xCode, Android Studio ve Adobe için sistem önerisi

V3nTo

Centipat
Bir arkadaşım için macOS son sürümü sorunsuz olarak çalıştırabilecek, xCode, Android Studio ve Adobe programlarında problem yaratmayacak bir sistem toplamak istiyorum.

Sistemde Android Studio ile sanallaştırma yapmak için Intel CPU, HighSierra üstündeki macOS işletim sistemlerini kurmak içinse AMD GPU kullanmam gerekiyor diye biliyorum.

Biraz araştırmalarım sonucunda aşağıdaki sistemi topladım ancak donanım bilgim az olduğu için siz değerli Technopat üyeleri ile paylaşmak, tavsiye ve önerilerinizi almak istedim.

Anakart: Msi Z390-A Pro Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4400(O.C.)MHz ATX Gaming(Oyuncu) Anakart
1.010,31 TL
İşlemci: Intel Core i5-9600K 3.70GHz 9MB Soket 1151 İşlemci (Fansız)
1.607,01 TL
Ekran Kartı: Asus Strix-RX 580-T8G-Gaming 8GB DDR5 256Bit DX12 VR AMD Radeon Ekran Kartı
1.688,38 TL

(Parçalar için olumlu-olumsuz yorum, ekle-çıkar önerilerinizi bekliyorum. )

Toplam Tutar: 4.305,07

Kasa, PSU, RAM, CPU soğutucu ve SSD için bir araştırma yapmadım.
Tavsiye verecek arkadaşların bu konuda da yol göstermelerini rica ediyorum.

Anakart üstünde M.2 portu olması sebebiyle ve daha performanslı olduğunu düşündüğüm için M.2 SSD alınır mı?

Sistemin monitörsüz olarak bütçesinin 5.500-6000 TL'yi geçmemesi benim için iyi olur.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı