store "Microsoft Visual 2015 C++ UWP desktop runtime package" adlı uygulamayı yüklediğini söyleyerek onu yüklemeye başlıyor fakat bu uygulama yükleniyor ama açılmıyor ve tekrardan yüklemeye başlıyor. Bu sorunlar sonucunda bende uygulamayı dosyalardan açtım fakat bu sefer de şöyle bir uyarı verdi: "uygulamanın yüklenmesi şu hata iletisiyle başarısız oldu: Paket, mimari ARM gerektirdiğinden, Windows Microsoft. Vclibs.140.00. uwpdesktop paketi yükleyemiyor, ancak bu bilgisayarda mimari X64 var. (0x80073D10)" Bu sorunu nasıl çözerim? Ekran görüntüleri ektedir.

Ekran görüntüsü 2023-07-28 043606.png

Not: İşletim sistemim Windows 11 ve güncel versiyonu kullanıyorum. Ve ayrcıa driverlarda güncel.

Ekran görüntüsü 2023-07-28 043705.png

Ekran görüntüsü 2023-07-28 043606.png

Ekran görüntüsü 2023-07-28 043643.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şöyle bir uyarı veriyor.

Tamam, o zaman sorun bundan kaynaklanmıyor

O zaman Windows Update sorun gidericisini çalıştırın.

Oyunu bir de Microsoft Store'dan güncellemeyi deneyin.

Arama kısmına wt yazıp Terminal'i yönetici olarak çalıştırıp.
PowerShell'e şu komutu yazın: Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Olmazsa Xbox uygulamasını başlat menüsünde sağ tıklayıp uygulama ayarları kısmından sıfırlayın.

Bu da olmazsa CMD'den önce DISM komutlarını ve ardından SFC /scannow komutunu yazın.

Bu arada, Windows Update'te sıkıntı yaşıyor musunuz; bu önemli, çünkü Microsoft Store ve Xbox, uygulamaları indirmek ve güncellemek için Windows Update'i kullanıyor.

Eğer bunların hiçbiri olmazsa, maalesef ki oyunu silip yeniden yüklemeniz gerekiyor.
Hocam şöyle bir uyarı veriyor.

Tamam, o zaman sorun bundan kaynaklanmıyor

O zaman Windows Update sorun gidericisini çalıştırın.

Oyunu bir de Microsoft Store'dan güncellemeyi deneyin.

Arama kısmına wt yazıp Terminal'i yönetici olarak çalıştırıp.
PowerShell'e şu komutu yazın: Get-AppxPackage -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

Olmazsa Xbox uygulamasını başlat menüsünde sağ tıklayıp uygulama ayarları kısmından sıfırlayın.

Bu da olmazsa CMD'den önce DISM komutlarını ve ardından SFC /scannow komutunu yazın.

Bu arada, Windows Update'te sıkıntı yaşıyor musunuz; bu önemli, çünkü Microsoft Store ve Xbox, uygulamaları indirmek ve güncellemek için Windows Update'i kullanıyor.

Eğer bunların hiçbiri olmazsa, maalesef ki oyunu silip yeniden yüklemeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı