xDrive koltuğun metal ayağı nasıl çıkartılır?

• Konuyu başlatan Toji
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 679

Toji

Hectopat
Arkadaşlar 2017 Aralık ayında aldığım bir xDrive atak modeli oyuncu koltuğum var.
Resimde de görüldüğü gibi tekerlerden 2 tanesi koptu(kaynak yapılarak monte edilmiş) bende XDrive'ın sitesinden yeni bir metal ayak siparişi verecektim fakat eski ayağı bir türlü çıkaramıyorum. Videolardan gördüğüm kadarıyla şimdi ki atak modelleri yeni olduğu için tekerlekler yuvaya oturtmalı şekilde dizayn edilmiş. Metal ayak içinse ortasına amortisörü yerleştirip koltuğa bağlanıyor fakat ben ne kadar denediysem de bir türlü çıkaramadım ve kırarım diye korkuyorum ne yapmalıyım?

DCE45368-A5BB-4462-BB70-5A2FD7828B7F.jpeg

ABF32E7D-5875-48EB-96C1-A4D8C0AC4739.jpeg

Farklı bir firmadan aldığım koltukta da amortisör ile ayak birbirine kaynaklanmıştı, hiçbir türlü birbirinden ayıramadım kırıldı, hem ayak hem amortisör çöp oldu. İkisinin de yenisini almak zorunda kaldım.

Olmaması gereken bir durum yoksa YouTube'daki videolara bakarak kolayca çıkarabilirsin. Ayrıca kontrol et, çıkmasına engel olacak bir yanlış kaynak yapılmış olabilir benim koltuğumda olduğu gibi.

Konudan alakasız ama koltuk rahat mı?

Bayağı rahat üstelik terletme gibi bir olayla da karşılaşmadım.

Farklı bir firmadan aldığım koltukta da amortisör ile ayak birbirine kaynaklanmıştı, hiçbir türlü birbirinden ayıramadım kırıldı, hem ayak hem amortisör çöp oldu. İkisinin de yenisini almak zorunda kaldım.

Olmaması gereken bir durum yoksa YouTube'daki videolara bakarak kolayca çıkarabilirsin. Ayrıca kontrol et, çıkmasına engel olacak bir yanlış kaynak yapılmış olabilir benim koltuğumda olduğu gibi.

Bende ondan korkuyorum çünkü tekerlekler kaynak yapılarak takılmış yanlış anlamadıysam.
3C873BD7-1FFE-4887-8A67-52855613B05A.jpeg
FEB8B3A1-0BEE-403A-B9E2-183575C54BD9.jpeg

Son düzenleme:
Bayağı rahat üstelik terletme gibi bir olayla da karşılaşmadım.

Bende ondan korkuyorum çünkü tekerlekler kaynak yapılarak takılmış yanlış anlamadıysam.Eki Görüntüle 1718077Eki Görüntüle 1718078
Ben de tam olarak bu olayı yaşadım farklı bir firmanın oyuncu koltuğunda, metalle birlikte tekerlek koptu. Sizin de öyle olmuş, o kırılan metal parça ile tekeri birbirinden ayırabilirsiniz ama biraz zor olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı