xDrive almayın

Magisk

Hectopat
Daha fazla  
xDrive markasından ürün almaya niyetli olan arkadaşım varsa kesinlikle ve kesinlikle bu markadan herhangi bir çöp dahi almamalarını tavsiye ediyorum.
Tek tek açıklayacağım.
-Malzeme kalitesi çöpün yanından dahi geçmez. Açık ve net iddia ediyorum böyle dikiş ve yapışkan izi olan koltuk olamaz. xDrive 15'li modeli için konuşuyorum.
-Koltuk rahat olmasına rahat sayılabilir çok rahat olmasa da ancak oturulan alanın dar olması ergonomiyi düşürüyor. Daha geniş modeller var diyorlar, geniş dedikleri modelin oturum genişliği 46 cm. Bendeki modelin oturum genişliği 44.5 cm. (44.5'un içine sağ ve soldaki çıkıntılar dahil. Ana oturma alanı 35cm civarı falan yani. Ne anladık büyük modelden? Yapabiliyor musun dxracer gibi oturma alanını kenar çıkıntılar olmadan 42-43 cm? Yapamıyorsan eğer bu model büyük, bu model küçük triplerine girmenin hiç anlamı yok.
-Yine 15'li modeline koydukları sırt mekanizması felaket derecede dandik. İstediğin seviyede sabitleyemiyorsun ve gıcırtı yapıyor. İlk koltuğu gıcırtı yüzünden gönderdim, sonra bana tekrar koltuk getirdiler bunun da leş gibi işçiliğini görmezden gelip kullandım ikinci gün yani an itibariyle gıcırtı seslerinin tekrar başlamasından dolayı iade talebi oluşturdum. Mail attığımda adam videodaki bariz gıcırtıyı duymasına rağmen sırf tekrar değişim yapmayayım falan diye (ki zaten bu değişimlerin sonu olmayacağı için iade etmeyi düşünüyordum) göz göre göre yalan söyleyip bana bir sıkıntı yok diyor. Videoda yüzüm gözüktüğü için buraya atamıyorum ama sesi kaydettim buyurun görün müşteri hizmetlerindeki adamın sorun yok dediği ses bu; https://vocaroo.com/19G8fjpZQLt
-Iki günlük bir koltukta gelen bu sesler eğer normalse etik ahlakından hiçbir esnafın bahsetmeye hakkı yok. Ben hayatım boyunca hangi üründe sorun yaşadıysam o üründe "yerli üretim" damgası vardı ve yine bir "yerli üretim" yine bir sorun.
-Üründe daha önce okuduğum xDrive modellerindeki genel bir sorun olan simetri sorunu fazlasıyla var. Oturak kısmında kenar çıkıntılar bile simetrik değil.
-Benim Allah'a şükür param var ama ben hem İnternet'te okuduğum olumlu yorumlar, hem de ya bir koltuğa da hadi 1200-1300'den fazla vermeyelim deyip gidip bu xDrive denen markadan alışveriş yaptım ama siz yapmayın. Paranız yoksa hiç yapmayın. Şimdi gidip paşa paşa kendime tertemiz bir sparco koltuk siparişi verdim 2600 liraya.
Gerçekten Türkiye'de yerli üreticinin hiçbir kalite kaygısı yok ürettiği ürünlerde. Aslında devlet bunları sağlam denetlese, şu ürünleri satmaya utanırlar, satamazlar. Almanya'da, İtalya'da şu koltuğu mümkün değil satamazsın kimseye. Başta devlet müsade etmez belirli standartların altındaki üretimlere de işte maalesef bizde durum bu. Her önüne gelen renkli renkli koltuk üretip, üstüne bir marka basıyor ve "Gaming chair" diye ortalığa salıyor. Alıcısı da oldu mu, bir şekilde rağbet görüyor ve popülerleşiyor.
Ben elimden geldiğince açıklayıcı şekilde yazmaya çalıştım. Tekrar tekrar söylüyorum xDrive ve özellikle 15'li modelinden uzak durun. Sakın almayın. İnternet'teki olumlu yorumlara da kanmayın. Müşteri temsilcisi kişiyle kurduğum en komik diyalog da şuydu, koltuğun sağ ve sol tarafındaki derilerde fark var. Bir taraf aşırı stretch durumdayken, diğer taraf bol gelmiş ve deri sanki sarkmış gibi gözüküyor. Bu belki kimisini rahatsız etmez ama beni rahatsız etti. Müşteri temsilcisi ne dese beğenirsiniz? Diyor ki ekiplerimiz belli bir standarda kadar farklılıklara izin veriyorlar, izni alan ürünler satışa çıkıyor. Pardon? O standardı kim belirliyor acaba? Tam bir komedi yani.

Bu marka hakkında hiçbir fikrim yok, fakat ben genel olarak "oyuncu" adı altında satılan tüm ürünlere karşıyım.

Onun yerine paraya kıyıp adam akıllı ofis koltuklarına yönelirim şahsen.

derilerde fark var

Deri malzemeden uzak durun. Onun yerine kumaş tercih edin.

xDrive markasından ürün almaya niyetli olan arkadaşım varsa kesinlikle ve kesinlikle bu markadan herhangi bir çöp dahi almamalarını tavsiye ediyorum.
Tek tek açıklayacağım.
-Malzeme kalitesi çöpün yanından dahi geçmez. Açık ve net iddia ediyorum böyle dikiş ve yapışkan izi olan koltuk olamaz. xDrive 15'li modeli için konuşuyorum.
-Koltuk rahat olmasına rahat sayılabilir çok rahat olmasa da ancak oturulan alanın dar olması ergonomiyi düşürüyor. Daha geniş modeller var diyorlar, geniş dedikleri modelin oturum genişliği 46 cm. Bendeki modelin oturum genişliği 44.5 cm. (44.5'un içine sağ ve soldaki çıkıntılar dahil. Ana oturma alanı 35cm civarı falan yani. Ne anladık büyük modelden? Yapabiliyor musun dxracer gibi oturma alanını kenar çıkıntılar olmadan 42-43 cm? Yapamıyorsan eğer bu model büyük, bu model küçük triplerine girmenin hiç anlamı yok.
-Yine 15'li modeline koydukları sırt mekanizması felaket derecede dandik. İstediğin seviyede sabitleyemiyorsun ve gıcırtı yapıyor. İlk koltuğu gıcırtı yüzünden gönderdim, sonra bana tekrar koltuk getirdiler bunun da leş gibi işçiliğini görmezden gelip kullandım ikinci gün yani an itibarıyla gıcırtı seslerinin tekrar başlamasından dolayı iade talebi oluşturdum. Mail attığımda adam videodaki bariz gıcırtıyı duymasına rağmen sırf tekrar değişim yapmayayım falan diye (ki zaten bu değişimlerin sonu olmayacağı için iade etmeyi düşünüyordum) göz göre göre yalan söyleyip bana bir sıkıntı yok diyor. Videoda yüzüm gözüktüğü için buraya atamıyorum ama sesi kaydettim buyurun görün müşteri hizmetlerindeki adamın sorun yok dediği ses bu; https://vocaroo.com/19G8fjpZQLt
-Iki günlük bir koltukta gelen bu sesler eğer normalse etik ahlakından hiçbir esnafın bahsetmeye hakkı yok. Ben hayatım boyunca hangi üründe sorun yaşadıysam o üründe "yerli üretim" damgası vardı ve yine bir "yerli üretim" yine bir sorun.
-Üründe daha önce okuduğum xDrive modellerindeki genel bir sorun olan simetri sorunu fazlasıyla var. Oturak kısmında kenar çıkıntılar bile simetrik değil.
-Benim Allah'a şükür param var ama ben hem İnternet'te okuduğum olumlu yorumlar, hem de ya bir koltuğa da hadi 1200-1300'den fazla vermeyelim deyip gidip bu xDrive denen markadan alışveriş yaptım ama siz yapmayın. Paranız yoksa hiç yapmayın. Şimdi gidip paşa paşa kendime tertemiz bir sparco koltuk siparişi verdim 2600 liraya.
Gerçekten Türkiye'de yerli üreticinin hiçbir kalite kaygısı yok ürettiği ürünlerde. Aslında devlet bunları sağlam denetlese, şu ürünleri satmaya utanırlar, satamazlar. Almanya'da, İtalya'da şu koltuğu mümkün değil satamazsın kimseye. Başta devlet müsaade etmez belirli standartların altındaki üretimlere de işte maalesef bizde durum bu. Her önüne gelen renkli renkli koltuk üretip, üstüne bir marka basıyor ve "Gaming chair" diye ortalığa salıyor. Alıcısı da oldu mu, bir şekilde rağbet görüyor ve popülerleşiyor.
Ben elimden geldiğince açıklayıcı şekilde yazmaya çalıştım. Tekrar tekrar söylüyorum xDrive ve özellikle 15'li modelinden uzak durun. Sakın almayın. İnternet'teki olumlu yorumlara da kanmayın. Müşteri temsilcisi kişiyle kurduğum en komik diyalog da şuydu, koltuğun sağ ve sol tarafındaki derilerde fark var. Bir taraf aşırı stretch durumdayken, diğer taraf bol gelmiş ve deri sanki sarkmış gibi gözüküyor. Bu belki kimisini rahatsız etmez ama beni rahatsız etti. Müşteri temsilcisi ne dese beğenirsiniz? Diyor ki ekiplerimiz belli bir standarda kadar farklılıklara izin veriyorlar, izni alan ürünler satışa çıkıyor. Pardon? O standardı kim belirliyor acaba? Tam bir komedi yani.

Eyvallah. Aklımda vardı almak. İyi oldu bunu yazman.

Alan ve memnun olan tanıdıklarım var. Garipsedim doğrusu.
Kimse kolay kolay aldığı ürünü kötüleyip sözüm meclisten dışarı keriz yerine konulmak istemez. Ki X-Drive'ın sponsor olduğu yayıncıları izleyip de ürünü kullanmadan kaliteli naraları atmak gereksiz sözden başka bir şey değildir. Ben şahsen Rampage KL-R61 modelini aldım, 1 haftayı geçti ne bir gıcırtısı var ne bir sıkıntısı var. Zaten konu da açtım bununla alakalı. Merak eden arkadaşlar profilimden konuyu ziyaret edip bilgi sahibi olabilirler.

Kimse kolay kolay aldığı ürünü kötüleyip sözüm meclisten dışarı keriz yerine konulmak istemez. Ki X-Drive'ın sponsor olduğu yayıncıları izleyip de ürünü kullanmadan kaliteli naraları atmak gereksiz sözden başka bir şey değildir. Ben şahsen Rampage KL-R61 modelini aldım, 1 haftayı geçti ne bir gıcırtısı var ne bir sıkıntısı var. Zaten konu da açtım bununla alakalı. Merak eden arkadaşlar profilimden konuyu ziyaret edip bilgi sahibi olabilirler.

Hayır yani kötü bir deneyim yaşaması garibime gitti. Arkadaşa ya da konusuna bir şey demedim.

Şans. Belkide 1000 de 1 hatalı ürün arkadaşa gitmiştir diyeceğim ama 2.'sinden de memnun kalmamış.
Farklı bir alan, ama örnek vereyim.

Aralık sonunda Glaive faremi değiştirmiştim, çift tıklama ve scroll tekerleğinin plastiğinde kayma vardı. Yeni fare gönderdiler. Yenisinde çift tıklama yok ama birkaç ay sonra tekerlek plastiği yine kaymaya başladı, yapıştırmamışlar sanırım. Tekerleği kullandıkça da lastik genişleyip tekerlek gövdesinden esniyor, sürtünme azalıyor sonra da boşa dönüyor.

Bazen böyle küçük hatalar olabiliyor ya. Firma genel anlamda iyi ürün yapıyor, iyi de destek sağlıyor ama kronik hatalar oluyor.

Şöyle bir durum var. İnternet'teki olumlu yorumlara da kanmayın derken burada yapılan da bir yorum aslında. Tamam olumlu yorumların veya bazı yayıncıların reklam amaçlı videoları olabilir elbette ama hepsi olamaz. Bu durumda da sadece olumsuz yorumları dikkate almak bana göre hata olur.

Herkesin her markayla ilgili olumsuz bir yorum bulacağını biliyoruz. Şikayetvar'a girince her yerle ilgili şikayetler mevcut. Kendini kanıtlamış her marka için sakın bulaşmayın, almayın vs diye bir yorum bulabilirsiniz.

Burada memnuniyetsiz olan müşterinin mağduriyeti gideriliyor mu benim için önemli olan budur.

Firma bu ürünü iade alıyor mu almıyor mu? veya belli bir süre içinde iade etme prosedürü var mı?

Böyle ürünler çok kaliteli olsa bile bize uygun olmayabilir ve kişisel olarak beğenmeyebiliriz. Burada satıcının böyle bir durumda olaya nasıl yaklaştığı önemli. Sonuçta ürünü denemeden alan bir çok insan oluyor. Her koltuğu denememize imkan yok.

Ben de koltuk arayışındayım ama henüz karar veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı