Xcloud Oyun Deneyimi: Edge vs Xbox App

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  

Çözünürlük kalitesi​

Xbox App
Ekran Görüntüsü (4).png

Edge (tarayıcı)

Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (5).png

Konu bitti.

Cidden konu bitti. Çözünürlük kalitesi hangi yolun Xcloud için daha iyi olduğunu vurguluyor.
Xbox App'te gecikme çok çok az evet. Ama bunun bir nedeni var. Görüntü çamur gibi yahu!
Edge'te gecikme daha fazla. Ama bu lafta böyle. Yoksa yine oynanıyor. Milisaniyelik farklardan bahsediyoruz burada. Ayrıca görüntü de düzgün. Tabi 1080p ful HD değil. Ama bu kadar da olsun yani bir zahmet. Ta Almanya'daki sunucuya bağlanıyoruz sonuçta.
Alakası var mıdır bilmem ama kullandığım URL: Xbox Cloud Gaming (Beta) on Xbox.com
Kullandığım VPN: Windscribe.
VPN Bölgesi : Frankfurt Castle Almanya.

Xbox uygulamasının şöyle bir avantajı var. Oyunları Türkçe açıyor otomatik olarak. Tabi ki destekleyenleri. Forza gibi. Bölge Almanya olsa da dil Türkçe sonuçta uygulamanın. Ama tarayıcı da böyle bir şey mümkün değil. Bazı oyunlar destekliyorsa manuel olarak Türkçe yapmak zorundasınız. Desteklemiyorsa zaten her türlü İngilizce. Benim için bir sorun değil bu ayrıca. Sadece değinmek istedim.

İyi geceler!

Aynı olay Geforce Now'da da var.
Neden tarayıcı daha iyi peki biliyor musunuz?

Güncelleme: Saat 11'de tekrar denedim. Xbox App'te düzgün çalıştı. Heralde yoğunluğa göre değişiyor performans. Ama gecikme olsun şu olsun bu olsun tarayıcı yine daha iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı