xcode - iOS Simulator could not find the SDK hatası

kemalli

Hectopat
Technopat sayesinde bilgisayarıma Vmware ile Mavericks kurulumunu gerçekleştirdim. Herhangi bir sorun yok gayet hızlı ve güzel çalışıyor, fakat Appstore'dan xcode'u indirmem için benden kredi kartı numaramı istiyor. Vermek istemediğim için farklı bir çözümü var mı diye sorayım. Yok ise vermemde bir problem olur mu ? Lisanssız kullanıyorum çünkü. Yada telefonum için kullandığım app id'yi mi kullanayım ?

Ayrıca farklı bi yerden bulduğum kaynak ile xcode 4.4.1'in dmg dosyasını indirip kurulum yaptım. Bu taraftada programdan atma ve similatörü açtığımda "Ios similator couldn't find the sdk. The sdk may need to be reinstalled" hatası alıyorum ardından "The similation application quit" hatası alıp "Switch Sdk" "Relaunch" seçeneklerini sunuyor.

Sdk yüklemem gereken bir eklenti midir ? Eğer öyleyse nasıl temin edebilirim.
Biraz uzun olsada genel olarak beni bu durumdan kurtarabilecek biri varsa yardımcı olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartını gönül rahatlığıyla girebilirsiniz. Zaten herhangi bir ücret çekmeyecektir Xcode ücretsiz ise.

Bilgilendirme için teşekkürkler açıkçası lisansı para ile satın almadığım için kart bilgilerimi vermemde bir problem olur mu diye kafama takıldı.

Edit: Sorun çözüldü developer hesabıyla indirmek istediğim için kart bilgisi girmeden yapılmıyordu, şu an yeni bir normal apple id oluşturduğumda indirme işlemi gerçekleşti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an güncel Xcode sürümü 5.0.2, büyük bir ihtimalle Mavericks 4.X.X versiyonlarını çalıştırmarkta sorun yaşıyordur, sonuçta Mavericks için tasarlanan sürüm 5.X.X.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı