Çözüldü Xbox'tan oyun açarken Microsoft Store'a atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

unlAkın

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar. Xbox Game Pass kullanıcısıyım. Bugün Xbox'tan bir oyuna girmeye çalıştığımda Microsoft Store'u açtı ve oyun hizmetleri adlı bir uygulamaya yönlendirdi. Uygulamayı indirdim ve oyunumu tekrar açtım. Yine Microsoft Store'dan aynı uygulamayı açmamı istedi. Xbox'taki farklı oyunları açmayı denedim, durum yine aynı. Windows'umu son sürüme güncelledim ve bilgisayarı yeniden başlattım fakat durum yine aynı. Bu arada Xbox'tan "Oyunlarınızı açmakta sıkıntı çekiyorsanız buraya tıklayınız." gibi bir bildirim de aldım fakat yönlendirdiği destek sayfasında çözüm bulamadım ya da çözümü tam olarak anlayamadım.

Çözüm
Evet Doom Eternal'den biliyorum önce "ouyn hizmetleri" güncelleniyor sonra "oyun" ama evet güncelleme alacak çünkü Save dosyalarını aktarmak için yapıldı bu "oyun hizmetleri" kaç yıllık oyun olursa olsun
Teşekkürler, güncellemeleri bekleyeceğim.
Yine kendi çözümümü kendim buldum. 2 konuda çözüm var ve çözümleri ben buluyorum. Bir Allah'ın kulu kaç gündür yardım etmedi. Neyse çözüme geleyim.

Sağ alt tarafa sağ tık yapıp PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutu yazıp Enter'e basıyoruz.
Get-AppxPackage *gamingservices* -allusers | remove-appxpackage -allusers

Daha sonra aşağıdaki 2 komutu tek tek girip yine Enter'e basıyoruz.
Remove-Item -Path "HKLM:\System\CurrentControlSet\Services\GamingServices" -recurse
Remove-Item -Path "HKLM:\System\CurrentControlSet\Services\GamingServicesNet" -recurse

Aslında yaptığımız bu 2 işlem kayıt defterinden de yapılabilir fakat Xbox yetkilileri böyle yazmışlar. Siz de böyle yapın daha kolay olur.
Bu komutların ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ben yeniden başlatmadan yaptım oldu ama siz yeniden başlatabilirsiniz. Ardından Microsoft Store'a girip Oyun Hizmetlerini indirin. Sorununuzun çözülmüş olması gerek. Eğer hala çözülmediyse Windows güncellemelerini yapın.
Teşekkürler, güncellemeleri bekleyeceğim.
Yine kendi çözümümü kendim buldum. 2 konuda çözüm var ve çözümleri ben buluyorum. Bir Allah'ın kulu kaç gündür yardım etmedi. Neyse çözüme geleyim.

Sağ alt tarafa sağ tık yapıp PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutu yazıp Enter'e basıyoruz.
Get-AppxPackage *gamingservices* -allusers | remove-appxpackage -allusers

Daha sonra aşağıdaki 2 komutu tek tek girip yine Enter'e basıyoruz.
Remove-Item -Path "HKLM:\System\CurrentControlSet\Services\GamingServices" -recurse
Remove-Item -Path "HKLM:\System\CurrentControlSet\Services\GamingServicesNet" -recurse

Aslında yaptığımız bu 2 işlem kayıt defterinden de yapılabilir fakat Xbox yetkilileri böyle yazmışlar. Siz de böyle yapın daha kolay olur.
Bu komutların ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ben yeniden başlatmadan yaptım oldu ama siz yeniden başlatabilirsiniz. Ardından Microsoft Store'a girip Oyun Hizmetlerini indirin. Sorununuzun çözülmüş olması gerek. Eğer hala çözülmediyse Windows güncellemelerini yapın.
Dneyeceğim hocam. Aynı sorunu bende yaşıyorum bi türlü care bulamadım.

1694001812786.png

böyle bir hata alıyorum.

Son düzenleme:
Dneyeceğim hocam. Aynı sorunu bende yaşıyorum bi türlü care bulamadım.

Eki Görüntüle 1933662
böyle bir hata alıyorum.
Konuyu açalı 2 yıl olmuş hala insanlar aynı sorunu yaşıyor ilginç gerçekten.

Hocam malum üzerinden zaman geçmiş bir konu, çok hakim değilim olaya ama Powershell'de komutu yazdığınız yerin solunda hedef system32 olarak gözüküyor. Oranın şuna benzer bir şey olması gerek: C:\users\kullanıcıisminiz>

Konuyu açalı 2 yıl olmuş hala insanlar aynı sorunu yaşıyor ilginç gerçekten.

Hocam malum üzerinden zaman geçmiş bir konu, çok hakim değilim olaya ama Powershell'de komutu yazdığınız yerin solunda hedef system32 olarak gözüküyor. Oranın şuna benzer bir şey olması gerek: C:\users\kullanıcıisminiz>
Erişim engellendi hatasını alıyorum hocam. Neyse yardımınız icin tesekkür ederim.

Ben çözümü Xbox üyeliğimi sonsuza kadar iptal etmekte buldum. Buradaki güya çözümlerin hiçbiri kalıcı çözüm değil. Sürekli sorun, hep sorun. Artık bunaldım ve son zamlardan sonra iptal ettim gitti. Kafam da rahat etti. Dünya varmış!

Geri
Yukarı